Consum Logan II 1.2 16v

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eu am samsung galaxy note 2. Chiar as vrea sa filmez, am scazut si din calitatea filmarii, de la 1080 la 720 ca sa ocupe mai putin spatiu. 5gb de pe memoria telefonului nu cred sa-mi ajunga.

    Comment


    • 349.6 km, 24 de litri de benzina consumati, consum 6.8. Mers tare pana la brasov si spre fagaras apoi s a aglomerat ff tare drumul iar la tara am ocolit f mult pt ca era drumul rupt, am mers doar pe drum f prost si in urcare, neasfaltat. Ca bonus m-am ales si cu parbrizul ciobit...
      Revun cu poze mai tarziu

      Comment


      • Consum mare, ai casco?
        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

        Comment


        • Daca a mers mult pe un drum prost cu a 1-a si a 2-a , nu e deloc mare consumul.
          Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

          Comment


          • Nu mi se pare mare consumul.
            Pana la brasov am avut 7.1 dar chiar i-am dat talpa si am mers si pe siriu.(o ora 50 buzau-brasov)
            Iar in apropiere de tara am mers 20 de km pe drum extrem de prost, neasfaltat, cu inclinatie f mare la deal numai cu 1 si 2. La un moment dat, era o portiune mai tasata, aveam 35 cu a 2-a, pedala la fund si nu putea sa creasca viteza.
            Oricum o simteam ca nu mai trage, era si foarte incinsa. Cand am ajuns si am deschis capota am crezut ca-mi ia foc fata, toba trosnea continuu....
            Am casco, de ce?

            Comment


            • Ca sa iti inlocuiesti parbrizul. Probabil la asta s-a referit mumus.
              Un consum bun avand in vedere traseul Buzau - Brasov, dar si acel drum neasfaltat.

              Comment


              • Da cred ca il voi schimba le casco. Oricum nu e deranjant e cat o firmitura.

                Comment


                • Pozele promise.
                  Attached Files

                  Comment


                  • Inca cateva cu peisajul de la tara.
                    Attached Files

                    Comment


                    • Okey, am revenit de la tara. Drum super nasol la intoarcere, a plouat incontinuu pana la Nehoiu, extrem de aglomerat intre Sibiu si Brasov. Am dat pe drum de 4 accidente proaspete intre fagaras si brasov pe portiunea une sunt acele serpentine in varful dealului. 2 rasturnati pe plafon, 2 in sant.
                      Asta se intampla cand oamenii sunt tmpiti... Din fericire nicio victima.
                      O sa merg la masina sa fac niste poze la CB, dar din ce mi aduc aminte...
                      773 de km(65 pe drum de tara destul de prost). Pana sa plec de la tara consumul era de 7.6( crescuse de la 6.9 cu cat ajunsesem initial). Acum cand am ajuns inapoi acasa a scazut la 6.8. Vreo 53 de litri consumati.
                      Sunt super multumit de consum.

                      Comment


                      • Mai oameni buni, voi sunteti obsedati de consumul asta !!!
                        Ce relevanta au aceste masuratori la fiecare drum in parte? De altfel daca l-ai repeta luna viitoare crezi ca va fi la fel, tinand cont ca vor fi alte conditii meteo si de trafic ?
                        E OK sa iti faci o idee de ce consum scoate masina ta cu TINE la volan in cele doua mari tipuri de trafic, urban sau extern, dar ca o informatie de media consumului pentru o planificare de buget corecta si eventual pentru cea a realimentarii pe distantele foarte lungi.
                        Acum ca sa stai ca cronometrezi fiecare drum facut e deja...hobby.
                        "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
                        "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

                        Comment


                        • Poti s-o mai spui o data.. nici eu nu inteleg obsesia asta pentru consum ...
                          Da, conteaza consumul la o masina dar vorba ta, pe acelasi traseu ,data viitoare poti avea alt consum, datorita conditiilor meteo ,etc etc..sunt mai multi factori ..mai este cineva aici pe forum, care la fiecare plimbare cu masina, posteaza cat i-a consumat masina, nu spune nimic altceva despre acea masina ,decat consumul ei la fiecare drum , de parca numai asta ar conta , cat consuma de fiecare data, la fiecare drum..
                          Inteleg, spui o data, de doua ori cat consuma, dar nu la fiecare drum ,spui numai cat ti-a consumat, de parca doar asta conteaza la o masina..stiu ca benzina-i scumpa, dar nici sa-ti cumperi masina , apoi sa stai de fiecare data sa numeri stropii de benzina .
                          Last edited by 77sky; 11 September 2014, 10:57.

                          Comment


                          • E topic dedicat pt acest lucru. De altfel, conditiile meteo si de trafic nu sunt aceleasi de fiecare data. Nu vad unde este problema in a posta aceste lucruri. Nu este nimenj obligat sa citeasca topicul asta, titlul e destul de sugestiv, cine vrea intra, cine nu, nu.

                            Comment


                            • Daca nu te intereseaza nu mai citesi acest thead , ce este asa complicat.
                              Titlu este mare "consum logan II 1.2 16v".
                              sigpic

                              Comment


                              • 8904.1 Km facuti cu 777.1L (media de 8.7 l/100), viteza medie de 25.6 km/h

                                In mare este un consum mediu cam 60% extraurban si 40% urban.

                                In acesti km este un drum la mare pe autostrada care s-a mers in blana tot drumul cu 5 persoane in masina si ac.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google