Viteza Maxima Logan II

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Viteza Maxima Logan II

    Salutare,

    Eu am un logan editia de 10 1,5 dci si am mers maximum cu 170 km/h avand fix 3000 rpm, mers pe o distanta de catia km pe A1,nu am apucat sa-i dau mai mult ...findu-mi teama si de radare!

    A mers cineva cu mai mult? Am vazut ca la primul logan erau persoane care mergeau si cu 210-215 la 1.6 16 V

  • #2
    Daaaaa mergeau si cu 230....

    Sa vezi aici topic...

    Logan mergea cu 215 daca avea vant din spate si inca o treapta... nu ii permite turometru sa mearga cu 215...

    Eu cu megane 2 cu motor 1.6 16v, mai potent decat loganul am mers cu 190, dar din cauza turatiei nu cred ca reuseam mai mult de 210.

    Sa va aud acu cu 1.2 cu 0.9 cu ce viteze astronomice ati decolat...
    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

    Comment


    • #3
      1.5 90 de cai, 185 pe ceas, undeva la 3200 de ture.
      laureate 1.5l, albastru marin

      Comment


      • #4
        Originally posted by mumus View Post
        Daaaaa mergeau si cu 230....

        Sa vezi aici topic...

        Logan mergea cu 215 daca avea vant din spate si inca o treapta... nu ii permite turometru sa mearga cu 215...

        Eu cu megane 2 cu motor 1.6 16v, mai potent decat loganul am mers cu 190, dar din cauza turatiei nu cred ca reuseam mai mult de 210.

        Sa va aud acu cu 1.2 cu 0.9 cu ce viteze astronomice ati decolat...
        Da Pana la urma trebuie sa spunem sincer ca si titlu informativ,pentru ca nu se dau premii Eu am vazut si pe youtube logan 1.6 16 v mergand cu 210, ce-i drept pe mine pe langa viteza m-a incantat extraordinar de mult turatia de doar 3000 rpm

        Originally posted by ten View Post
        1.5 90 de cai, 185 pe ceas, undeva la 3200 de ture.

        Foarte tare,si cum era? mai ducea? asa ca si ture extrem de bine,merge motorul lejer
        Last edited by Mike959; 23 February 2015, 22:03. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • #5
          1. La x52 diferența între viteza reală și viteza afișată pe TdB e de 4 km/h astfel 170 KM/h pe TdB = 166Km/h reali.
          2. Viteza maximă la x52 e la TCe: 169km/h, dCi se multumește cu 159(75cp) sau 167(90) iar 1,2 16 v "prinde" 156(benzină) și 162(benzina+gpl).
          3. SL10 se lauda cu 156(1,2 16v) și 159(dCi).
          4. Viteza maximă o poți scoate din tabel.
          5. Alte detalii le puteai afla folosind Caută




          Propun închiderea sau mutarea la cafenea, etc
          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

          Comment


          • #6
            Originally posted by t0rquemada View Post
            1. La x52 diferența între viteza reală și viteza afișată pe TdB e de 4 km/h astfel 170 KM/h pe TdB = 166Km/h reali.
            2. Viteza maximă la x52 e la TCe: 169km/h, dCi se multumește cu 159(75cp) sau 167(90) iar 1,2 16 v "prinde" 156(benzină) și 162(benzina+gpl).
            3. SL10 se lauda cu 156(1,2 16v) și 159(dCi).
            4. Viteza maximă o poți scoate din tabel.
            5. Alte detalii le puteai afla folosind Caută




            Propun închiderea sau mutarea la cafenea, etc
            Da,multumesc dar ai vazut ca pe langa datele date de producator o masina are real o viteza mai mare,deci este interesant de aflat parerile diversilor colegi .....pentru ca de multe ori difera si de la masina la masina exagerand putin si nu cred ca deranjeaza daca cine doreste raspunde la intrebarea adresata.Nu cred ca rautatile isi au loc

            Cu respect.
            Last edited by Mike959; 23 February 2015, 22:29.

            Comment


            • #7
              Evident ca viteza reala e mai mare, ca "asea" vrea producator, sa-si dea cu tesla in cohones. De ce sa faci un marketing pt logan de 1.2 care merge cu 180, cand poti sa faci o promovare pentru loganul de 1.2 care merge cu 160. Corect, nu?

              Comment


              • #8
                180 pe gps si mai urca; nu am mai avut unde sa-i dau
                My Ride sigpic

                Comment


                • #9
                  Originally posted by Madutzu25 View Post
                  180 pe gps si mai urca; nu am mai avut unde sa-i dau

                  Interesant,chiar ai 108 cai ? dupa cum scrie la profil

                  Originally posted by Cezar View Post
                  Evident ca viteza reala e mai mare, ca "asea" vrea producator, sa-si dea cu tesla in cohones. De ce sa faci un marketing pt logan de 1.2 care merge cu 180, cand poti sa faci o promovare pentru loganul de 1.2 care merge cu 160. Corect, nu?
                  Posibil sau se gandesc si la faptul ca daca ar declara de ex pt 1.2 viteza maxima de 180 km/h,daca chiar ar lua de buna multi aceasta informatie probabil ca s-ar defecta mult mai repede
                  Last edited by Mike959; 23 February 2015, 22:43. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • #10
                    @Mike959: Eu zic să mai cauți pe forum de ce ai diferență constantă de doar 4km/h, la orice x52.
                    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                    Comment


                    • #11
                      deci pana acu a atins un dci supertunat 180 si inca mai avea pedala... cine da mai mult? Cu 1.2 nu poate nimeni atat?
                      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                      Comment


                      • #12
                        dar postul meu este invizibil sau ce? Eu am atins 185 si nu mai aveam nici un fel de pedala, am 1.5 dci.
                        laureate 1.5l, albastru marin

                        Comment


                        • #13
                          Nu doar unul, si Ten. Nu aveam soft atunci. Acum sunt curios la dat urca
                          Teoretic da; practic o sa vad la un test dyno
                          LE: apucasem sa scriu, Ten

                          @ mumus 185 pe ceas e vis la seat?
                          Last edited by Madutzu25; 23 February 2015, 23:00. Reason: Automerged Doublepost
                          My Ride sigpic

                          Comment


                          • #14
                            seatu cred ca la 150 se plafoneaza.
                            Last edited by mumus; 23 February 2015, 23:16.
                            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                            Comment

                            Working...
                            X
                            Anulare DPF
                            Politica de Securitate Google