Probleme Dupa Montaj Subwoofer Logan 10 Ani

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Bănuesc că era vorba de "consumul" financiar.
    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

    Comment


    • #77
      se poate face o baterie de condesatoare artizanal (din mai multe cond in paralel) poate iese mai ieftin, 10000uF/16V - 1.85lei, > 10 buc - 18.5lei sau de ce nu 20-30buc.....
      „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

      Comment


      • #78
        Cine monteaza statie si pe masina in Buc?
        Nu de alta dar imi e asa de urat sa demontez


        Sent from my iPhone using Tapatalk
        sigpic

        Comment


        • #79
          Daca se face "big 3" la masina nu mai ai caderi de tensiune. As fii si eu curios daca functioneaza
          Bucură-te de videoclipurile preferate și de muzica preferată, încarcă conținut original și arată videoclipurile tale prietenilor, membrilor familiei și lumii întregi pe YouTube.

          Preparing the Impala for a second battery and bass amps! Most stock electrical systems need a little beefing up, so let's get down to it and do the BIG THREE...

          DIY with Mike Stiershttp://www.maxxsonics.comSo you've decided to upgrade your car stereo system? A great deal of research and planning should go into this p...

          Comment


          • #80
            ) Acu' o dam in Big3 pentru 300w rms )

            Comment


            • #81
              Si ce propui tu sa facem ca sa nu avem caderi de tensiune?

              Comment


              • #82
                Big3 este o idee buna.
                MY CLA

                Comment


                • #83
                  La 300w big 3? Pai nu merita "investitia" daca ai caderi de tensiune la 300w...care cine stie cati is reali de acolo. Da' asta depinde de vointa fiecaruia...

                  Comment


                  • #84
                    Nu neaparat pentru audio. Se poate face pentru a imbunatati masa...
                    MY CLA

                    Comment


                    • #85
                      eu totusi cred ca o sa las asa tensiunea la masina pentru ca e o bataie mult prea mare de cap cu big 3 , etc...sincer nici nu am inteles exact ce se face si cum se face pentru ca nu as vrea sa schimb iar toate firele pentru subwoofer ...mai ales ca sunt destul de groase ..

                      Una peste alta...ii multumesc colegului t0rquemada pentru ajutorul acordat
                      la iluminarea butoanelor pentru geamuri de pe usi !!!
                      Am atasat si 3 poze
                      Attached Files

                      Comment


                      • #86
                        Firele de subwoofer nu se schimba. Se leaga de la + alternator la borna +. Apoi o masa sanatoasa cu caroseria si borna -, respectiv intre motor si borna - .E bine de facut, putin de munca, dar na...Oricum, ciudat ca ai caderi te tensiune, ca nu ai cine stie ce consum. Ai incercat cu o alta baterie eventual (o proba de la careva)?

                        Comment


                        • #87
                          Nu am incercat cu alta baterie! E o idee. Cum fac proba revin cu detalii! Doar ca mai mult ca sigur voi face testul weekendul care vine

                          Comment


                          • #88
                            De preferinta una de capacitate mai mare

                            Comment


                            • #89
                              Claaar !!!!

                              Comment


                              • #90
                                Originally posted by DjEvo View Post
                                Sub a fot montat in buc. Am pastrat radio cd din fabrica si am fost nevoit sa achizitionez un adaptor de sunet pt rca deoarece nu exista asa ceva ( 35 lei ) . Montajul in sine m.a costat 150 lei. Fire trase pe sub mocheta, cabluri cu siguranta, ampliful prins deasupra portbagajului si subul prins cu banda dublu adeziva cu arici. Pe mn m.ar intersa in principiu daca am de ce sa ma ingrijorez legat de turatii ...adica alternator. In rest este ok.
                                am observat un sunet diferit venit de sub masina...cred ca mai exact sub motor ...nu stiu sa explic exact sunetul..de la o curea se aude...dar deranjant. Care nu se auzea inainte

                                Si bateria este de 40A...dar nu cred ca bateria este cauza.
                                Multumesc si imi cer scz dar nu prea ma pricep
                                Refuz sa cred ca ai dat 150 lei pt instalarea unui subwoofer, dar astea or fi preturile in Capitala si sper ca ai primit ceva certificat de confomitate

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google