Logan Ambiance 1.2 - Lipsuri Grave Neinformate De Dealer

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Logan Ambiance 1.2 - Lipsuri Grave Neinformate De Dealer

    Miercuri mi-am ridicat si eu masina de la dealer, Logan 2 1.2 16V Ambiance.
    1) Ambiance nu are consum instantaneu? Defect de fabricatie sau ciudatenie ?! Cand m-am dus la reprezentanta, vroiam sa-mi iau Acces, m-am urcat intr-un sandero de acolo si avea consum instantaneu si ce mai arata pe acolo, ca m-am urcat in el si l-am butonat... Cum e posibil ca Ambiance'ul logan sa nu aiba ?! Dacia chiar isi bate joc de noi ? Nici o secunda nu mi-am imaginat ca nu am asa ceva, mai ales ca sandero Acces troaca fara nimic pe el, avea asta ...
    2) Cel mai grav: Prima oara in viata mea cand vad o masina fara manerele de interior ( deasupra usii ) din spate de care sa te tii. Pana si rabla mea din 84 care am dat-o la schimb le avea. O ruda si-a luat logan acum vreo 5-6 ani, modelul 'Acces' troaca si are in spate acele manere. Cum e posibil sa nu se puna pe Logan 2 Ambiance 2014 acele manere ? Defect de fabricatie sau bataie de joc ?!

    Mentionez ca Dealer'ul nu a zis nimic de lipsa lor, eu n-am realizat ca nu sunt cand am luat masina, ca nu mai semnam receptia ... Nu mi-am imaginat asa ceva ...

  • #2
    Si la Loganul Acces pe care l-am achiztionat in 2011 a fost la fel, fara manere in spate, fara, tunelelul dintre scaune, centurile de siguranta fixe, fara bec la torpedo si nici portbagaj....

    Comment


    • #3
      Nu are sens. Toate masinile ar trebui sa aiba acele manere in spate, loganul acces model 2009-2010 a unei rude de-a mea le are, altele nu ?! Au innebunit cei de la Dacia ?! Mai mult ca sigur e defect de fabricatie ... O sa ma duc sa stau de vorba cu dealerul, abia azi am aflat si na ... Nici pe net nu am reusit sa gasesc informatia asta. Si mai ales consumul instantaneu, alta bataie de joc ... Masina mea a costat 8100 EUR din care s-a scazut discountul de la dealer si Rabla. Totusi ...

      Comment


      • #4
        A mea 6750 € -3 Rable (3x3800 lei) si e CHEALA. Am fost in targ si mi-am luat 2 manere. Aaaa a mea nu are buson rezervor care sa se deschida cu cheia de contact. Mi-am luat buson rezervor cu cheie separata.
        Last edited by daniel895cfr; 8 June 2014, 22:58.

        Comment


        • #5
          Din ce stiu, consum instantaneu are doar versiunea Laureate.

          Comment


          • #6
            Sandero Acces are consum instantaneu si Logan II Ambiance nu are ?!

            Comment


            • #7
              Trebuia sa sti i despre asta inainte sa achizitionezi masina din lista de dotari a versiuni pe care ai ales-o.
              sigpic

              Comment


              • #8
                Esti sigur ca era Sandero Acces si nu alta versiune?Consumul instanteneu il vezi doar in mers, asa pe loc nu iti poti da seama care din afisajele acelea indica consumul instant.
                Last edited by Crs. Sandel; 8 June 2014, 23:17.

                Comment


                • #9
                  Lipsuri Grave Neinformate De Dealer = Mi-e lene sa ma informez
                  1 Asa cum ai fi putut vedea in brosurile tiparite identice cu asta si cu poza de mai jos, computerul de bord e numai la echipare Laureate(fara GPL)
                  2 Se numeste reduceri de costuri.

                  P.S. Afisaj NU inseamna Computer de Bord.
                  Attached Files
                  Last edited by t0rquemada; 8 June 2014, 23:20.
                  Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                  Comment


                  • #10
                    prietene modelul troaca access are:
                    - directie asistata hidraulic
                    - servo
                    - faruri de zi
                    - 4 airbaguri
                    - cheie la buson
                    shi noah nu are manere de deasupra usilor de care sa se tina pasageriii
                    pe cand cel coaja din 2012 are manere si un AIRBAG

                    Comment


                    • #11
                      In plus, te poti uita in manualul de utilizare, la pagina 1.53 pt mai multe detalii privind computerul de bord.

                      Comment


                      • #12
                        @Tinuletz ai uitat de
                        ABS
                        ESP
                        ASR
                        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                        Comment


                        • #13
                          da asa e, abs este din 2008 daca nu ma insel, iar ESP SI ASR is noi ... dar m-am referit, axat mai mult la cele "vizibile" si uzuale in acelasi timp shi de asta le-am omis !

                          Comment


                          • #14
                            cred ca niciodata sandero si logan nu au avut fix aceleasi dotari in functie de nivelul de echipare
                            Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

                            Comment


                            • #15
                              Esti revoltat degeaba, noi cei care avem logan ph1 stim calitatea dotarilor versiunilor ulterioare. Au luat si ei de unde se putea lua de la mizilicuri (becuri, plastice, butoane, grile) , dar au adaugat la siguranta, tren de rulare si altele mult mai importante. Tu ai din standard cred abs, servo si esp, la noi nu avea decat varianta de top aceste dotari, sa nu mai vorbim de discuri de frana ventilate si alte chesti fundamentale ! ! ! Dupa calculele mele toata afacerea de care te plangi tu face cam atat : 4 manere cu sistem de prindere - 60 ron si computer de bord nu cred ca te duce mai mult de 150 ron. Singura problema la Dacia este ca nu te lasa sa iti configurezi modelul cum vrei, plecand de la varianda de baza Acces ! ! ! Respect si fii mandru de Loganul tau ! ! ! nu o sa fi dezamagit ! ! !
                              sigpic
                              The MVP

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google