Senzori Presiune Roti

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Inseamna ca la ala nju-i placeau banii ). Eu am fost la el dupa program, ca stiam ca mai lucreaza undeva extra

    Comment


    • Senzorii de presiune au cumva legatura si cu sistemul de control al tractiunii sau nu?

      Comment


      • Nu au nicio legatura.

        Comment


        • Salutare,
          Pot confirma la loganelul meu ca la apariția semnului in bord nu stiam daca sunt pe varianta directa sau indirecta (din ce am citit cele fabricate mai recent au prin ABS, aici banuiesc si cazul meu 08.2016), am măsurat toate anvelopele si pe fata (ambele) aveau 2 in loc de 2.2 am corectat si dupa reset s-a stins ... Toate bune si frumoase...

          Comment


          • Dupa reset se stinge si daca lasi asa, poti sa ai si 1, resetezi si se va stinge...

            Comment


            • Se stinge dar se va aprinde din nou! Pana nu duci presiunea la valoarea nominala poti sa-l stingi pana ti se toceste degetul!

              Comment


              • eu stiam ca se aprinde la +-10% fata de presiunea cand l-ai resetat. Sistemul nu are memorata o valoare "nominala", el stie doar ce era in momentul cand ai resetat si de acolo calculeaza cand sa aprinda martorii. Posibil sa ma insel, poate colegii mai informati pot oferi mai multe detalii ...

                Comment


                • GuGu21 la astia indirecti (via ABS) cu siguranta asa este...dar la astia directi (cu senzor) posibil sa stie CB-ul ce presiune trebuie (chit ca ma indoiesc)

                  Comment


                  • Daca stia CB-ul ce presiune trebue nu mai era nevoie de buton de reset, cand ajungea la presiunea optima se stingea singur ledul de avertizare.

                    Comment


                    • senzori presiune roti

                      Stie cineva daca la seria limitata logan intalnim senzorii de presiune directi? Vreau sa imi achizitionez un set de jante pt cauciucurile de iarna, iar vanzatorul m-a intrebat de acesti senzori (tot asa a venit cineva cu logan SL si avea senzori, din ce spune el). Am facut si o solicitare la vocea clientului si astept raspuns. Multumesc!

                      Comment


                      • "Mangaie" una din valvele rotii.Daca e mai rigida ai senzori.
                        Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                        Comment


                        • Poate e cineva cu logan SL care a trecut la anvelopele de iarna si ne poate spune

                          Comment


                          • Eu am SL plus, am luat jante si anvelope, sunt deja schimbate si e ok. Nu am senzor pe valva, e pe abs

                            Comment


                            • In manual scrie clar, cel putin la mine, daca pe usa ai eticheta aceea care prezinta niste senzori inseamna ca nu ai senzori in roti

                              Comment


                              • Originally posted by eliadib View Post
                                Eu am SL plus, am luat jante si anvelope, sunt deja schimbate si e ok. Nu am senzor pe valva, e pe abs
                                Multumesc! poti sa mi spui te rog ce model de jante ai achizitionat?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google