Dacia la Salonul Auto Paris-2016

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cu unele low cost bineinteles
    Continentalurile sau celelalte cu care au venit astea de acum sunt low cost?
    5,9/100 in oras la 5 dimineata cand te duci la munca si e circulatia care nu e
    Stai pe forum cand ai treaba la vinciuri? sau prima la mine e a doua la voi, ca iar le-am incurcat...
    L.E. Goodyear Duragrip, ca nu-mi mai aminteam... noroc cu dl. modelator.
    Last edited by Fanez; 30 September 2016, 15:43.

    Comment


    • Eu am ridicat masina luna aceasta cu 4 x ContiEcoContact pe ea si Barum Brillantis (tine de portfoliul Continental) pe rezerva. Exista sansa sa vina cu Goodyear sau Michelin, deci orice optiune este tip premium. Asadar la anvelope Dacia sta chiar foarte bine si deloc ce ai astepta de la un low-cost. Sper sa pastreze politica aceasta si pe viitor.
      Dacia Logan II, 1.2 16V, Prestige & Securite Pack

      Comment


      • Originally posted by MihaiiahiM View Post
        Am logan 2 din decembrie 2012, adică 45 luni si stiu ce vorbesc.
        Nu contest consumul nimanui, dar eu sunt putin cam dezamagit de anumite aspecte ale masinii si consum.

        Comment


        • @ady_dragan: si eu sunt cam nemultumit de masina, motiv pentru care va intra la vanzare. Eram tentat sa cumpar facelift-ul dar nu pare sa aduca nimic in plus. Niste led-uri in far nu ma incalzesc cu nimic. Daca ar fi avut niste scaune mai comode putin(par a fi aceleasi) si o motorizare decenta...

          Comment


          • Originally posted by vitriol View Post
            Ba sa avem pardon. Matale n-ai primit masina cu Goodyear Duragrip? Alea sunt chiar gume premium.
            Nu cred ca incep sa puna de acum Kormoran K801...
            Daca pe mine ma intrebi .
            Am primit masina cu Continental eco scartz sau cum le zice.
            Fane sunt in libere, maine incep turele , pana atunci sa traga altii la cheie.
            Captain of the black pearl

            Comment


            • Chiar si mai bine, daca sunt ContinentalEcoContact.
              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

              Comment


              • La el (GFN) gumele premium sunt de la 700 ron/bucata in sus . Merge cu conti eco scartz ca au fost "gratise".
                Deci e cum am zis: prima la tine, a doua la mine (turele).

                Comment


                • Gratis pe naiba ,la 11500 euro cat am dat pe cioroi, or fi fost caucioacele gratis si nu am stiu eu de oferta lor,macar ma consolez ca la mine este si rezerva tot Continental.
                  Vorbim maine dimineata, te astept la o cafea la aparat.
                  Captain of the black pearl

                  Comment


                  • Am primit cu goodyear duragrip și o colega care a ridicat-o din aceeași lot în Câmpina a primit continental.

                    Comment


                    • Originally posted by GFN View Post
                      ...rezerva tot Continental.
                      Vorbim maine dimineata, te astept la o cafea la aparat.
                      Mie mi-au dat rezerva barum pe care scrie ca v.max 80km/h, cu janta argintie (ieftina).
                      De mult ma ameninti cu cafeaua aia
                      Cand am fost sa iau masina erau unele cu goodyear si altele cu contiecoconti5 ca a mea. Am intrebat care e treaba cu chestia asta si nenea ala a zis ca depinde ce au avut ca lot in fabrica. Adica nu tineau cont ca e luata prin rabla sau altfel, ca e o motorizare sau alta etc. Pur si simplu asa au picat gumele la linia de productie. Goodyear aveau DOT mai vechi putin (alta saptamana dar tot 2016).
                      P.S. Una dintre roti are DOT diferit de celelalte 3. Ne uitam maine.

                      Am o vaga banuiala ca faceliftul va veni cu Micheline. Continental astea cica ar fi top de top. Binenteles, clasamentul facut de nu stiu cine de la nemti.
                      Last edited by Fanez; 30 September 2016, 22:42. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • Iscriviti per vedere tutti i video di Automoto.ithttps://www.youtube.com/subscription_center?add_user=redazioneautomotoAutomoto.ithttps://www.youtube.com/use...


                        mie mi se pare ca arata chiar foarte bine, nu ca bine.

                        de asemenea grafica media navului sau cum s-o numi a fost schimbata, mai precis imbunatatita


                        Iscriviti per vedere tutti i video di Automoto.ithttps://www.youtube.com/subscription_center?add_user=redazioneautomotoAutomoto.ithttps://www.youtube.com/use...


                        kia rio sa fie un concurent serios pt gama logan-sandero, prin prisma pretului
                        Last edited by cristi....; 1 October 2016, 01:38.

                        Comment


                        • Sa vedem si prin prisma calitatii, dotari etc.

                          Comment


                          • Mie mi se par foarte putin importante toate modificarile astea estetice la facelift.
                            Cel mai tare mi se pare adaugarea cutiei cu dublu ambreiaj la Duster, asta amanunt esential si nu doua leduri pe stopuri.

                            Abia acum Dacia a facut un mare pas inainte, al doilea dupa cutia easyR.

                            Dar exact cum a fost cu motorul de 1.6 16v pe care toata lumea il cerea si a avut foarte mici vanzari, asa si acum; ne pierdem in amanunte neesentiale si ne iau ochii diverse bling-blinguri, nu vedem padurea din cauza copacilor

                            Comment


                            • Stepway e chiar fain rau. Arata bine de tot. Iar cu un dci de 90 cai cred ca e super.

                              Comment


                              • claudius_log, cutiile automate cu dublu ambreiaj uscate sunt problematice...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google