Dacia la Salonul Auto Paris-2016

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Si eu mi-as lua. Poate urmatoarea masina noua...
    Daca nu castig la loto 2 mil. de euro.

    Comment


    • Vorbiti pe aici de cutii cu dublu ambreiaj, de leduri in faruri etc. Insa de tabla nu vorbeste nimeni. Montam dotari cat cuprinde si lasam tabla in pace. Asta e problema dacia: tabla si tratarea ei. Aici trebuia sa vina cu noutati, chit ca mareau pretul cu x euro, si apoi sa puna leduri si altele..

      Comment


      • Originally posted by Crs. Sandel View Post
        Vorbiti pe aici de cutii cu dublu ambreiaj, de leduri in faruri etc. Insa de tabla nu vorbeste nimeni. Montam dotari cat cuprinde si lasam tabla in pace. Asta e problema dacia: tabla si tratarea ei. Aici trebuia sa vina cu noutati, chit ca mareau pretul cu x euro, si apoi sa puna leduri si altele..
        Ai dreptate, loganului ii trebuie constructie de calitate si tinuta de drum inbunatatita.

        Comment


        • Insa de tabla nu vorbeste nimeni. Montam dotari cat cuprinde si lasam tabla in pace
          Incerc sa-mi imaginez cum prezentau cei de la Dacia la salonul auto, o masina fara dotari, fara aspect nou si imbunatatit, fara leduri etc dar cu tabla sanatoasa, eventual din inox sau din aluminiu.
          "Iata noua Dacia: nu are nimic pe ea, arata anost dar caroseria e antirugina!"

          Comment


          • Incerc sa-mi imaginez cum prezentau cei de la Dacia la salonul auto, o masina fara dotari, fara aspect nou si imbunatatit, fara leduri etc dar cu tabla sanatoasa, eventual din inox sau din aluminiu.
            "Iata noua Dacia: nu are nimic pe ea, arata anost dar caroseria e antirugina!"

            Hai sa punem dotari ca o facem din staniol. Sunt bine venite si dotarile dar daca construstia ei lasa de dorit pe viitor ii zicem pas.

            Comment


            • Nu ii va zice nimeni "pas" atâta timp cat e cea mai ieftine masina de pe piață.
              sigpic

              Comment


              • Evident prețul va crește cu 100-200euro
                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                Comment


                • După ce au ciuntit motorizarea, tot mai vor bani în plus . Probabil motorul de 1L îl va trece la Euro 7 și îl face de 70 de "măgăruși slabi și obositi".

                  Comment


                  • Pai cărțile sunt făcute. Din iunie si pana acum s-au mai pus 100 e.
                    sigpic

                    Comment


                    • Originally posted by Fanez View Post
                      Incerc sa-mi imaginez cum prezentau cei de la Dacia la salonul auto, o masina fara dotari, fara aspect nou si imbunatatit, fara leduri etc dar cu tabla sanatoasa, eventual din inox sau din aluminiu.
                      "Iata noua Dacia: nu are nimic pe ea, arata anost dar caroseria e antirugina!"
                      Ai scos din context o completare ulterioara si anume "Aici trebuia sa vina cu noutati, chit ca mareau pretul cu x euro, si apoi sa puna leduri si altele.."

                      Si promovarea tablei nu se face chiar atat de "agresiv". Ar putea sa sune ceva de genul: "Pe langa noile dotari, tabla a primit un nou tratament anticoroziv...".

                      Decat sa dai bani pe ceara sa "inunzi" cavitatile, mai bine platesti la achizitie un pret mai mare, dar nu stai mereu sa umpli praguri si altele.

                      Comment


                      • Originally posted by Hemstockk View Post
                        ...
                        Hai sa punem dotari ca o facem din staniol. Sunt bine venite si dotarile dar daca construstia ei lasa de dorit pe viitor ii zicem pas.
                        Originally posted by Crs. Sandel View Post
                        Ai scos din context o completare ulterioara si anume "Aici trebuia sa vina cu noutati, chit ca mareau pretul cu x euro, si apoi sa puna leduri si altele.."
                        ... "Pe langa noile dotari, tabla a primit un nou tratament anticoroziv...".
                        .
                        Nu stim inca daca au facut sau nu imbunatatiri la tabla.
                        Nu puteau sa zica
                        tabla a primit un nou tratament anticoroziv.
                        pentru ca ar fi insemnat sa spuna: "am avut o tabla varza pana acum, dar am imbunatatit-o, nu va mai rugini asa usor ca pana acum." Cine ar zice asa ceva?
                        L.E. In afara de asta ai 6 ani garantie la tabla acum. Alte branduri mai pretentioase aveau 5 ani.
                        Last edited by Fanez; 2 October 2016, 22:47.

                        Comment


                        • Cineva care a primit zeci sau sute de reclamatiim care stie de aceste probleme si pe care le recunoaste.

                          Originally posted by Fanez View Post
                          L.E. In afara de asta ai 6 ani garantie la tabla acum. Alte branduri mai pretentioase aveau 5 ani.
                          Asta nu contest. Cum nu contest si faptul ca Dacia ofera 3 ani garantie, iar eu am 5.
                          Insa lacul, vopseaua se zgarie, iar tabla rugineste (la capota, pe interior) si se onduleaza la orice atingere de iarba, usa si altele. Stiu ca orice tabla face asta, dar la celelalte parca nu sunt asa evidente (aceeasi culoare a masinilor).
                          Last edited by Crs. Sandel; 2 October 2016, 22:54. Reason: Automerged Doublepost

                          Comment


                          • Cineva care... stie de aceste probleme si pe care le recunoaste.
                            Poate ca da. Dacia nu prea se incadreaza la "cineva" asta.

                            Comment


                            • Dar de culori nu zice nimeni nimic?
                              Au de gand sa diversifice gama de culori?

                              Comment


                              • Bune intrebari.
                                Cand am fost sa iau masina erau doi clienti care voiau masini galbene. Raspunsul a fost: "nu se poate." Bine, dar asa cum platim in plus pentru o culoare metalizata la alegere, asa platim si pentru galben, la alegere. Nu si nu, ca nu se fac decat in culorile care sunt. Asa ceva?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google