Easy-R a.k.a. JS3

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by C.Mike View Post
    Au oare update-urile astea versiune, serie ceva?
    Evident ca au o versiune :-)
    I have no special talent. I am only passionately curious.

    Comment


    • Mda, evident.
      Ne poate ajuta cineva cu mai multe informatii, ce versiuni, cate update-uri au aparut, etc?

      Comment


      • Originally posted by abc View Post
        @nickey1982 Daca ti-l mai schimba.
        Tu zici ca toti cei care au reclamat probleme cu easy-r si a caror masini acum functioneaza bine in urma actualizarii softului sunt indreptatiti sa solicite schimbarea ambreiajului pe motiv ca in trecut acesta a acumulat o uzura mai mare decat cea considerata normala? S-ar putea ca Dacia sa aiba alt punct de vedere.
        Asta a recomandat Dacia. Ei chiar voiau sa imi fie blocata masina in service si sa trimita discul de ambreiaj a doua zi. Dupa resoftare s-au facut doua plecari de pe loc si masina a trepidat puternic.

        Baiatul de la magazie chiar m-a rugat sa promit ca vin pentru schimbarea ambreiajului, pentru ca el il comanda si daca nu vin, ramane cu el pe stoc. Imi dadea ca exemplu la un Renault Megane cu probleme la cutie de viteze (banuiesc cutia EDC) unde piesele comandate au costat peste 6000 de lei, bani care ar ramane blocati in marfa.

        Nu stiu exact care e procedura, dar cand eu am plecat, baiatul a scris in tichetul deschis cu Dacia: "Va rog sa imi comunicati codul reperelor care trebuie inlocuite, pentru a le comanda."

        Comment


        • Schimbat al doilea kit de ambreiaj+ volanta, totul s-a facut intr-o singura zi inclusiv reglajul directiei.Baietii s-au comportat exemplar, masina deocamdata merge perfect.Kitul de ambreiaj a fost de origine.

          Comment


          • Al 3-lea deja aurbrz? Sau doar la al 2-lea momentan?

            Comment


            • Momentan la al 2-lea, sper sa n-ajung prea curand la al 3-lea sau daca se intampla sa fie macar tot in garantie.
              Last edited by aurbrz; 22 August 2018, 11:47.

              Comment


              • Se schimba ambreiaje cum se schimba uleiul, din pacate.


                Sent from my iPad using Tapatalk Pro

                Comment


                • Nu, se schimba mai des decat uleiul. Am schimbat primul ambreiaj la 4 luni de cand aveam masina

                  Comment


                  • Cati km avea masina?
                    Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                    Comment


                    • Cand am schimbat prima oara, aprox 5000 din cate tin minte

                      Comment


                      • Am un vecin cu masina noua cu aceiasi cutie si as fi vrut sa.l informez dar stii cum e..facerea de bine..
                        Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                        Comment


                        • Daca are JS3 poti sa il informezi sa fie atent la aparitia primelor trepidatii, eventual il inveti "sa se dea" pe forum.

                          Comment


                          • Originally posted by micutzu666 View Post
                            Am un vecin cu masina noua cu aceiasi cutie si as fi vrut sa.l informez dar stii cum e..facerea de bine..
                            Stiu cum e. Eu am informat câtiva de pe aici, care deja sunt la al 2-lea ambreiaj.

                            Trimis de pe al meu ONEPLUS A3003 folosind Tapatalk

                            Comment


                            • Daca i.as spune mi.ar replica ca.s prostii..citite..Pana nu dai cu capul de sus nu crezi!
                              Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                              Comment


                              • Totusi la dci nu sunt probleme, acolo sa vezi plansete ca mai e si volanta cu masa dubla ...
                                Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google