Probleme Rugina Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • De ce eu am reusit sa tin o masina fara sa rugineasca
    Pentru ca tu nu ai **** ruginit ca noi bre, de aia.
    A fost masina mamei,
    Teoretic n-ai tinut-o tu, ci maica-ta.
    Last edited by crististreulea; 23 June 2015, 18:39.

    Comment


    • Originally posted by mr.K View Post
      Pentru ca tu nu ai creierul ruginit ca noi bre, de aia.

      Teoretic n-ai tinut-o tu, ci maica-ta.
      Bine, e cum spui tu, maicamea.
      Eu voi avea grija de noul logan si o sa am grija sa va si tin la curent atunci cand o sa rugineasca adica peste multi ani sau deloc nu peste cateva luni cum mai vad pe forum aici....

      Va pup pe toti si va doresc drumuri bune :*
      Last edited by Yazoo; 23 June 2015, 14:28. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • Originally posted by Yazoo View Post
        Bine, e cum spui tu, maicamea.
        Eu voi avea grija de noul logan si o sa am grija sa va si tin la curent atunci cand o sa rugineasca adica peste multi ani sau deloc nu peste cateva luni cum mai vad pe forum aici....

        Va pup pe toti si va doresc drumuri bune :*
        nu te mai chinui cu mr.K - omu uraste masina, nu conteaza ce spui, nu conteaza absolut nimic. Are 14+ mii de postari si in toate critica Dacia si nici macar n-are Dacie ...

        Comment


        • FALS!
          mr. K nu uraste masina, ci tabla masinii. Masina in sine a fost ok per ansamblu, fara cheltuieli mari pe reparatii. Ergonomia e cam varza, dar sa admitem ca masina e low cost, iar frantuzii- printre cei mai slab pregatiti in domeniul interioarelor auto.
          Last edited by mr.K; 23 June 2015, 14:33.

          Comment


          • Originally posted by GuGu21 View Post
            nu te mai chinui cu mr.K - omu uraste masina, nu conteaza ce spui, nu conteaza absolut nimic. Are 14+ mii de postari si in toate critica Dacia si nici macar n-are Dacie ...
            Stai sa-nteleg si eu...adica n-are masina deloc?

            Comment


            • De cand cu forumul asta am inceput si eu sa ma uit de rugina la toate loganurile de pe strada. Pana acuma daca am vazut la 2 loganuri rugina, bineinteles nu m-am bagat pe sub ele. De Logan2 cu rugina nici vorba, eu nu am vazut, toate pe langa care am trecut sunt impecabile ...
              In acest moment eu nu am niciun motiv sa critic Logan'ul ( in niciun caz Logan2 ). Si la mine la lucru au o gramada Loganuri ( din toti anii) - ghici ce, niciunul nu are absolut nicio problema si se declara extrem de multumiti de masina... Merg fara nicio interventie de nici nu le vine sa creada.
              Dpmdv, cei care au probleme cu rugina au un istoric nefericit cu masina respectiva - am mai zis asta.

              Comment


              • Dpmdv, cei care au probleme cu rugina au un istoric nefericit cu masina respectiva - am mai zis asta.
                Sunt sigur ca toti colegii cu masini noi ce au deja rugina sunt de alta parere.

                Comment


                • Originally posted by GuGu21 View Post
                  De cand cu forumul asta am inceput si eu sa ma uit de rugina la toate loganurile de pe strada. Pana acuma daca am vazut la 2 loganuri rugina, bineinteles nu m-am bagat pe sub ele. De Logan2 cu rugina nici vorba, eu nu am vazut, toate pe langa care am trecut sunt impecabile ...
                  In acest moment eu nu am niciun motiv sa critic Logan'ul ( in niciun caz Logan2 ). Si la mine la lucru au o gramada Loganuri ( din toti anii) - ghici ce, niciunul nu are absolut nicio problema si se declara extrem de multumiti de masina... Merg fara nicio interventie de nici nu le vine sa creada.
                  Dpmdv, cei care au probleme cu rugina au un istoric nefericit cu masina respectiva - am mai zis asta.
                  Iti spun eu Gugu.
                  Oamenii care au probleme cu masinile si aici vorbesc la modul general nu ma refer doar la rugina, este din cauza ca nu stiu sa le exploateze si dupa ce se strica nu stiu ce vin si comenteaza aici si spun ca uite ce am patit si asa mai departe da el nu e vinovat ca probabil n-a stiut cum s-o foloseasca in parametrii optimi. Am prieteni cu masini de 3 ori mai scumpe ca loganul carora le-a cazut diferite chestii si datorita mersului lor de ''smecheri''.....iti spun eu ca de cele mai multe ori e de vina soferul si nicidecum masina...o sa mai dureze oricum pana isi vor da seama de chestia asta.

