Grindina Din Petrosani

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • nasol...bulangii. Dar masina ai ridicat-o si o dai iarasi, sau ai lasat-o acolo? Ziceai ca o duci in septembrie iar - de ce doar atunci?
    sigpic

    Comment


    • Refuz sa cred ca in reprezentante se face asa munca de mantuiala...dar se pare ca e adevarat. Avand in vedere suprafata mare deteriorata trebuiau obligatoriu sa fara o reparatie (chiar si cu chit) cat se poate de buna si obligatoriu vopsire integrala de cea mai buna calitate.
      Cunosc vreo 3 exemple de persoane care si-au deschis pe casco dosar de dauna pentru ca aveau cateva zgarieturi sau indoituri (usa, aripa, spoiler, capota, plafon) si au primit revopsire totala. Masinile in cauza pot sa zic ca au fost rezolvate chiar neasteptat de bine.
      In calitate de reprezentanta ar trebui sa le fie lor in primul rand rusine pentru ce nu sunt in stare sa faca. Daca in reprezentanta ai impuritati in vopsea ce sa mai vorbim de alte service-uri? Eu sa fiu mai mare la Dacia as considera asta un risc pentru ca desi vand masini low-cost, dar daca la oamenii aia nu le pot asigura reparatii cat de cat de calitate ma intreb peste 5-6-7 ani de ce ar reveni la mine?

      Comment


      • Meseriasii in tinichigerie, vopsitorie nu sunt de regula in reprezentantele care asigura mentenanta, intretinerea flotelor la tot felul de firme. Acolo, leafa merge, ziua trece, ei se fac ca platesc. Sunt alte standarde de calitate, cine a lucrat independent, stie ce inseamna sa faci treaba buna pt a pastra clientii, cum sa tratezi situatiile de neconformitate, cum sa dai la pace. Aroganta celor din reprezentante vine de la faptul ca ei isi permit sa piarda clienti persoane fizice, faptul ca ei relationeaza cu oameni ce au educatie limitata, "de la munte, ciobani" , cu conceptia "lasa ca merge si asa", eu am ramas surprins ca am fost singurul care a reclamat unele neconformitati si eram privit ca un ciudat. Daca se respecta statistica, pt chedere, portiere, polistiren, fisura in mastic, variatii de turatii, trebuia sa fim 7 din 10 cu probleme.
        „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

        Comment


        • Originally posted by pilifida View Post
          nasol...bulangii. Dar masina ai ridicat-o si o dai iarasi, sau ai lasat-o acolo? Ziceai ca o duci in septembrie iar - de ce doar atunci?
          Am plecat cu masina de acolo, daca pretindeau sa o las, nu plecam fara o masina de-a lor.
          Atat directorul de la Service Deva, cat si cei de la Vocea Clientului au spus ca luna august au programate concediile. In septembrie lucrarea va dura ”lasi masina luni sio ridici vineri”. Oricum, daca masina nu corespunde nici atunci, pac! telefon din nou la ”Vocea Clientului”!

          Seful de la tinichigerie: ”domle, masina e reparata, cum ai vrea sa arate?”. Replica mea: masina are nici 2 ani, dumneata zici acum dupa ce ai ”lucrat” la ea ca e rabla? N-a mai zis nimic personajul, mai ales cand a venit directorul si omul a spus deschis, din prima, ca e vina lor si problema se va rezolva.
          Prowd of my new wheels!

          Comment


          • inapti........
            sigpic

            Comment


            • Ai reactionat cum trebuie, pacat ca-ti consumi energia si nervii cu asa ceva. Acum este prea tarziu, mergi pe directia asta. Sa fie invatatura de minte, trebuia mers intr-un service pe baza de recomandare, agreat si de asigurator , acum erai o persoana fericita. Renuntai la garantia caroserie si aveai o masina ca noua.
              „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

              Comment


              • Nu te descuraja AlexPetro
                Exista solutie la orice. Stai cu biciul pe ei si masina va iesi bine pana la urma.
                Logan GPL 1.4

                Comment


                • mare atentie si la vopsitorie, garantia e de numai 30 de zile la vopsitorie!

                  am fost si eu azi la ei, unde mi-am reparat masina in iarna din cauza ca acu 3 zile când am spalat-o am vazut ca a inceput sa se umfle vopseaua sub ornamentul de la pragul soferului care avea o zgarietura (cum or fi bagat ranga sa scoata portiera, oricum pragu a ramas zgariat destul de adanc si acu, nu l-au revopsit in totalitate ci numai partea vizibila cu portierele inchise) .

