Cum Sa Fie Noul Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    ar fi frumos sa extinda gama de echipare si pentru pretentiosi ... sa zicem cu echipari premium ce ar ajunge pe la 15-17K euro, si cu un model potent de motor , gen 1.2 TCe etc... dar cred ca Dacia nua ar investi in modele( care trebuie si ele testate si validate) pe care sa le cumpere sub 5% din clienti... romanul tot cea mai cheala varianta de dacie prefera si dupa aceea vine sa se planga pe forum ca la o comparatie cu masini germane n-are una sau alta... adica iti iei cea mai ieftina varianta si dupa aceea constati ca vrei clima? motor mai puternic sau mai slab? adica ma mira incercarile temerare ale unor posesori de dacie sa monteze pe masina sisteme de clima sau butoane eco sau alte motoare, sau ce o mai fi , adica dai din bricolaj in redesign... pai nu mai bine iti iri de la inceput masina cu clima decat sa techinui sa demontezi toata masina ca sa pui clima in ea ? cheltuind o gramada de timp si bani?
    RTFM

    Comment


    • #92
      Le tremura mana la 8000 euro pe o Dacia ( sau orice alta marca ), crezi ca si-ar cumpara RS care ar fi peste 16.000 ( daca nu chiar 20 ) ? Eu nu cred.
      La 24 de ani cat spui ca ai, sunt sigur ca 8000 de euro sunt un fleac de vreme ce ai dat vreo 11.000 de euro pe masina.
      Ti-au dat banii parintii, ai strans alocatia si bursa de la facultate sau ai cules masline in Italia, tu stii. Dar sa faci aici pe membru al familiei Rockefeller deja suna amuzant. Cumpara un BMW nou macar si demonstrezi ca nu iti tremura mana. Sau iti imprumut eu banii de diferenta, cu garantie imbobiliara.

      Sunt oameni cu bani care nu epateaza, iar tu iti permiti sa dojenesti oamenii pe aici ca nu arunca banii pe o masina ce nu merita.
      Judeca, si vei fi judecat.
      Un pic de decenta nu strica, n-ai realizat nimic maret in viata doar ca ti-ai luat o Dacia.
      pai nu mai bine iti iri de la inceput masina cu clima decat sa techinui sa demontezi toata masina ca sa pui clima in ea ? cheltuind o gramada de timp si bani?
      Asta am zis si eu.


      De dotari nu are rost sa spun, ca are concurenta destule, n-ai avea niciun motiv sa cumperi Dacia la pret mai mare decat are concurenta.
      Last edited by mr.K; 1 February 2016, 20:43.

      Comment


      • #93
        Vorbesti de atacuri la persoana, cand tu faci exact asta mai sus. Mentalitatea asta ca bani au doar cei care sunt corupti, dealeri, copii de "bani gata" sau persoanele care pleaca in strainatate pentru niste bani in plus e peste limita stupiditatii si nesimtirii. Cand nu mai ai argumente la subiect, incepi si "argumentezi obiectiv". Am cules capsune cu fundul, ai o problema cu asta ? Atat timp cat banii sunt castigat cinstit si prin munca onesta ( cineva trebuie sa-ti culeaga maslinele pe care le pui pe paine ), ce mai conteaza ? Banul tot ban e, ca e in mana mea sau a ta.

        Te-ai simtit la comentariul meu si ti-a tremurat mana cand ai scris postul. Acum, am coborat la nivelul tau si ma bati cu experienta. Felicitari ! Nu stiu cum ai reusit sa ramai inca pe forum, dar eu unul ma minunez. Si aici meriti felicitari !

        Ia mai baga o maslina acum la urma, poate iti mai vine o idee !
        Last edited by Midnighte; 1 February 2016, 21:11.

        Comment


        • #94
          Eu doar am raspuns la postul in care iti permiti sa jignesti oamenii.
          Ramane valabil.
          Un pic de decenta nu strica, n-ai realizat nimic maret in viata doar ca ti-ai luat o Dacia.
          Mentalitatea asta ca bani au doar cei care sunt corupti, dealeri, copii de "bani gata" sau persoanele care pleaca in strainatate pentru niste bani in plus e peste limita stupiditatii si nesimtirii.
          Pai altfel, in Romania, fara studii, trebuia sa muncesti de la 15 ani pe salariul minim ca sa strangi banii de masina.
          Daca studiai, nu mai aveai timp de munca. Cerc vicios.
          Mai obiectiv decat atat n-am ce zice.
          Last edited by mr.K; 1 February 2016, 21:36. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • #95
            Nu-l mai bagati in seama dragi colegi de forum tratati-l cu indiferenta si il va durea mai tare,nu ii mai dati satisfactia sadico-psihopata de-ai raspunde la postari.

            Comment


            • #96
              Colegul flonick cred ca are dreptate, uneori nici nu are rost sa ne irosim timpul

              Comment


              • #97
                Nu pot sa nu observ ca de cand cu gen2 s-a dus dracu forumul asta. Numai predicatori si ofuscati. Iar cand le demonstrezi cu cifre ca nu e adevarat te pun la stalp si iti dau foc.
                3% consum la 190km/h, antifonare de mercedesuri si motoare de bmw-uri aveti toti.
                Puteam sa imi iau seria 7 dar mi-am luat megane 3 ca nu am vrut sa ies in evidenta.
                Asa mi-a zis cineva candva.
                Sunteti ok.

