Ajutor Cumparare Jante Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Salutare. Eu am jante de 6.5 pcd 4x100 15" et40. ( Ca la carte) si sunt multumit de ele...

    Aici aveti site : http://www.ejante.ro/magazin-online/...t-redus-/15001
    Attached Files

    Comment


    • #62
      La Logan janta originala are latime de 6 si nu de 6,5
      Merg si cele de 6,5 dar se vede din pozele tale ca sint cam la limita.
      Last edited by Cristin_M; 11 May 2015, 14:01.

      Comment


      • #63
        Eu la stepway am pus jante de 16" cu latime 7j si arata bine. Nu sunt iesite, nu ating, anvelopele stau bine pe ele.

        Comment


        • #64
          Stie cineva cat costa jantele de tabla de pe Stepway? as vrea sa-mi pun inca un set pe cauciucurile de iarna insa nu am gasit la nici un magazin on-line jante tabla de aceleasi dimensiuni cu originalele ... tind sa cred ca doar la reprezentanta pot gasi dimensiunile dorite...
          RTFM

          Comment


          • #65
            Am cautat eu o zi intreaga in Bucuresti. Nu le gasesti decat la reprezentanta,pe comanda. Ca pret parca costau in jur de 270 de lei bucata. O alta alternativa ar fi sa le cauti pe OLX.

            Comment


            • #66
              Originally posted by dadan View Post
              Stie cineva cat costa jantele de tabla de pe Stepway? as vrea sa-mi pun inca un set pe cauciucurile de iarna insa nu am gasit la nici un magazin on-line jante tabla de aceleasi dimensiuni cu originalele ... tind sa cred ca doar la reprezentanta pot gasi dimensiunile dorite...
              Parerea mea este sa iti iei jante de tabla originale Dacia de 15. Si sa nu iti iei de tabla de 15 de la "alti producatori", gen ASAM, pentru ca la o groapa mai "sanatoasa", se vor indoi tare de tot ( e tabla mai groasa pe cele originale, dar si costa cu aproximativ 50 lei/janta mai mult decat cele aftermarket ). Si iti cumperi cauciucuri de 195 / 65 / 15, care costa la jumatate de pret fata de cele de 16".
              Acelasi lucru vroiam sa fac si eu, insa cand am vazut, cat costa jantele de Stepway ( le-am gasit originale, cu tot cu capac ) la 1200 RON. Plus cauciucurile de iarna pentru ele ( 195 / 65 / 16 vroiam eu ), ajungeam in jur de 26-2800 RON ( aproximativ 400 RON cauciucul, de la Continental ). Cand am vazut cat costa, m-am lasat la mana mea...si am zis, ca si asa, se recomanda iarna, o janta de tabla, de preferat mai mica decat cea de vara.
              Asa ca, in cazul in care iti vei cumpara 4 jante originale Dacia de 15" + 4 cauciucuri de iarna 195 / 65 / 15, ajungi pe la 1600 - 1800 ( 170 RON janta si aproape 250 RON cauciucul, tot Continental ).
              Bineinteles, toate calculele au fost facute pentru piese noi ( jantele le poti lua SH, poate chiar si cauciucurile, daca au fost rulate putin )...

              Comment


              • #67
                Eu am iesit cu cauciucuri(Michelin Alpin A4)+jante pe 15+capace de laureate la 1730 de lei. Capacele le-am luat de pe OLX

                Comment


                • #68
                  Originally posted by Midnighte View Post
                  Parerea mea este sa iti iei jante de tabla originale Dacia de 15. Si sa nu iti iei de tabla de 15 de la "alti producatori", gen ASAM, pentru ca la o groapa mai "sanatoasa", se vor indoi tare de tot ( e tabla mai groasa pe cele originale, dar si costa cu aproximativ 50 lei/janta mai mult decat cele aftermarket ). Si iti cumperi cauciucuri de 195 / 65 / 15, care costa la jumatate de pret fata de cele de 16".
                  Acelasi lucru vroiam sa fac si eu, insa cand am vazut, cat costa jantele de Stepway ( le-am gasit originale, cu tot cu capac ) la 1200 RON. Plus cauciucurile de iarna pentru ele ( 195 / 65 / 16 vroiam eu ), ajungeam in jur de 26-2800 RON ( aproximativ 400 RON cauciucul, de la Continental ). Cand am vazut cat costa, m-am lasat la mana mea...si am zis, ca si asa, se recomanda iarna, o janta de tabla, de preferat mai mica decat cea de vara.
                  Asa ca, in cazul in care iti vei cumpara 4 jante originale Dacia de 15" + 4 cauciucuri de iarna 195 / 65 / 15, ajungi pe la 1600 - 1800 ( 170 RON janta si aproape 250 RON cauciucul, tot Continental ).
                  Bineinteles, toate calculele au fost facute pentru piese noi ( jantele le poti lua SH, poate chiar si cauciucurile, daca au fost rulate putin )...
                  Am cumparat jante de tabla de 15” (facute la Iasi) cu 80 ron/buc. Sunt un pic mai moi decat cele originale si simti mai mult denivelarile, dar se comporta excelent, nu am avut probleme cu ele, doar ca intra si ies mai greu pe fata. Fiecare se fereste de gropi mici si medii, ca la una mare si serioasa, nu strici doar janta, ai mari sanse sa lovesti si pragul.

                  Comment


                  • #69
                    Tablele de iarnă sunt astea, după 2 ierni arată și sunt ca noi.
                    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                    Comment


                    • #70
                      Originally posted by t0rquemada View Post
                      Tablele de iarnă sunt astea, după 2 ierni arată și sunt ca noi.
                      torq, sa nu spui ca loganul tau ocupa trotuarul in poza respectiva

                      Comment


                      • #71
                        E în fața casei , în plus ai trotuar pe vizavi.
                        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                        Comment


                        • #72
                          De ce nu ai luat negre, cod 7775 parca ?

                          Comment


                          • #73
                            Când le-am comandat kfz7775 nu erau în stoc iar kfz8932 erau negre, la livrare s-a constat că sunt argintii pe exterior și negre pe interior.
                            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                            Comment


                            • #74
                              Originally posted by killer17 View Post
                              Eu la stepway am pus jante de 16" cu latime 7j si arata bine. Nu sunt iesite, nu ating, anvelopele stau bine pe ele.
                              Salut, ne dai si noua , te rog, niste detalii privind jantele? Model, pret, poze etc...

                              Comment


                              • #75
                                Model: Sparco Pista, 16 inch, et 37, latime 7j. Pret undeva la 2100 lei setul. Poze din pacate cu ele pe masina nu am decat asta.
                                Attached Files

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google