Culoare Dacia Logan 2 "10 Ani"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Culoare Dacia Logan 2 "10 Ani"

    Salut tuturor, am niște zgârieturi pe mașină și nu știu codul la culoare, daca ar putea cineva sa ma ajute .
    Sunt nou pe forum și cer scuze dacă nu am postat unde trebuie.
    Attached Files

  • #2
    Trimite un mail la Dacia. Sau suna la v.c.
    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

    Comment


    • #3
      codul de culoare se regaseste pe stalpul B al masinii, adica cel metalic unde este centura de siguranta. cand deschizi portiera trebuie sa te uiti pe acel stalp metalic din mijloc, in partea de jos, aproape de baza pragului, pe mijlocul lui. o sa vezi o serie de date legate de serie sasiu si mai multe coduri. unul dintre ele e si cel de culoare dar nu stiu sa-ti zic care dintre ele. trebuie sa te uiti un pic in manualul masinii pe la sfarsit pt ca acolo scrie care e

      ti-am pus o poza unde trebuie sa te uiti la masina ta. codul 7 e cel pt culoare
      Attached Files
      Last edited by cristi....; 11 April 2015, 16:41.

      Comment


      • #4
        cristi mersi mult , insa la mine nu am cercul cela cu date, e cu mult mai simplu stiker-ul

        Comment


        • #5
          trebuie sa fie. pune o poza cu el sa vedem cum arata, poate gasim vreo analogie

          poate nu te-ai uitat unde trebuie. trebuie sa fie pe masina acel sticker, jos, la baza pragului. in carte e numai cu titlu de exemplu

          Comment


          • #6
            Uite aici e poza cu ce am eu
            Attached Files

            Comment


            • #7
              mda, nu e trecut...

              Comment


              • #8
                Daca e nemetalizat, e bleu navi; daca e metalizat e bleu persan.
                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                Comment


                • #9
                  pai da dar cand mergi la vopsitorie ce treaba are vopsitoru cu denumirea vopselei? e irelevant. el trebuie sa stie exact codul ca sa poata sa faca exact proportiile de compozitie, nu denumirea

                  daca e sa ma iau dupa ce scrie la mine in talon ar trebui sa-mi faca masina mozaic: in talon scrie gri simplu la culoare; in realitate ea e bej sable, cafeniu; talonu nu bate cu realitatea )
                  Last edited by cristi....; 11 April 2015, 20:53.

                  Comment


                  • #10
                    Am scris, de aproape un an, că la X52 nu se mai pune plăcuță ovală, dar pe plăcuța de identificare e trecut codul de vopsea:

                    TERPK : RPK = bleu persan,

                    TED69: gris platine,
                    etc
                    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                    Comment


                    • #11
                      Vopsitoru are baza de date ...
                      Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                      Comment


                      • #12
                        hai ca va fac eu rost de toate codurile de vopsea din uzina
                        din ce stiu pe dinafara sunt:
                        OV369-alb
                        OVD42-bleu navy
                        TED69- gri platina
                        TEKNA- gri cometa
                        NV676- negru

                        Comment


                        • #13
                          vezi sa nu fie bleu cosmos pe acolo. azi am vazut una pe strada sau mi s-a parut. un fel de albastru inchis metalizat, face niste umbre parca ar fi perlat cu putin mov/violet. poate era doar un blue persan nespalat cu rapirea din serai.

                          Comment


                          • #14
                            CULOARE COD CODARE ROBOTI
                            1 beige cende tehnk 11hnk
                            2 blanc glacier ov369 ov369
                            3 bleu azurite terpl 71rpl
                            4 bleu navy ovd42 ovd42
                            5 bleu persan terpk 71rpk
                            6 brun acajou tecna 71cna
                            7 galben tournesol ov377 ov377
                            8 gris comete tekna mvkna
                            9 gris olive tec67 71d67
                            10 gris platine ted69 ted69
                            11 negru nacre nv676 nv676
                            12 rouge de feu teb76 teb76
                            13 bleu cosmos terpr 71rpr

                            lista nu se vede cum ar trebui
                            prime coloana este denumirea culorii, a doua este codul de culoare care este stantat pe masina iar a 3-a coloana reprezinta codul cu care masina este codata la vopsire.
                            Last edited by maryurs24; 17 April 2015, 23:48. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment

                            Working...
                            X
                            Anulare DPF
                            Politica de Securitate Google