Probleme Rugina Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cum am mai zis,nu se mai fabrica masinile ca inainte, dar sa fim seriosi,sunt foarte multe loganuri care au 10 ani sau 9 ani, care au multi km la bord, si care cred ca mai pot face inca pe atat, in sensul ca poti avea aceeasi masina si 20 de ani, chiar fara sa o tii in garaj, ceea ce imi pare destul de mult ca si timp de utilizare

    Comment


    • Daca tabla loganului din familie ar fi galvanizata, ar ajunge fara indoiala pe mana ficei mele care are 3 ani. Loganul e din 2006, mecanic e perfecta. Sunt ferm convins sa asa va ramane mult timp. Masina aia va ramane in familie pana o sa fie ca masina lui flinstone.
      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

      Comment


      • In cartea masinii scrie ca durata medie a masinii este de 8 ani

        Comment


        • Deci sa inteleg ca ce i care cumpara Logan...se cumpara ptr un maxim de 8 ani...ok.

          Comment


          • Nu numai la Logan scrie durata medie de utilizare
            Si la televizoare scrie si la telefoane.



            Sent from my iPhone using Tapatalk
            sigpic

            Comment


            • E o estimare de durate medie de exploatare... Stiu ca si la Logan 1 scria tot ceva de genul.
              Last edited by fallax; 8 February 2015, 22:07.

              Comment


              • )))))), pai normal exista o durata medie de folosire si la telefoane si electrocasnice...dar cand dai 10000 euro pe masina cu un credit de 15 ani...te cam doar de masina.

                Comment


                • Am si eu o intrebare. Cei care ati luat de curand logan/sandero si nu ati montat alarma sau altcveva, chederul de la usa/prag sofer/pasager este lipit? Mie mi-au refuzat garantia, motivand ”interventie neautorizata asupra chederului”. O sa merg la reprezentanta de unde am cumparat masina, si in caz de refuz, urmeaza reclamatie la ANPC. Sunt in stare sa anuleze orice, numai sa nu beneficiezi de garantie.

                  Comment


                  • eu am desfacut chederul cand am montat alarma si nu era lipit. acuma depinde si cu ce era lipit, sa desfacut foarte usor......
                    „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                    Comment


                    • In fine, sunt tertipuri celor de la Pitesti, oricum nu ramane nerezolvata problema.

                      Comment


                      • Dar nervii tăi, cine îi achită?

                        Comment


                        • Nervii mei nu ii mai achita nimeni, doar ca mai trebuie sa mai lasi bani si la medic pentru consultatie. E incredibil cat pot sa te duca de nas, numai sa renunti la drepturile tale.

                          Comment


                          • Pai de asta isi ia lumea masina noua, pentru garantie. Fara garantie, masina aia nu te mai atrage cu nimic, e sub orice sh marca decenta in acelasi buget.
                            Daca nici garantie nu mai e...

                            Comment


                            • Originally posted by aris86 View Post
                              Am si eu o intrebare. Cei care ati luat de curand logan/sandero si nu ati montat alarma sau altcveva, chederul de la usa/prag sofer/pasager este lipit? Mie mi-au refuzat garantia, motivand ”interventie neautorizata asupra chederului”. O sa merg la reprezentanta de unde am cumparat masina, si in caz de refuz, urmeaza reclamatie la ANPC. Sunt in stare sa anuleze orice, numai sa nu beneficiezi de garantie.
                              Salut.Am facut poze la chedere,si la sofer si la pasager,si sunt lipite pe o portiune de aprox. 1 cm.Pozele sunt facute cu un telefon,dar se vede unde sunt lipite.Masina mea este Ambiance,fabricat in 14 noiembrie 2014,si nu a suferit nicio interventie.Sper sa te ajute informatia.
                              Attached Files

                              Comment


                              • Din cate vad eu, lipitura aia e cam de forma.

                                Dincolo de asta, nu vad de ce demontarea chederului ar putea afecta garantia...Asta e o mare tampenie pentru ca apa oricum poate sa intre pe langa acea ”lipitura” chiar si la masinile la care chederele nu au fost date jos.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google