                  Comment


                  • Voi glumiti sau vorbiti serios ?
                    Ce dreacu istoric nefericit are masina aia daca la 3 luni a luat-o rugina ?
                    Sunt cel putin 3 loganuri pe forum care au reclamat probleme cu rugina la mai putin de 1 an si voi va dati de ceasu mortii ca nu stiu soferii sa conduca.
                    Last edited by crististreulea; 23 June 2015, 18:40.
                    Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                    Comment


                    • Gugu si Yazoo va doresc sa nu aveti parte de rugina, cat am avut si altii parte de ea (aproximativ 1 an jumatate) si apoi mai vorbim.
                      Si apoi chin cu garantie la dacia, ca se caca pe ei ca nu prea vor sa repare/inlocuiasca elementele cu probleme, din bunavointa si respect fata de client, dupa ce le cumperi un produs cu defect de fabricatie.

                      Normal ca nu vedeti rugina la logan 2, daca a ruginit capota pe interior sau portbagajul.
                      Last edited by aris86; 23 June 2015, 15:40.

                      Comment


                      • Originally posted by 827sam View Post
                        Voi glumiti sau vorbiti serios ?
                        Ce dreacu istoric nefericit are masina aia daca la 3 luni a luat-o rugina ?
                        Sunt cel putin 3 loganuri pe forum care au reclamat probleme cu rugina la mai putin de 1 an si voi va dati de ceasu mortii ca nu stiu soferii sa conduca.
                        Scuza-ma dar nu ma pot abtine. NU AI INTELES NIMIC. ****

                        O zi buna in continuare!!!

                        Originally posted by Yazoo View Post
                        Scuza-ma dar nu ma pot abtine. NU AI INTELES NIMIC.****

                        O zi buna in continuare!!!
                        Reciteste ce am scris de 100 de ori si daca tot nu intelegi o sa-ti explic tie in privat ****
                        Last edited by crististreulea; 23 June 2015, 19:38. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • Originally posted by GuGu21 View Post
                          Dpmdv, cei care au probleme cu rugina au un istoric nefericit cu masina respectiva - am mai zis asta.
                          Ne-ai zapacit cu acest istoric...ce te faci cand rugina este la interior (pe interiorul capotei, sub canapeaua spate)? Ce istoric nefericit sa fie la aceste componente ale masinii, la INTERIOR?

                          Comment


                          • Originally posted by Yazoo View Post
                            Oamenii care au probleme cu masinile si aici vorbesc la modul general nu ma refer doar la rugina, este din cauza ca nu stiu sa le exploateze si dupa ce se strica nu stiu ce vin si comenteaza aici si spun ca uite ce am patit si asa mai departe da el nu e vinovat ca probabil n-a stiut cum s-o foloseasca in parametrii optimi.
                            Parametri optimi la folosirea tablei? Ce o insemna si asta? Rugina este la interior.

                            Si apropo, suruburile care tin portbagajul "lipit" de plafon (la Sandero) au ruginit. Am fost in service pentru o problema care consta in producerea unui zgomot atunci cand se inchide portbagajul, acest zgomot provenind din zona tobei si "meseriasii" s-au gandit ca e din cauza haionului si au umblat la acele suruburi de prindere. Si uite asa, a aparut rugina si la acele suruburi, despre care credeam ca sunt galvanizate si carora orice le-ai face, nu ruginesc.

                            Comment


                            • Am vazut skoda octavia de 3 ani, care are rugina la aripile spate
                              Propietarul nu a lovit o, si are si grija de ea pe cat poate la capitala
                              Deci se poate rugina si pe masini dublu ca pret fata de logan ,
                              Eu am vandut loganul anterior care avea 5 ani fara rugina,

                              Comment


                              • mamaaa !!! 5 ani fara rugina ?! uauu !!
                                ala n-a lovit skoda dar i-au lovit-o altii si nici nu s-a interesat de ciobiturile de la pietricele. acolo rugineste. eu am destule ca mi-a cazut aparatoarea de noroi pe dreapta, dar asa o las. am adoptat filozofia japoneza cu "frumusetea imperfectiunii" . in doi ani ma cauta japonezii cu sarmale sa le vand masina.
                                nu merita jaful sa mai bag bani in ea.
                                Last edited by B997NDL; 23 June 2015, 19:37.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google