Probleme Rugina Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Postarea mea are legatura cu patania lui @bazilman,acel element de caroserie e zincat ,tocmai de aceea celor de la dacia le va fi foarte greu sa recunoasca ca acolo poate fi vorba de rugina.

    Comment


    • Am vazut rugina la un logan din 2013, la partea de jos a chederului portbagajului, acolo este tabla ambutisata si vopsita prost, masina nu a fost lovita, ideea e ca este alba si se vede imediat, oricum consider ca e jalnic sa apara chiar sipunctiform rugina dupa doar 1 an, am un symbol care de 8 ani sta afara si are rugina Doar in partea de jos a usii soferului unde a sarit chitul, si da abia acum ploua in portbagaj probabil din cauza chederului lasat, are si ceva infundaturi masina si nu a aparut rugina, da si este turceasca tabla

      Comment


      • 1. Forumul LoganClub&ClubSandero este deschis tuturor persoanelor, indiferent de nationalitate, sex, religie, clasa sociala etc. Totusi, cunoasterea foarte buna a limbii române scrise este obligatorie.
        Sursa.
        Last edited by IancuMIC; 30 January 2015, 23:02.
        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

        Comment


        • Originally posted by boxy View Post
          Am vazut rugina la un logan din 2013, la partea de jos a chederului portbagajului, acolo este tabla ambutisata si vopsita prost, masina nu a fost lovita, ideea e ca este alba si se vede imediat, oricum consider ca e jalnic sa apara chiar sipunctiform rugina dupa doar 1 an, am un symbol care de 8 ani sta afara si are rugina Doar in partea de jos a usii soferului unde a sarit chitul, si da abia acum ploua in portbagaj probabil din cauza chederului lasat, are si ceva infundaturi masina si nu a aparut rugina, da si este turceasca tabla
          poat sa fie de la cheder urmele de rugina? parca am vazut si la mine cand tras de chederul streasina, poat sa fie si urme de mizerie....urmeaza sa controlez mai bine.....cand am timp si se vor vedea urmele mai bine am sa fac cateva sedinte foto...

          am verificat si azi....am dat cu degetul si scuipinol in zona si sa luat, cred ca chederul rugineste pe sub cauciuc......
          Last edited by Oti; 2 February 2015, 11:27. Reason: Automerged Doublepost
          „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

          Comment


          • Cum adica sa rugineasca chederul pe sub cauciuc ???
            Poate tabla sa rugineasca pe sub cheder (care este din cauciuc) ...

            By phone ... using Tapatalk and Samsung S5!
            sigpic
            This is My Ride!
            !Visit and enjoy!

            Comment


            • Rugineste acea tabla care este in interiorul chederului dar numai la capete unde este taiat.
              Poate la asta a facut referire
              sigpic

              Comment


              • Sau poate ca te referi la faptul ca tabla din cheder rugineste in interior ... da asta e altceva.
                Oricum exprimarea e foarte confuza ...

                By phone ... using Tapatalk and Samsung S5!
                sigpic
                This is My Ride!
                !Visit and enjoy!

                Comment


                • Nu aveti chederele lipite unde sunt imbinate? Eu asa am pe laguna 1 (sunt fix identice chederele de logan cu laguna 1 si 2) . Am schimbat un cheder de la usa spate. Fiind prea lung ptr ca am pus de logan...usa fata..l am taiat. Acum invelisul de tabla din cheder a ruginit.

                  Comment


                  • Nu sunt lipite
                    Si sunt si ruginite.


                    Sent from my iPhone using Tapatalk
                    Attached Files
                    Last edited by 77sky; 2 February 2015, 22:19.
                    sigpic

                    Comment


                    • Mda...trist! Nici la 1300 nu arata asa. Oricum, cred ca este cu problema insertia de tabla din cheder. M am uitat acum in garaj sa caut vechiul cheder schimbat acum 1 an dupa laguna. L am gasit acum in apa si nu au pic de rugina. Chederul cumparat din targul vitan pus acum 1 an...seamna ca al tau.
                      Problema este ca rugina se duce pe muchia care tine chederul...si incet, incet se apara ditamai rugina care o sa coboare pe prag.

                      Comment


                      • Rugina la cheder...Ca la batrana SuperNova.

                        Comment


                        • scuzati exprimarea confuza.....da rugineste insertia metalica din cheder, si nu numai la capete, cred ca sa exfoliat cauciucul si tabla este in contact cu apa de pe cupola.....in poza am incercuit zona unde am vazut urme de rugina, am sa fac poze cand am urme mai clare.....
                          Attached Files
                          „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                          Comment


                          • Cineva undeva spunea ca loganul 2 e mai bine facut ca primul... incep sa ma indoiesc tare de tot. Cred ca reno se ambitioneaza tot mai tare sa isi faca profit imens, cu cheltuieli minime...

                            Sa nu mai zic ca si asa are si va avea vanzare foarte buna, ptr ca strainul din 2 salarii, maxim trei, ia logan nou, il foloseste pe perioada garantiei, dupa care il 'doneaza' la altii... Reno castiga oricum...
                            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                            Comment


                            • shht ca vine plutonul de executie si te face de nu te vezi. postacii sunt platiti la numar.
                              chiar daca marmota...

                              Comment


                              • Loganu meu, cu care am intrat pe forum, a inceput si el sa aibe rugina, da nu e de speriat. si sta numai afara... Mai fain e ca nu are rugina vizibila din exterior

                                A lui socrumiu din 2007 are rugina mai multa, a bunicii din 2004 are si aia, iar cumnatu din 2009 a avut in primu an rugina sub luneta, sa reparat si acu nu are semne de rugina...

                                Deci nu-s de pus la zid, ca jumate din familion are dacie, restu opel, unu seat ))
                                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google