Camera Marsarier Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Camera originală e montată pe L52ph2 ca în poză (04/2017).

    Funcționarea camerei aftermarket, e ca în video, exact cum a vrut producătorul - atenție la data postării, Dacia nu oferea posibilitate de RVC pe vremea aia

    Attached Files
    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

    Comment


    • #62
      Imaginea este corecta? Mie mi se pare ca se vede cam mult din numar...
      You do not have permission to view this gallery.
      This gallery has 1 photos.

      Comment


      • #63
        Nu prea pare ok se vede cam mult din numar. La o simpla cautare pe google imaginile sau filmuletele care prezinta ce afiseaza camera spate la logan2 ph2 cu pozitionarea camerei in bara deasupra numarului arata mult mai bine. Cu siguranta ar trebui ajustata pozitia camerei sau suportul de numar nu este ok si tine numarul mai departat de bara fata de cum ar trebui.

        Comment


        • #64
          Imaginea este corecta? Mie mi se pare ca se vede cam mult din numar...
          La mine cred ca NU se vede numarul deloc (sau ma insel ?)

          Comment


          • #65
            Voi aveți L52ph2 cu medianav și cameră din fabrică și nu ați remarcat până acum cum ar trebui să se vadă camera și mai ales că numărul e fix(are o singură poziție de montaj) ?!
            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

            Comment


            • #66
              ba unii am remarcat. la mine nu se vede numarul ci doar o bucatica din bara...dar cred ca nu se pune .... avand MCV

              Comment


              • #67
                Va intrebasem daca e corect pentru ca am avut o vizita in service pentru o diagnoza la motor si mi se pare ca au modificat si ceva la camera (nu m-am uitat foarte bine pana acum in ecran) dar citind una alta pe aici am zis sa ma uit mai atent si mi s-a parut ceva ciudat ...Inteleg ca numai in service se poate modifica unghiul, nu?

                Comment


                • #68
                  Unghiul e fix, cel mult au umblat la ghidaje(liniile colorate)
                  Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                  Comment


                  • #69
                    Nu sunteti amabili sa vedeti cum se vede la voi? Eventual si vreo poza ceva? Multumesc anticipat.

                    Comment


                    • #70
                      Cam asa se vede si se aude. In clip batea soarele din plin.
                       

                      Comment


                      • #71
                        cineva are foarte multa incredere in camera

                        Comment


                        • #72
                          Nu doar in camera ci si in senzori. Clipul a fost facut imediat dupa ce am luat-o. Cand am vazut ce aproape s-a dus nu am mai repetat manevra si nu o voi mai repeta vreodata. In mod normal daca opresti imediat inainte de linia rosie iar bipaitul devine continuu atat spatiu ramane intre masina si obstacol. Cel mai bine este sa opresti cand "atingi" cu liniile verzi obstacolul sau cand incepe sa bipaie. Distanta este undeva la un metru.

                          Comment


                          • #73
                            Si cam asa se vede noaptea doar cu luminile masinii aprinse.
                            Attached Files

                            Comment


                            • #74
                              20190306_111106.jpg Si pentru ca tacamul sa fie complet uite si o poza de zi.

                              Comment


                              • #75
                                Ma refer ca mereu poate fi un obiect mai iesit in afara pe care sa nu il sesizezi (o teava, o tija...)

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google