Problema Sistem Audio Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Problema Sistem Audio Logan 2

    va salut nu stiu daca ati mai intalnit urmatoarea problema cu casetofonul masini .logan 2 mcv din 2015 ..cand bag un stik pe intrarea usb si dau comenzi pentru cautarea unei melodii ..ramane blocat si nu mai ia nicio comanda .ce se poate face ca nu mai pot folosi deloc decat radio ..se poate reseta in vreun fel sau a mai patit cineva .

  • #2
    Am patit si eu de 3-4 ori, dar de la telefon. Nu mai face. Isi revine daca opresti motorul si astepti ca sa se stinga afisajul din bord
    Incearca sa il formatezi sau altul

    Comment


    • #3
      1. Nu e casetofon e Dacia plug&radio.

      2. Stick formatat aiurea/ dimensiune peste 32GB și/sau fișiere cu nume prea lungi sau neconforme cu standardul și/sau fișiere corupte.

      3. Folosești și alt stick formatat full Fat32, cu alte fișiere doar *.wav și *.mp3 și vezi ce face, dacă problema se repetă e de garanție.
      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

      Comment


      • #4
        da va multumesc de sfaturi stikul este de 16 gb melodiile sunt mp3 stikul ruleaza perfect pe calculator..laptop. o sa vad ce pot face orcum profesia mea avand treaba cu muzica..sistemul de sunet este jalnic cel putin pentru cine are o pregatire muzicala. sper sa isi revina el ca de garantie ..dacia am auzit numai de rau...

        Comment


        • #5
          stick de 16 gb am si eu. canta fara probleme si ma "plimb" printre melodii cum imi place.
          Computer, did we bring batteries?... Computer?...

          Comment


          • #6
            Originally posted by adiflorin View Post
            da va multumesc de sfaturi stikul este de 16 gb melodiile sunt mp3 stikul ruleaza perfect pe calculator..laptop. o sa vad ce pot face orcum profesia mea avand treaba cu muzica..sistemul de sunet este jalnic cel putin pentru cine are o pregatire muzicala. sper sa isi revina el ca de garantie ..dacia am auzit numai de rau...
            Banuiesc ca nu te asteptai la un sistem audio premium pe o masina low-cost!
            Cu o investitie de aprox. 1500 ron faci un upgrade acceptabil al sistemului audio ( medianav, alte difuzoare, eventual un sub mic)
            La problema cu stick-ul e posibila o rezolvare cu un format in fat32; desi la mine nu a functionat. Acelasi stick, sandisk de 16, se mai deconecteaza uneori. Atat pe medianav cat si pe sistemul audio de la bmw
            My Ride sigpic

            Comment


            • #7
              sa n-ai vreo probleme cu stick-ul.
              eu am tot un sandisk, un nanostick de 16. mi-a placut ca e micut, nici nu atrage atentia si nici nu deranjeaza. in plus are un led oranj care se potriveste cu restul bordului.
              sper sa nu se deoache...
              Computer, did we bring batteries?... Computer?...

              Comment


              • #8
                la formatare puneti fat 32 si incercati si 512 biti parca(sau mai mult) la alocare, la mine a mers odata cand nu imi recunostea un stick de 8gb

                Comment


                • #9
                  Eu am asta http://www.altex.ro/memorie-portabil...-usb-3-0-negru si nu am nici un fel de problema.Este foarte mic si se potriveste perfect.Nici nu atrage atentia.
                  Il folosesc pe Media Nav.

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by adiflorin View Post
                    ..sistemul de sunet este jalnic cel putin pentru cine are o pregatire muzicala. sper sa isi revina el ca de garantie ..dacia am auzit numai de rau...
                    Shhht! Nu mai comenta! Dacia nu face nimic jalnic! Chit ca la bani de medinav iti iei navi cu mirrorlink.
                    Fa-ti penitenta ca imediat apar gihadistii lu peste si te executa ca ai marait ceva de rau despre dacia.
                    Totul este de la excelent in sus pana zice cineva ceva de naspa si atunci e "ce pretentii aveai?"
                    Oricum ar fi e vina ta!

                    Comment


                    • #11
                      Medianav-ul are un pret foarte bun comparativ cu alte navigatii optionale de la alte marci.

                      Comment


                      • #12
                        am remarcat si eu ca medianav pe o masina din 2014, habar nu avea de A3, sau daca ai platit pentru el trebuie sa platesti si pentru update?

                        Originally posted by SCORPION21 View Post
                        Eu am asta http://www.altex.ro/memorie-portabil...-usb-3-0-negru si nu am nici un fel de problema.Este foarte mic si se potriveste perfect.Nici nu atrage atentia.
                        Il folosesc pe Media Nav.
                        recomand si eu un model, are avantajul ca are si microusb(poti folosi la telefon)
                        Last edited by siurian; 14 January 2016, 13:13. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • #13
                          @siurian: Discutabil, ce hărți avea medianav-ul în cauză (201x Qy)
                          Hărțile sunt actualizate la cele mai noi, în 90 de zile de la achiziție, o singură dată, apoi plătești la fiecare update de hărți.
                          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                          Comment


                          • #14
                            Ce parere aveti? Sa-mi cumpar un casetofon original de logan sau sa-mi cumpar unul aftermarket? Ce-i drept, arata foarte bine cel original pentru ca se incadreaza bine in bord, dar din ce am citit cele aftermarket sunt superioare fata de cel venit din fabrica. Mentionez ca masina mea este Logan Access si daca nu ma insel trebuie sa ii schimb si consola centrala daca ii voi lua un radio original. Ce sfaturi aveti?

                            Comment


                            • #15
                              Superioare din ce punct de vedere? Singura limitare a sistemului original tine de cat de tare incep sa vibreze portierele. Aici depinde foarte mult si de deviceul media folosit si de tipul conexiunii (BT/USB)

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google