                Comment


                • #98
                  Exact, nu mai trebuie bagat in seama. Omul nici n-are Dacie si tot o arde pe forumul asta, nu am inteles si nici n-o sa inteleg vreodata ... Cum ar fi sa sa ma duc eu pe FORD acuma si sa ma pun pe aia sa le explic ce cazane de masini au ...
                  Hai sa revenim la oalele noastre, daca ma uit pana acuma la pareri as face un top a ceea ce am vrea sa vedem pe urmatorul Logan:
                  1) Antifonare mai buna ;
                  2) Tabla mai buna ( mai groasa, de calitate ) - daca ar pune bine, daca nu iarasi bine - mie unul personal nu mi se pare o asa mare problema. Dar imi pare rau de colegii care au avut probleme cu rugina pana acuma ... Foarte ciudat si curios cum s-a intamplat si care au fost cauzele ... ;
                  3) Motoare mai potente ( de la 100CP in sus ) - nu as plati pentru asta. Eu sunt mai calm din fire si sunt multumit de motorasul meu, chiar imi place cum trage. Cine zice altceva, il invit la o plimbarica cu mine, daca stii sa-i dai, poti sa storci destule din 1.2 ( ce-i drept dupa 110 te rogi de ea si incepe sa manance ). De 1.5 diesel deja nu e niciunul pe forum care sa spuna ca nu trage bine motorul ala, din ce vad pe aici toti sunt multumiti de aceasta motorizare ( idem si la 0.9 ) ;
                  4) Mai multe accesorii disponibile ;
                  5) Plastice mai bune la interior.

                  Comment


                  • #99
                    1.5 nu trage. Doar iti da impresia ca trage.

                    Comment


                    • @Midnighte: milogule. Ai strans capsuni in spania + alocatiile si vii aici si te dai mare ca ai bani de dacie ))) [ironie]
                      Deci Midnighte ai 24 de ani, dupa o logica expusa mai sus, ca sa ai dacia trebuia sa te fi apucat de munca de la 9 ani si sa iti fi bagat picioarele in ea scoala. Sa inteleg ca tot dupa aceeasi logica ai doar 2 clase? Totusi scri corect ).
                      Deci gata! toti astia pana in 30 de ani, sa nu veniti cu masini mai scumpe de 2000 de euro, ca altfel se deduce ca nu aveti nici macar BAC-ul. )
                      Si pentru unicul om al forumului: nu se lauda nimeni cu banii dati pe o masina. Era o afirmatie prin care se raporta pretul masinii la ceea ce iti ofera. You know: dacie cu aripi de libelula, la 8000 de euro...nu merge

                      Originally posted by skd_ozenel View Post
                      1.5 nu trage. Doar iti da impresia ca trage.
                      Hai sa nu o luam pe aratura. fi atent comparatie: Dacia diesel 90 cp - 0-100 km/h - 11.8 sec

                      Hyundai (ca tot zicem ca asiaticele sunt miezul) - diesel 90 cp - 0-100 km/h - 13.5 secunde.
                      Informatii luate de pe site-urile lor oficiale. Daca e sa compar si consumul iese rau.
                      Acum intreb: cine nu trage?
                      Last edited by pilifida; 2 February 2016, 10:25. Reason: Automerged Doublepost
                      sigpic

                      Comment


                      • 6) Inca ceva ce as vrea sa vad pe Logan'uri si as fi dispus sa platesc in plus: faruri, stopuri, semnalizari pe LED'uri. Din partea mea pot s-o faca dotare standard si sa scoata becurile pe halogen

                        Comment


                        • tabla mai groasa nu pot sa puna dintr-un motiv foarte simplu: cresterea greutatii. acum majoritatea constructorilor merg pe aliaje usoare in constructia caroseriei + articulatii din aliaje usoare, eventual plastic ranforsat

                          eu nu stiu ce sa zic, mie mi se pare ok loganul 2 prestige asa cum e acum; singura chestiune: sa introduca si 0.9tce si 1.5dci 90 de cai pe prestige. mai mult nu cer ca stiu ca nu se poate acum. eventual o paleta mai bogata de culori. impreuna cu modificarile estetice interioare-exterioare zic ca e o masina foarte ok pt banii dati

                          asa si la logan 2, de abia de la facelift incolo cred ca va fi o masina cu adevarat ok, acu le-au mai scapat ”cateva” probleme
                          Last edited by IancuMIC; 2 February 2016, 18:53.

                          Comment


                          • Una peste alta, cu Loganul toata lumea isi face treaba. Ca avem pretentii de Vw, de Mercedes la bani de Dacie, e altceva.
                            Last edited by IancuMIC; 2 February 2016, 18:54.

                            Comment


                            • as mai adauga - o calitate mai buna la chedere..adica la skoda rapid sunt lipite la capeti si facute perfect pe dimensiunea usii...la logan taie dorel de pe sul cate o bucata si o aseaza in conturul usii..daca reuseste sa le taie cat de cat pe dimensiune nu prea se vede imbinarea dar nu prea reuseste... si sa faci imbinarea la prag unde dai cu piciorul mereu? adica nu putea sa le imbine prin zona balamalelor unde nu se vede? si nu prea sta lipit , se desface pe alocuri....
                              RTFM

                              Comment


                              • Timp 0-100 demn de 1.2 16v ti se pare ca trage? 0.9 matura pe jos cu el. La un consum apropiat. Cu confort x2. Fara sa iti falfaie urechile inca doua zile dupa un drum de 500 km.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google