Piese Schimbate Pe Garantie

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Da. Mergi si le spui ca trage intr-o parte sau toceste cauciucurile sau nu este volanul drept si sunt obligati sa verifice.

    Comment


    • Cam asa si face, cand masina merge drept volanul este usor intr-o parte si mi-a tocit cauciucurile de vara pe interior.

      In regula, o sa iau legatura cu reprezentanta. Merci!
      Tutorial montaj conducte ventilatie pentru locurile spate: http://www.loganclub.ro/forum/showpo...postcount=1156

      Comment


      • Originally posted by Fanez View Post
        Mi s-a schimbat volanul pe garantie pentru doar atat:
        Mie nu au vrut să mi schimbe volanul în garantie, tocit fiind, asta când masina avea vreo 2 ani si 30000 km
        iar acum când mai am putin din garanția de 5 ani am fost la alta reprezentanta, si mi au zis ca imi pot schimba pe garantie volanul, dar jumătate plătesc ei ,jumătate eu adică 438 lei
        mi au zis ca daca nu sunt de acord sa fac reclamație la vocea clientului

        Comment


        • era cineva aici pe forum care si-a schimbat volanul pe garantie, e ciudat ca la unii se poate si al altii nu...

          Comment


          • Da, eu l-am schimbat la 4 ani. Inițial au cerut bani, 30%, reclamație la VC și amenințați cu ANPC și au înlocuit fără carcoteli.

            Comment


            • Se schimba pe garantie. Sunati la Vocea Clientului, daca nu, plangere la ANPC. Chiar daca expira garantia, trebuie sa se vada ca reclamatia/constatarea a fost facuta in perioada de garantie ( in cazul in care ANPC nu se grabeste sa solutioneze cazul )

              Comment


              • Am făcut reclamație la vc acum sa vad ce zic ei
                culmea ca am inteles ca si la alte marci nu înlocuiesc volanul tocit în garantie
                pana la urma nu este mare problema ca i am pus o husa din piele, dar daca s ar putea inlocui ar fi si mai bine

                Comment


                • Off topic-Un amic cu fiat tipo luat de nou anul trecut are 3 becuri arse în bord la climatizare, a fost la reprezentanta si i au zis ca nu face obiectul garanției, si ca înlocuirea becurilor costa peste 300 lei ca trebuie data jos si consola centrală unde este frana de mana
                  omul a citit pe net su a găsit ca e o problema la multe tipo, ca nu fac contact bine firele, a dat niste palme la bord si s au aprins 2 becuri, dar al treilea este ars
                  becurile se aprind pe baza de palme în bord
                  Deci se poate si mai rau

                  Comment


                  • Originally posted by panselin4 View Post

                    Mie nu au vrut să mi schimbe volanul în garantie, tocit fiind, asta când masina avea vreo 2 ani si 30000 km
                    iar acum când mai am putin din garanția de 5 ani am fost la alta reprezentanta, si mi au zis ca imi pot schimba pe garantie volanul, dar jumătate plătesc ei ,jumătate eu adică 438 lei
                    mi au zis ca daca nu sunt de acord sa fac reclamație la vocea clientului
                    Daca luai volan din piele nu aveai astfel de probleme (nu atat de repede).

                    Comment


                    • Da stiu
                      e cam tarziu acum, bine de stiut pe viitor, la următoarea masina

                      Comment


                      • M au sunat de la vocea clientului, si in urma reclamatiei au hotărât să îmi schimbe volanul tocit pe garantia de 5 ani care imi expira luna viitoare
                        deci o sa am masina de 5 ani cu volan nou, iar pt asta dacia are o bila alba din partea mea, volanul fiind tocit în urma utilizării normale, nu în urma vreunui accident

                        Comment


                        • Gata, de astăzi am volan nou la logan, schimbat în garanția de 5 ani ( am primit garanția gratuit la cumpărare)
                          am schimbat în garantie, in cei 5 ani:
                          -chederele de la portiere ( aveau început de rugina clemele din capete )
                          -Lichidul de servo plus un senzor de la servo ( se scursese tot lichidul din senin )
                          -blocul de lumini ( maneta făcea figuri )
                          -volanul (era tocit nitel pe partea stângă)

                          Cam acestea sunt, daca imi mai amintesc ceva mai adaug

                          Comment


                          • Schimbat 2 bielete antiruliu (gariantie)
                            Schimbat bieleta antirasturnare (garantie)
                            Schimbat bloc lumini (garantie)
                            Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                            Comment


                            • Am schimbat pe garantie lampa stop spate , facea condes sau chiar intra apa ..cred
                              In prima faza mi a spus ca ar fi un fenomen normal , scrie si in manual . Le am zis ca poate e normal sa mai faca condes la diferente de temperatura dar nu sa adune si apa .
                              Au trimis la dacia cererea+poze si s-a aprobat .
                              Attached Files

                              Comment


                              • Originally posted by panselin4 View Post
                                M au sunat de la vocea clientului, si in urma reclamatiei au hotărât să îmi schimbe volanul tocit pe garantia de 5 ani care imi expira luna viitoare
                                deci o sa am masina de 5 ani cu volan nou, iar pt asta dacia are o bila alba din partea mea, volanul fiind tocit în urma utilizării normale, nu în urma vreunui accident
                                Pe noul volan pune o husa (ieftina).

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google