Piese Schimbate Pe Garantie

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Originally posted by Daniel2Fast View Post
    La mine s-au inlocuit urmatoarele:
    Kit ambreiaj la aprox 28.000 km
    Armatura scaun sofer - scartaia foarte tare
    Bloc de lumini
    Navigatie - Se blocase, si nu s-a mai putut face nimic, nici macar resoftare
    Timonerie
    Ce probleme ai avut cu ambreiajul ? detaliaza putin !

    Mersi
    Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

    Comment


    • #32
      La plecarea de pe loc trepida foarte tare masina. Am fost la service, au constatat si dupa cateva zile m-au sunat sa-mi schimbe ambrieajul. Am cerut detalii insa nu mi s-a spus nimic.

      Comment


      • #33
        La ce service ai fost?

        Comment


        • #34
          se mai adauga tubulatura intercooler si garnitura capac culbutori, din cauza pierderilor de ulei
          laureate 1.5l, albastru marin

          Comment


          • #35
            @ten: Tubulatura de la intercooler nu a mai fost schimbată o dată?

            Comment


            • #36
              Originally posted by cosming View Post
              De ce ai schimbat culise geamuri electrice?

              Scoateau un sunte "mirific" la coborare si dupa greseare

              Adaug si eu o garnitura culbutori + un cadru scaun sofer ( urmeaza sa imi soseasca piesele,comanda a fost deschisa)
              Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

              Comment


              • #37
                Jesus ce de probleme !

                Comment


                • #38
                  Originally posted by Ampt View Post
                  @ten: Tubulatura de la intercooler nu a mai fost schimbată o dată?

                  e prima oara cand am schimbat-o si avea aprox 20.000 km.
                  laureate 1.5l, albastru marin

                  Comment


                  • #39
                    Originally posted by mac20 View Post
                    La ce service ai fost?
                    Am fost la Meridian Vest

                    Comment


                    • #40
                      Originally posted by Daniel2Fast View Post
                      La plecarea de pe loc trepida foarte tare masina. Am fost la service, au constatat si dupa cateva zile m-au sunat sa-mi schimbe ambrieajul. Am cerut detalii insa nu mi s-a spus nimic.
                      Tipic si la mine fix tot aceste simtome
                      Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                      Comment


                      • #41
                        Originally posted by bobbyred View Post
                        Tipic si la mine fix tot aceste simtome
                        E de mers in service.
                        Sper sa nu ai probleme cu persoana care se ocupa de garantii la Dacia.

                        Problema la mine este ca dupa aproximativ 14.000 km de la inlocuire kit ambreiaj incepe sa faca la fel...

                        Comment


                        • #42
                          Schimbat kit de ambreiaj la 29000 km. Fix aceeasi problema descrisa de voi. Trepida destul de puternic la plecarea de pe loc. Din pacate la mine constatarea a durat de Marti pana Luni.
                          Din cate am inteles s-a folosit un cod inlocuitor fata de reperul origial. Acum este ok. Cu aceasta ocazie mi-au facut si un update la soft. Sper ca asta sa tina mai mult decat cel original.

                          Sent from my SM-G920F using Tapatalk

                          Comment


                          • #43
                            Care soft ?

                            Comment


                            • #44
                              Originally posted by Daniel2Fast View Post
                              E de mers in service.
                              Sper sa nu ai probleme cu persoana care se ocupa de garantii la Dacia.

                              Problema la mine este ca dupa aproximativ 14.000 km de la inlocuire kit ambreiaj incepe sa faca la fel...
                              Exact acest raspuns am primit si eu de la Inginer, il schimba dar dupa "X" km incepe iar incerca varianta cu Eco (la mine daca il tin pe Eco este potolit,singura conditie este sa nu prind nebunia de la orele de varf, bara la bara atunci incepe nebunia de vibromasaj )


                              Ionut Ciprian

                              Ai idee ce cod de piesa au folosit pentru inlocuirea ambreiajului?
                              Detaliaza putin care a fost motivul(buba), de ai facut update la soft !


                              Adaug si eu inca cateva elemente schimbate pe garantie.

                              Chedere usi fata - cele exterioare
                              Balamale usi fata + repozitionat usi + revopsit
                              Cadru scaun fata sofer doar sezut
                              Last edited by bobbyred; 21 August 2015, 07:29.
                              Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                              Comment


                              • #45
                                Originally posted by bobbyred View Post
                                Exact acest raspuns am primit si eu de la Inginer, il schimba dar dupa "X" km incepe iar incerca varianta cu Eco (la mine daca il tin pe Eco este potolit,singura conditie este sa nu prind nebunia de la orele de varf, bara la bara atunci incepe nebunia de vibromasaj )


                                Ionut Ciprian

                                Ai idee ce cod de piesa au folosit pentru inlocuirea ambreiajului?
                                Detaliaza putin care a fost motivul(buba), de ai facut update la soft !


                                Adaug si eu inca cateva elemente schimbate pe garantie.

                                Chedere usi fata - cele exterioare
                                Balamale usi fata + repozitionat usi + revopsit
                                Cadru scaun fata sofer doar sezut
                                Salut,
                                Nu stiu ce cod are piesa noua, dar inginerul de acolo exact asa s-a exprimat: Va fi schimbat cu un reper de inlocuire nu cel pe codul de original.
                                Simptome:
                                Trepidatii puternice la debraierea din treapta 1 pana se incalzea putin motorul, apoi functiona normal pana incepea haosul si aglomeratia. Extrem de deranjant ca nu puteam debraia normal. Ori plecam putin fortat ori trepida ca naiba.
                                Update de soft au facut la calculatorul de injectie. Acum este putin mai liniar si putin mai lesinat in regim de autostrada.
                                Mai am o problema, la 120 in sarcina (deal sau incarcatura) cand accelerez am o vibratie ciudata intre 2000 - 2200 RPM, lucru care ma face sa cred ca nici noul kit nu va rezista prea mult.
                                La mine problema de sus a inceput de la aprox 6000 de km si s-a tot agravat. La revizie la 20000 le-am zis sa verifice si au zis ca masina este in parametri. La 29000 nu am mai rezistat eu si am lasat masina acolo pentru testari pana iese din parametri.
                                De inlocuit au inlocuit doar discul si placa de presiune fara volanta.
                                La primul semn ca revine o duc inapoi dar masina are deja un an.

                                Sent from my SM-G920F using Tapatalk

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google