Probleme Rugina Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cred ca a aparut si la mine rugina la chederul de la sofer. Maine/sambata pe zi o sa desfac chederele. Rusine Dacia, masina lowcost, elemente proaste.
    Attached Files

    Comment


    • la ce puteai sa te astepti la doua chesti din cauciuc cu insertie metalica taiate le capete - sa ruginesca!......nasol este cand rugineste sub cheder undeva pe la mijloc, unde cauciucul trebuia sa protejeze insertia metalica......cheder de foarte proasta calitate si solutie constructiva nu prea buna....la Matiz chederul era fixat in portiera fara insertie metalica, cand ma urcam in masina nu frecam dosul de cauciuc.....
      „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

      Comment


      • Pai daca rugineste la capat, nu e logic sa se extinda si in interiorul cauciucului. Oricum maine o sa iau masina la puricat. Merita o reclamatie la OPC de nu se vad, oricum am in plan si aceasta varianta.

        Comment


        • E mai mult decat riscant sa iei o Dacie cu sufletul!
          Io nu stau cu bibileala pe ea!
          E jegoasa acum de zici ca-i carutza!
          Merge si asta e ok!
          Are rugina?! Dreaq stie! Nu ma intereseaza! o marit si aia e!


          Sent from my iPhone using Tapatalk
          Keep walking...

          Comment


          • o sa vezi ca sunt acoperiti, sunt curios ce se intampla in celelalte tari vestice (mai educate) cu traditie in protectia consumatorului.......pote o sa-ti schimbe chederul de atatea ori cat este nevoie pana iesi din garantie....la fel cu blocul de lumini......
            „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

            Comment


            • Probleme Rugina Logan II

              Am vazut recent o dacie ph1 in spania...arata impecabila!
              Cred ca saretele ce merg la "ecsport" "e alta poveste"!


              Sent from my iPhone using Tapatalk
              Keep walking...

              Comment


              • Oti, asteptam poza despre care ne spuneai la postul 330.

                Comment


                • O cauta inca.


                  Sent from my iPhone using Tapatalk
                  sigpic

                  Comment


                  • Si eu am un sandero stepway cei drept are doar 6 luni si ceva si 8500 km si nu au inceput sa rugineasca chederele. Ai mei au un logan ph1 si in afara de zona cu busonul de la rezervor unde e umpic umflata vopseaua si sub chedere de la geam unde tot la fel e putina rugina nu are treaba si are aproape 10 ani. Ambele modele au culoarea visinie daca conteaza asta.

                    Comment


                    • Originally posted by jonnie007 View Post
                      Am vazut recent o dacie ph1 in spania...arata impecabila!
                      Cred ca saretele ce merg la "ecsport" "e alta poveste"!


                      Sent from my iPhone using Tapatalk
                      E pe naiba alta poveste, la aia nu ploua si nu au de ce sa dea cu zapada pe strada.
                      Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                      Comment


                      • Eu am sunat la VC, pentru reclamarea ruginei la chederul de la pragul de la sofer.
                        Trebuie sa iei atitudine, caci altfel pe forum nu o sa rezolve nimeni problema ruginei.
                        Last edited by aris86; 6 February 2015, 10:21.

                        Comment


                        • Originally posted by fallax View Post
                          Oti, asteptam poza despre care ne spuneai la postul 330.
                          trebuie facuta, inca nu am dispozitia.....
                          „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                          Comment


                          • Pune mana si fa pozele si trimitele la VC, ca acolo ar avea greutate in privinta solutionarii.

                            Comment


                            • voi astia din Bucuresti aveti de unde alege, eu aicea la munte sunt la dispozitia unei singure reprezentante........inafara de Piatra, cea mai apropiata este la Bacau 60km, Iasi 130km, nu am timp de pierdut cu progamarile......
                              „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                              Comment


                              • Originally posted by aris86 View Post
                                Eu am sunat la VC, pentru reclamarea ruginei la chederul de la pragul de la sofer.
                                Trebuie sa iei atitudine, caci altfel pe forum nu o sa rezolve nimeni problema ruginei.
                                E complicat sa vopsesti o masina la telefon. Aia o sa te trimita la un reparator autorizat Dacia. La VC are rost sa te plangi daca nu esti de acord cu constatarile alora de la service.
                                Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google