Carlig Remorcare Pe Logan 10ani

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Da, când il cumperi vine cu o hartie pe care scrie ca e omologat RAR si scrie si pe o hartie lipita pe suportul de priza, dar asta nu ma ajuta cu nimic.
    sigpic

    Comment


    • #17
      Implicatii legale daca se rupe carligul si e modificat de tine ar fi. in rest, mergi linistit.
      Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

      Comment


      • #18
        Sau daca intra unul in fudul tau si cunoaste legea e pisibil sa ai probleme.
        La fel si cu bullbaru montat pe masina
        sigpic

        Comment


        • #19
          De unde ai luat tu cu 180 ron carlig? Un site,ceva?
          Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

          Comment


          • #20
            Si daca mi se rupe o roata?, atunci cine plateste? Hai sa fim seriosi.
            sigpic

            Comment


            • #21
              Daca roata se rupe si omoara pe cineva RCAul tau, daca nu se dovedeste ca ai luat bascula la pila sau ceva.
              E si la noi lege ca nu ai voie sa umbli cu rotula montata la carlig fara remorca? Ca oprea vad multi cu carlige fara priza electrica.
              Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

              Comment


              • #22
                Hai ca o dam in "diverse" si nu e bine.
                sigpic

                Comment


                • #23
                  Nu o da nimeni in diverse dar tu nu intelegi ca ai pus pe masina o piesa care nu este omologata pentru masina ta.
                  sigpic

                  Comment


                  • #24
                    Stiu ce am pus pe masina si stiu si cum am pus. Nu asta e problema.
                    sigpic

                    Comment


                    • #25
                      Originally posted by ashtray View Post
                      Deci cele care se potrivesc pe logan 2 se potrivesc si pe logan 10 ani?
                      prietene,

                      ai mai jos linkul firmei care comercializeaza carlige remorcare pentru Logan 2013_2014
                      am montat eu ,ai varianta vopsita sau zincata si chiar sunt accesibile ,

                      Comment


                      • #26
                        Originally posted by ashtray View Post
                        Stiu sa folosesc google...din pacate ce am gasit se potriveau pana in 2012...sau cel putin asa spunea siteul
                        cu 450 am cumparat si l am montat eu

                        da,eu am montat pe logan 10 ani
                        Last edited by georgemitroi; 14 January 2015, 23:12. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • #27
                          Dupa multe cautari am reusit sa imi cumpar si eu carligul de remorcare. L-am gasit pe original ( cumparat sh) cu instalatie electrica cu mufe si modul can bus. Pentru cei care vor sa stie dimensiunile: Lungime: 42 cm,Latime:92 cm Distanta intre cele doua gauri de fixare pe sasiu: 21 cm.

                          Comment


                          • #28
                            Mihai! O intrebare: la legarea instal el pt carlig...ai intampinat probleme de functionare? Unii spun ca e nevoie de instal. speciala cu canbus...altii zic ca merge cea simpla.

                            Comment


                            • #29
                              De mers merge si aia simpla dar Dacia recomanda pe cea cu modul can-bus (cine doreste am un cablaj pentru logan sandero dupa 2013 de origine cu priza 13 pini detalii pe privat)

                              Comment


                              • #30
                                Nu e CanBus, dar e modul cu +separat, ce primește comenzi din becurile existente și alimnetează remorca din +separat, bonus fiind decuplarea marșarierului și ceață spate de pe mașină când e cuplată remorca.
                                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google