Probleme Rugina Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • La nasu i-a ruginit dusterul la 2 ani, aripa spate.
    Nici eu nu am chemat popa (n.r. unchiul meu), nu stiu sa aiba vreo influenta, dar multi tin la chestia asta, inclusiv sor mea. Poate spun ca ii feresc de accidente si ei mer ca zmeii ca au ”protectie divina”.

    Comment


    • Nu se rezolva pe garantie?

      Comment


      • Nope, cica ar fi fost lovita si reparata de reprezentanta, inainte sa i-o vanda.

        Comment


        • aris86 a fost cumparata ca masina SH sau masina noua? Nu are acte de la reparatie? Sunt obligati sa-ti acorde garantie la ori ce reparatie.

          Comment


          • Masina noua in leasing de la reprezentanta. A ruginit aripa in partea superioara aproape de usa, efectiv s-a exfoliat vopseaua si a iesit rugina la suprafata. A fost la ei si au refuzat garantia, o mana se spala pe alta. Aia au zis ca nu stie ca e lovita, dacia la fel. Prinde orb-ul, scoate-i ochii.

            Comment


            • Asa? Si astia de la OPC ce au spus? Nu de alta, dar se pare ca reprezentanta a fost aia care a reparat. Firma de leasing sa se descurce cu ei. Astea nu trebuie lasate asa...ca se invata...ca le merge...si devine o "buna practica"

              Comment


              • E pe firma masina, nu se baga OPC-ul, trebuie sa ii dai in judecata si cum nasul e un om bun care nu se complica a dat banul sa o repare.

                Comment


                • aris86 Fara suparare, omul bun este cel care ajuta copii veciniilor sa mearga la scoala, care ajuta batranii sa treaca strada, care doneaza pentru azile,spitale, care ajuta oamenii nevoiasi si la nevoi. Restul sunt fraieri. Dealerul/Firma de leasing nu este o casa de bine facere, nu este o firma nevoiasa care incearca sa nu moara de foame dar sa ajute societatea. Este o societate comerciala cu scopul de a face un profit cat mai mare.

                  Comment


                  • Originally posted by aris86 View Post
                    Nope, cica ar fi fost lovita si reparata de reprezentanta, inainte sa i-o vanda.


                    Deci a fost lovita si reparatia nu a fost facuta cum trebuie



                    Sent from my iPhone using Tapatalk
                    sigpic

                    Comment


                    • Originally posted by bolovan View Post
                      aris86 Fara suparare, omul bun este
                      stai linistit ca nu ti-o faceau nici tie pe garantie.
                      reprezentanta a spus ca nu stie cine a lovit-o, si n-ai cum sa dovedesti altceva.
                      omul stia ca ei au lovit-o fiindca a luat-o de noua si stia ca nu facuse accident.
                      asa ca n-o puteau lovi decat cei din reprezentanta.
                      dar nimeni nu i-a zis "vezi c-am lovit-o".
                      in conditiile astea o freci, ca n-ai ce face.
                      si opc-ul nu se baga fiindca fusese lovita. un expert ar fi vazut imediat.

                      Comment


                      • Sincer...nu as lasa asa. Chiar daca nu as castiga...dar as face un scandal monstru...de se mandrea soacrama cu mine un an de zile...La naiba...muncim din greu banii aia, de o saptamana ma culc la 3 si ma trezesc la 6...si nu fac asta pentru ca imi numar spagile.. Nu primim pomana, si nici nu lucram la stat sa luam mici atentii sub 200.000 lei. Asa ca nu este de lasat.

                        Comment


                        • Probleme Rugina Logan II

                          Passat...


                          Sent from my iPhone using TapatalkIMG_0343.jpg

                          Comment


                          • @ Bolovan: ai dreptate, dar traim in romania si nu cred ca i-ar durea prea tare "la teneshi" de scandalul nostru.

                            @puscoiuionut
                            dar cate zeci de ani o avea passatul ala ?!

                            Comment


                            • 2009...dar de ruginit nu a ruginit de ieri


                              Sent from my iPhone using Tapatalk

                              Comment


                              • Pare Passat B6 deci aprox. 10 ani.

                                Re: 2009 cum zice @puscoiuionut
                                Last edited by ciprs; 7 March 2017, 18:29.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google