Jante Duster Connected By Orange Pe Logan 10 Ani

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Jante Duster Connected By Orange Pe Logan 10 Ani

    Salut. Se potrivesc jantele de la Duster Connected by Orange pe Logan 10 ani ? ( jantele de aluminiu de 16’’ Noir Diamanté ) Daca da, aveti idee daca se pot lua de la Dacia ?

  • #2
    Dusterul are 5 prezoane, Logan are 4 prezoane. De aici tragi concluzia.

    Comment


    • #3
      Adica trebuie si cate un prezon in plus pentru fiecare roata. Sau ramane...

      Comment


      • #4
        La ce pret au ( peste 2500 RON ), iti zic sa te orientezi spre altceva, mai ieftin si mai frumos. Bineinteles, nu v-a mai scrie pe ele DACIA...

        Comment


        • #5
          1. Jantele alea nu sunt încă disponibile.
          2. Au 5 nu 4 șuruburi nu prezoane !
          3. ET-ul e diferit la Duster phX.
          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

          Comment


          • #6
            Si nu se potrivesc la găuri chiar dacă rămâne une liberă
            Pe mine m-ar interesa routerul de la orange


            Sent from my iPhone using Tapatalk

            Nu am găsit ceva dedicat auto si sa aibă si 4 g


            Sent from my iPhone using Tapatalk
            Last edited by stoicanu; 16 November 2015, 09:12. Reason: Automerged Doublepost
            sigpic

            Comment


            • #7
              Daca au 5 prezoane, mai ramane unul pe plus... Tot e bine... )

              Comment


              • #8
                Din toate problemele ridicate de jantele astea era important ca sunt suruburi nu prezoane...
                Daca vrei poti sa pui si jante in 6 gauri de landcruiser. Cum mai merge masina dupa aia e alta discutie. Ca arata mizerabil, asta e sigur.
                Ca se gasesc jante de care vrei in orice combinatie la care te poti gandi dar tu vrei jante suv pe o berlina e ... priceless.

                Comment


                • #9
                  Da, e important:

                  Originally posted by 77sky View Post
                  Ma folosesc de paragraful de mai sus, pentru ca ma dispera frecventa cu care este folosit acest cuvant (prezon), in mod eronat si precizez:

                  Prezonul este o banala tija filetata, nu are niciun cap hexagonal pentru cheie, ea este "captiva" in interiorul unei piese. Strangerea celor doua piese se realizeaza prin piulita (tija ramane fixa acolo!).
                  Dacia logan : Cum fac sa ....? Cat costa sa ....? Unde gasesc ....? si alte asemenea intrebari
                  Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by skd_ozenel View Post
                    Adica trebuie si cate un prezon in plus pentru fiecare roata. Sau ramane...

                    Asta e criminala, mai ramane o gaura..... Sau mai filetam una !!!


                    Sent from my iPhone using Tapatalk
                    sigpic
                    The MVP

                    Comment


                    • #11
                      Mai raman 5 gauri chiar ca e alt diametru...
                      Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                      Comment


                      • #12
                        Desi conduc una, nu ma pricep la masini . Mie doar imi plac cum arata jantele alea si daia am intrebat.. scuze daca am suparat pe cineva

                        Comment


                        • #13
                          Cred ca a fost foarte amuzant, de suparare nici nu s-a pus problema.

                          Comment


                          • #14
                            Stai linistit ca nu s-a suparat nimeni ursule !!!! Mai ne destindeam si nio!!! Se poate intampla oricui!!!


                            Sent from my iPhone using Tapatalk
                            sigpic
                            The MVP

                            Comment


                            • #15
                              Ptr initiatorul discutiei:
                              Jantele de Clio sunt in 4 prezoane. De acolo ar trebui sa te inspiri si nu de la Duster ... am vazut unele modele de jante la Clio care seamana cu unele modele de jante Duster
                              Logan GPL 1.4

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google