                  i-am prezentat sefului de la tinichigerie despre ce e vb(ne cunoastem) si i-am spus când are timp sa o rezolvam in baza garantiei... pai care garantie?! face..când a fost reparata masina? in dec anu trecut zic. pai masina ta a fost reparata, nu s-a schimbat nimic pe ea, piese, numai la piese ai garantie 1 an, la manoepra ai numai 30 de zile... dar lasa, vino peste vreo luna ca acu sunt full de dosare si facem sa fie bine

                  oricum, unde va fi revopsita nu va mai iesi ca din fabrica asta e clar iar defectele de vor vedea in timp, in vreo 4-6 luni nu imediat cum ai luat-o. si eu am luat-o in stare perfecta si acu dupa o juma de an incep sa se vada toate imperfectiunile, zgârieturile de la portiera fata care nu eram când am luat-o, mici pete pe vopsea, mici umflaturi ale vopselei de marimea unei mine de pix... asta in urma mai multor spalari si a derularii timpului

                  de mentionat ca a mea a stat pe tusa 2 luni si ar mai fi stat daca nu ar fi fost sarbatorile de iarna dar sefu de service i-a grabit sa o repare mai repede ca sa am masina de sarbatori... unde mai pui ca a costat si 115 mil reparatia si nu au schimbat decat o portiera (din 4 elemente cate ar fi trebuit), restu a fost luat la ciocan si ce or mai fi facut

                  dauna totala nu i-ar fi putut da pt ca valaorea asigurata a masinii e inca mare, reparatia nu face 6-7 mii de euro ca sa fie dauna totala. in schimb ar fi trebuit ca toate elementele afectate care pot fi demontate sa fie schimbate: capota, portiera, capota portbagaj, aripi sau ce a mai avut in afara de plafon si o revopsire totala
                  Last edited by cristi....; 29 July 2016, 21:13.

                  Comment


                  • La noi e nasol pentru ca de obicei cam trebuie sa ai noroc pe cine prinzi in tura cand au ei chef sa-ti repare masina , prinzi unu in toane proaste pe ziua aia iti va face o mizerie ca asa e la noi la romani , pe unii ii poti plati cu oricat ca tot treaba proasta for face mai mereu.
                    E bine ca data viitoare sa ai pe cineva cu tine care lucreaza in domeniul asta care sa vada imediat ce nu este ok pe masina , care are ochiul format .
                    Ca fapt divers , eu am fost lovit in spate acum vreo 2,5 ani , reparatia facuta tot la o reprezentanta Dacia , a fost sau nu cu noroc la mine de meseriasi ok , nu stiu , cert este c-au facut o treaba buna spre foarte buna , chiar azi m-am uitat pe sub masina , in portbagaj , n-am urma de rugina rezultata in urma interventiei la caroserie (am dat si cu tona de ceara anticoroziva).

                    Daca mai esti dispus sa pastrezi utilajul o perioada lunga de timp.
                    Eu sincer daca eram in locul tau cu aceasta masina distrusa de grindina , dupa tentativa esuata a celor de la acea reprezentanta de a repara masina cum trebuie , le comunicam ca nu mai vreau sa mai faca absolut nimic la ea , o luam asa cum este si ma duceam la un service profi la care le ceream in mod expres sa inlature cel putin de pe haion toata vopseaua impreuna cu acel chit si le ceream sa indrepte tabla prin metoda PDR .
                    sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                    Comment


                    • Si treaba asta de care zici tu cine ar fi platit-o?
                      Prowd of my new wheels!

                      Comment


                      • Tu !!
                        sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                        Comment


                        • Reparatie marca Autoeuropa Timisoara. Se poate vedea cum sa dat peste mizerie. Dupa reclamatie la vocea clientului, sa putut face si lucru bun.
                          La service Autoeuropa din Sagului (vorbesc de tinichigerie) sunt niste arogati in frunte cu cel de la receptie (Denis parca). Cei din Aradului de la mecanica sunt ok
                          Attached Files

                          Comment


                          • deci singura varianta lucrativa e apel la ”vocea clientului”. in cazul meu a facut minuni. mielusei s-au facut.
                            Prowd of my new wheels!

                            Comment


                            • Originally posted by pedros_sb View Post
                              stie cineva cat de EXCROCI sunt o parte din cei de la DACIA service DEVA ??????
                              Daca stia si colegul, poate nu se mai ducea la deva, postarea este din 2009.

                              Comment


                              • Salut! Cand îmi gasesc niste timp si chef, am sa închei saga reparatiei cu poze. Acum e bine, chiar foarte bine as spune.
                                Prowd of my new wheels!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google