Cum Sa Fie Noul Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • as vrea sa fie la nivelul unei masini premium din anii '90 , din toate punctele de vedere calitatea materialelor , tinuta de drum , confort etc
    sigpic

    Comment


    • adica asa ca un s klass w140? ar fi ceva...

      si mie mi-ar place sa aiba toata burta masinii carenata, din motive de aerodonamica, iar tot tunelul de evacuare sa fie imbracat intr-un material fonoabsorbant gros si cu scut termic pe el; solutie intalnita la toate masinile premium

      chedere duble pe usi, asta cred ca s-a mai spus

      introducerea unui motor aspirat, 1.6 16v euro 6 114 cai

      eventual niste tampoane mai sofisticate de prindere/suspendare a motorului; am vazut niste solutii foarte interesante la noul mondeo, noul volvo xc90 sau sa le faca in asa fel incat sa reduca la 0 vibratiile motorului
      Last edited by cristi....; 14 February 2016, 23:00.

      Comment


      • Mie mi-ar placea sa aiba alta tabla. Pot accepta multe, pana la rugina !

        Comment


        • Antifonare mai buna, la peste 100km/h devine deranjant. La peste 110km/h deja nu se mai poate sta in masina... Poate am eu auzul mai sensibil, nu stiu ... Deci panarama rau de tot masina la capitolul asta ...

          Comment


          • Cred ca nu antifonarea e problema la tine ci... motorizarea!
            Mergi cu cineva care are dCi sau tce, variantele superioare de echipare, sa vezi diferenta. ;)

            Comment


            • Are SL10 la care au făcut economie la antifonare pentru climă automată și butoane geamuri pe uși.
              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

              Comment


              • Trebuia sa taie și ei de undeva, ca doar nu se apucau sa iasă în pierdere când dotau cu ceva suplimentar masina.

                Comment


                • Originally posted by GuGu21 View Post
                  Antifonare mai buna, la peste 100km/h devine deranjant. La peste 110km/h deja nu se mai poate sta in masina... Poate am eu auzul mai sensibil, nu stiu ... Deci panarama rau de tot masina la capitolul asta ...
                  Se poate imbunatati antifonarea, eu chiar am in plan sa fac acest lucru in curand, la viteze superioare chiar se va simti diferenta

                  Comment


                  • Originally posted by t0rquemada View Post
                    Are SL10 la care au făcut economie la antifonare pentru climă automată și butoane geamuri pe uși.
                    Rectific: are SL10 cu motor de 1.2 Aceeasi problema si la mine, dar si la ceilalti posesori de 1.2. Ce-i peste 110-115 km/h deranjeaza destul de mult.
                    Last edited by Crs. Sandel; 16 February 2016, 21:28.

                    Comment


                    • N-am citit tot ce se scrie pe aici si nu stiu daca a mai scris cineva.
                      Pe langa imbunatatirile scrise pana acum de cei care au scris, mi-ar placea si sa aiba haion chiar cu forma pe care o are si stergator pe luneta.

                      Comment


                      • Adica? Poti explica? Am baut ceva halicolic si inteleg mai greu.
                        Poate o copie cineva si o duce la threadul dedicat perlelor.
                        trimis de pe mobil
                        Last edited by Oti; 16 February 2016, 22:20.
                        „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                        Comment


                        • Haion ca la Skoda Octavia sau ca la Ford Mondeo sau ca la Skoda Superb (berline la care se poate cumpara ca optional deschiderea lunetei impreuna cu portbagajul/prelungirea de tabla).
                          Vezi poza
                          Attached Files
                          Last edited by Crs. Sandel; 16 February 2016, 22:33.

                          Comment


                          • Originally posted by Crs. Sandel View Post
                            Rectific: are SL10 cu motor de 1.2 Aceeasi problema si la mine, dar si la ceilalti posesori de 1.2. Ce-i peste 110-115 km/h deranjeaza destul de mult.
                            Nu este atât de zgomotoasa, poate eu sunt mai surd. Comparativ cu MCV 1 la 110 km/h este silentioasa.

                            Comment


                            • Eu am vazut ca este mult mai silentios loganul 2 fata de loganul 1 de 1.4 pe care l am avut anterior, dar tot este loc de mai bine, eu voi face o insonorizare si va voi tine la curent
                              In portbagaj este relativ usor de insonorizar, si sub bancheta din spate este chiar mai usor
                              Mai multa munca presupune insonorizarea sub mocheta si cea dinspre zona motorului

                              Tot suntem la capitolul-cum sa fie noul logan-si eu as zice ca o insonorizare inca si mai buna nu ar fi deloc rea

                              Comment


                              • Originally posted by aris86 View Post
                                Nu este atât de zgomotoasa, poate eu sunt mai surd. Comparativ cu MCV 1 la 110 km/h este silentioasa.
                                Eu asa o aud. La viteze mai mari merg, dar doar pt o scurta perioada, ca sa mai curat injectoare, esapament. In rest, nu depasesc aceasta viteza (115 km/h) sau 3500 rotatii (exceptie depasirile).

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google