Dacia la Salonul Auto Paris-2016

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by mr.K View Post
    Am mai zis, pretul e punctul forte la Logan Iar pretul asta vine cu toate lipsurile posibile...
    E un fel de apartament nedecomandat la ultimul etaj... Si mai si ploua in el.
    Lasa ca si in Seat ploua. Din fabricatie.

    Comment


    • E vorba de apa ce se aduna in usi? Din cauza la chederul gandit prost?

      Comment


      • Ceva e gandit prost din moment ce te uzi la picioare in masina daca ploua afara.
        Si nu-ti iei Seat cu banii de Logan

        Comment


        • Nu ma incanta nimic din grupul vag . Va fi megane 4 sedan sau talisman.

          Comment


          • Originally posted by Fanez View Post
            Ceva e gandit prost din moment ce te uzi la picioare in masina daca ploua afara.
            Serios? Tu te uzi la picioare in masina asta noua?

            Comment


            • Nu vorbeam de masina mea nici noua nici veche. In niciuna n-a intrat apa cand ploua.

              Comment


              • Sunt 2 tipuri de oameni care cumpara Dacia :
                - cei care o iau din maxim 2 salarii, merg cu ea prin oras ca a doua masina, ii intereseaza sa fie practica si ii doare undeva de tabla subtire, ca nu sunt plasticele de calitate, ca x y z;
                - cei care merg pe principiul "prea sarac ca sa iau ceva prost", se zbat din aripi pe forum sa demonstreze ca e naspa, sa nu cumpere nimeni ca si-au luat teapa vietii.

                Si ca sa sustin ideea, de aia se vinde Dacia bine in occident pentru ca daca dai 2 salarii pe o masina ti se rupe cum e atata timp cat iti faci treaba cu ea ieftin si bine.

                Comment


                • Tocmai pe principiul "prea sarac ca sa iau ceva prost" am mers cand am ales Loganul cu ceva ani in urma. Si nu regret nici acum alegerea facuta.
                  Dar deja discutia a deviat prea mult de la subiectul initial: Dacia la Salonul Auto Paris 2016.

                  Comment


                  • Originally posted by darksun View Post
                    ....de aia se vinde Dacia bine in occident pentru ca daca dai 2 salarii pe o masina ti se rupe cum e atata timp cat iti faci treaba cu ea ieftin si bine.
                    Da mah, ca in west toti castiga peste 5000Eur netto per luna...sau chiar 7000, ca mai tre' sa manca si gura lor ceva in alea doo luni.
                    Chiar ai impresia ca aia in west se serg la cwr cu 10.000Eur...

                    Comment


                    • Dacia la Salonul Auto Paris 2016 pt mine , sincer , e o dezamagire . Leduri in faruri si stopuri , si marea "inovatie" , claxonul pe volan . Iar si o mai mare dezamagire e fortosul motor de 1 litru . Daca 1.4 a fost atat de hulit , desi isi facea treaba destul de decent , daca 1.2 , a fost si e si mai criticat , ma intreb cum va fi primit noua motorizare Dacia

                      Trimis de pe al meu SM-J100H folosind Tapatalk

                      Comment


                      • Cati cp dezvolta motorul ala de 1L?

                        Comment


                        • Suficienți. 73CP @90 și ceva Nm

                          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                          Comment


                          • Originally posted by liviunvl View Post
                            http://www.digi24.ro/stiri/sci-tech/...ortanta-581497
                            Astia din Nemtia cred ca sunt prosti rau de tot, cumpara Dacii intr-o veselie. Mr. K, fie-ti mila de ei, spune-le ca Dacia nu e buna de nimic, sa nu-si mai cheltuie banii aiurea.
                            37 de mii din 2.5 milioane.
                            Le cumpara sirienii si alti emigranti, care nu-si permit altceva.
                            Si la noi se vand marci rare, intr-o proportie mica.

                            Imi ajunge ca nu o sa-mi mai cheltui eu bani aiurea, nemtii, romanii si tu inclusiv, n-au decat sa faca ce vor cu banii, de vreme ce nu sunt banii mei.
                            Excluzand motoarele diesel, care e posibil sa nu aiba un viitor pe termen lung, cu motorizarile pe benzina Dacia se transforma intr-o trompeta de masina.
                            Stiti microcarurile gen Aixam, Ligier, cu 400-500 cc, sa nu le ajunga din urma si Dacia....
                            Last edited by mr.K; 5 October 2016, 18:20.

                            Comment


                            • O chestie foarte interesanta la noul engine de 1 L Sce este ca acel cuplu de 91 Nm il obtine de pe la 2850 rot/min ceea ce este foarte bine asta fata de 1.2 16v D4f care are vreo 107 Nm DAR il obtine la 4250 rot/min.
                              Last edited by prometheus; 5 October 2016, 18:17.
                              sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                              Comment


                              • Stai ca nu inteleg...asta actual are motor de 900cmc si cca. 90cp.
                                Propusu' va avea motor de 1000cmc si 73cp? Cum vine asta? Vorbim de turbo pe benzina in 3 cilindrii ambele...sau imi scapa ceva? Sau asta propus nu e turbo?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google