Deja Nevoie De Tinichigerie...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Deja Nevoie De Tinichigerie...

    Am gasit masina dimineata cu aripa dreapta spate putin infundata in vreo doua locuri + zgarieturile de rigoare. Am CASCO, as putea sa o fac asa. AM intrebat in service, trebuie sa las masina 4 zile acolo pentru atata lucru si sincer mi-e frica sa las o masina practic noua (700km) pentru 4 zile fara supravegherea mea. E prima data cand trebuie sa imi las masina in service. E normal sa se lase masina atat de mult pentru o lucrare de indreptat doua infundaturi?

  • #2
    Da e normal , gandeste-te ca in service nu are numai de indreptat acea aripa , trebuie sa o mai si vopseasca integral , si stai linistit ca la reprezentanta nu se umbla la masina clientului ! in sensul sa iti schimbe vreo piesa fara stirea ta sau alte "mizerii".
    sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

    Comment


    • #3
      Originally posted by gold4all View Post
      Am gasit masina dimineata cu aripa dreapta spate putin infundata in vreo doua locuri + zgarieturile de rigoare. Am CASCO, as putea sa o fac asa. AM intrebat in service, trebuie sa las masina 4 zile acolo pentru atata lucru si sincer mi-e frica sa las o masina practic noua (700km) pentru 4 zile fara supravegherea mea. E prima data cand trebuie sa imi las masina in service. E normal sa se lase masina atat de mult pentru o lucrare de indreptat doua infundaturi?


      Vrei sa ti-o vopseasca intr-o zi, gasesti o baraca ce are pretentii de garaj cu nea Gogu mecanic sef si ajutoare zilieri, pe undeva prin spatele vreunui bloc.


      Nu e chiar fleac ca durata, sunt niste timpi de uscare la filler, vopsea, lac. Daca ai CASCO, reprezentanta e cea mai buna varianta, Caremil e ok la tinichigerie.

      Cam 3 zile va dura, mergi la asigurator, ia autorizatia, fa programare la service apoi, incearca sa rezolvi pentru o zi de luni sau marti, vineri cel tarziu o sa primesti masina, reprezentantele au decontare directa cu marii asiguratori, fara drumuri inutile din partea ta.

      Masina nelovita si femeie ne...iubita n-ai sa gasesti.

      Bafta!

      Comment


      • #4
        Am mai citit cazuri de lucruri dubioase facute si la case mai mari, de asta am cerut o parere, pentru linistea mea. E prima data cand ma confrunt cu probleme care necesita lasarea masinii in service si sincer am emotii.

        Comment


        • #5
          In orice oras mare, o masina nu scapa pe durata de folosire de cateva vizite de genul asta la tinichigerie, parcarile supermarketurilor sunt cele mai periculoase locuri unde iti poti gasi masina atinsa, mai ales cele cu locuri ingramadite gen Carrefour Felicia.

          Se pare ca parcarea nu se mai preda la scolile de soferi.

          Nu pune la inima, e doar tabla, daca ai CASCO, se rezolva calitativ bine la reprezentanta. Nu mi-a disparut niciodata, nimic, in urma vizitelor la reprezentanta.
          Pana la urma, macar la revizie si tot trebuie sa mergi la ei.

          Comment


          • #6
            N-ai cum sa nu pui la inima in momentul in care ai mers 700 de km si deja e indoita. Asta e, tre sa trecem si prin asta. Multumesc mr.K pentru raspunsuri, mai ales ca tot iesean fiind te-ai confruntat cu aceeasi reprezentanta. Sa speram ca toate o sa fie bune.

            Comment


            • #7
              Stai tu linistit , eu am avut bara atinsa din fata si masina nu avea mai mult de 100 de km.
              Important este sa ai Casco la o firma serioasa ca se rezolva.
              sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

              Comment


              • #8
                Daca o duci in reprezentanta poti sa stai linistit!
                MY CLA

                Comment


                • #9
                  Casco e la Generali, m-au trimis direct la reprezentanta.

                  Comment


                  • #10
                    Atunci nu trebuie sa-ti faci probleme!
                    MY CLA

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Anulare DPF
                    Politica de Securitate Google