Achizitie Logan - 1.5 Dci 90CP E6

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eu deja te vad posesor de ..."tractoras" cu EASY-R.
    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

    Comment


    • Nu stiu cat de fiabila e Easy-R. A mai fost pe vreun Renault pana acum, are un istoric cutia asta?
      Nu l-am mai intrebat pe tipul ala, ca mi-era sila. O sa ma mai interesez de cutie, si sa decid daca merita 500 euro in plus.

      Sent from my SM-G925F using Tapatalk
      Logan Ambition 1.6 8V

      Comment


      • Eu n-as baga mana in foc pentru cutie. Despre dCi-ul de 90, nu se pot spune prea multe de rau.
        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

        Comment


        • 500 de euro merita cu prisosinta

          delayu poate fi "pacalit", inainte de a schimba pe bord iti clipoceste treapta urmatoare. ei, atunci tre sa iei picioru de pe acceleratie iar schimbarea va fi mai lina.

          ti-am zis ca masina e bine antifonata, ca una de 20 de mii

          legat de cutie, ei zic ca au testat-o vreme de 500.000 km fara nici o problema. in plus, la pilotata ambreiaju e acoperit de garantie, la manuala nu; iar incidenta spune ca ambreiaju la dci are o problema deci merita 500 de euro fie si numai pt garantia la ambreiaj. in plus ai 6 trepte, la manual cred ca ai numai 5

          moreover, aia 500 de euro pot reprezenta o reducere data de dealer, deci poti lua cutia "gratis"

          stai linistit, si la alte marci dealerii sunt cam acrii. de ex am fost ieri la toyota sa vaz cum arata toyota corolla facelift si hilux 2017. cand m-a vazut vanzatoru, cel care nu mai stia ce sa-mi mai spuna si sa-mi mai faca acu o juma de an, acu parca nici nu ma cunostea, m-a tratat cu maxima indiferenta

          eu i-am "promis" ca masina o schimb la anu, asta se inatmpla prin martie, s-o fi desumflat de atunci nu prea i-a convenit "pai la anu? da de ce nu acu? pana la anu se pot intampla multe"

          chiar daca te hotarasti la logan inca nu-l lua acu, ai rabdare sa apara faceliftu; la facelift e f probabil sa nu mai existe nici o problema mecanica din cele care exista acu

          in plus ai si ultima versiune de logan, imbunatatita fata de gama actuala
          Last edited by cristi....; 2 September 2016, 15:10.

          Comment


          • Asta cu testatul cutiei Easy-R vreme de 500k eu cred ca e pura vrajeala(500k poate in laborator dar in conditii reale de trafic pe canicula , bara la bara sau temp. de - 15 C daca tine 100k sa zici merci) , asa au zis si cu TCe-ul de 90 cp ca l-ar fi testat vreo 800k !! nu cred!! dar da bine la public aceste date !
            Last edited by prometheus; 3 September 2016, 13:05.
            sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

            Comment


            • Am zis eu ca e cu mult mai silentioasa

              Comment


              • Da. Este. Insa cutia nu imi place. Nu cred ca voi lua cu aceasta cutie desi scumpa nu e.
                Insa, e ciudata rau cand schimba. Fata de alte masini, asta parca "nu gandeste" ))
                E posibil sa aduca modificari la ea cand vor aparea Loganurile facelift? Nu cred....

                Sent from my SM-G925F using Tapatalk
                Logan Ambition 1.6 8V

                Comment


                • Originally posted by blanarucristi View Post
                  Da. Este. Insa cutia nu imi place. Nu cred ca voi lua cu aceasta cutie desi scumpa nu e.
                  Insa, e ciudata rau cand schimba. Fata de alte masini, asta parca "nu gandeste" ))
                  E posibil sa aduca modificari la ea cand vor aparea Loganurile facelift? Nu cred....

                  Sent from my SM-G925F using Tapatalk
                  Ce am vazut este ca la mcv easy r viteza a 6-a la 130km/h este aceeasi cu cea manuala treapta a 5-a la 130km/h, deci tot pe acolo esti

                  Comment


                  • Te referi la turatie banuiesc....ca altfel nu prea inteleg ce ai vrut sa spui!

                    Sent from my SM-G925F using Tapatalk
                    Logan Ambition 1.6 8V

                    Comment


                    • Originally posted by blanarucristi View Post
                      Te referi la turatie banuiesc....ca altfel nu prea inteleg ce ai vrut sa spui!

                      Sent from my SM-G925F using Tapatalk
                      Da, la turatie ma refer, scuze.

                      Comment


                      • asa se comporta cutiile pilotate, nu sunt ca cele cu dublu ambreiaj


                        si gandeste-te ca easy r se spune ca e cea mai rafinata cutie pilotata dintre cele care exista

                        si eu am zis la fel cand am facut test drive ca da in nas rau de tot, parca era un sofer incepator cand schimva vitezele, asa smucea (cu pedala la fund am incercat)

                        ce schimbari sa aduca la cutie daca numai ce au lansat-o? poate la urmatoarea generatie de logan sa o mai rafineze/ revizuiasca

                        500 de mii teste de laborator, da, nu in conditii reale

                        vrajeala normal, ca si cu uleiu de motor care "rezista" 20 de mii. praf in ochi

                        Comment


                        • In concluzie, merita 500 euro sau mai bine ramane manuala? Nici eu nu cred ca au ce sa ii mai faca. Probabil vorba unui coleg pe un alt thread, cred ca se va descurca mai bine pe motor cu un cuplu mai mic....

                          Sent from my SM-G925F using Tapatalk
                          Logan Ambition 1.6 8V

                          Comment


                          • Easy-R e pe piață de aproape 2 ani (prima data s-a lansat la BRazilieni în 2014), așa că nu e chiar nouă.
                            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                            Comment


                            • Easy R te ajuta doar daca conduce si prietena | sotia | concubina, altfel nu prea te ajuta. Este departe de confortul unei automate veritabile.
                              Logan GPL 1.4

                              Comment


                              • grandeste si pe alta parte

                                la valoare de revanzare mai mare si garantie ambreiaj

                                daca obtii 500 de euro reducere de la dealer, considera ca easy r e gratis, asa ca merita.

                                cica cutia asta ar fi fost si pe smart... acu nu stiu daca pe generatia actuala sau pe ceallalta
                                Last edited by cristi....; 3 September 2016, 21:42.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google