Facelift Logan 2 /2016

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Observ ca nu vreti sa respectati o regula minima de conduita pe acest forum; e alegerea domniilor voastre, daca de vorba buna nu doriti sa ascultati.
    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

    Comment


    • Daca Meridian Nord era aproape de mine, ma duceam special doar ca sa vad daca exista acel luft si daca este asa de sesizabil. Eu am aproape Meridian Sud si cred ca au adus si aici noile modele. Poate le fac o vizita saptamana aceasta.

      Comment


      • Luftul e o reflexie a peretelui de sticlă din dreapta mașinii, cine a fost la MeridianNord știe de ce vorbesc, cine nu rămâne cu luftul.

        P.S. Încă un topic făcut varză
        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

        Comment


        • este luft. clar..se vede si in poza a sasea de la sfarsit..hac..ma duc sa mai beau o bere

          Comment


          • Si eu zic ca nu e luft. Cine a fost acolo poate sa faca niste poze de aproape.
            sigpic

            Comment


            • Maine vor inlocui masina, ca-i anunta vreun coleg de pe aici ca s-au facut de bafta.
              Este si o reflexie, dar si un luft.

              Comment


              • Daca mariti poza se vede unde se termina capota si se vede ca acolo pe capota se continua umbra de pe bara.
                sigpic

                Comment


                • Dar nu continua si pe muchia aripii.

                  Comment


                  • de iluzii optice ati auzit?

                    daca parchez masina oblic aproape de o alta masina, daca ma uit din lateral o sa zic ca e lipita de cealalta, daca ma apropii si schimb "unghiu" o sa vad ca mai e o juma de m pana la ceallata masina

                    asa si aici. ala nu e luft, e IMPOSIBIL luft atat de mare, ce naiba, nu-s chiar atat de neatenti cei de la dacia

                    cu camra din spate insa, da, au cam dat-o-n bara, e pe jumatate scoasa . s-or fi grabit sa ansambleze repede cateva pt showrromuri , modele pre-serie )
                    Last edited by cristi....; 22 November 2016, 23:16.

                    Comment


                    • Am gasit si primele glume despre 1.0sce pe la comentarii

                      1) Ar trebui sa puna pe MCV 7 locuri, in caz ca nu poate urca panta, sa coboare 2 jos si sa impinga
                      2) La cuplul ala de 97nm, daca o prinzi de carlig nu mai pleaca de pe loc

                      Comment


                      • RVC-ul se poate asambla într-un singur mod. Dacă încerci să o scoți, rupi clema și stă ca în poză (știu pentru că vreo 2 camere de ph2)

                        Apropo de "lufturi"



                        Last edited by t0rquemada; 23 November 2016, 01:25. Reason: Automerged Doublepost
                        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                        Comment


                        • Las', nu ne arata ca lufturile sunt "legiferate" de Dacia prin standarde acceptate doar de ei, adica sa bagi degetul mic, iar la altii abia vezi linia imbinarilor.

                          Problema in poza aia e ca stanga difera de dreapta.

                          Comment


                          • bine , "asa e toate" deci...

                            RVC-ul e rear view camera cum s-ar zice? sau versiunea in franceza ? daca te vad „Créateur d'automobiles” cu denumiri in engleza pe creatiile lor te excomunica ! Ai grijé !

                            PS: poi de ce s-o scoata ? s-o arate la lume ? sau vrei sa spui ca au vrut s-o ciordeasca ? Eu cred ca asa-i modelu' !
                            Last edited by Costi-bc; 23 November 2016, 10:34.
                            o/____\o
                            (i)
                            .........

                            Comment


                            • Prețuri Dacia Logan și Sandero facelift pentru piața din România. Vezi de la ce pret pleaca gama de modele oferita de producatorul de la Mioveni.


                              Dacia prezintă faceliftul pentru Lodgy și Dokker

                              În cadrul Salonului Auto de la Paris, Dacia a prezentat faceliftul operat pe Logan și Sandero. Dar producătorul de la Mioveni nu a uitat nici de Lodgy și Dokker. Așa se face că acum, Dacia ne prezintă modificările operate pe cele două modele amintite mai sus.

                              Dacia Lodgy și Dokker facelift integrează acum noua grilă cu inserții cromate (excepție face Dokker Van), jante speciale de 16 inchi și jante Dark Metal pentru versiunile Stepway. De asemenea, capacul hayonului a primit și el ceva elemente cromate.

                              La interior, Dacia Lodgy și Dokker facelift au primit volanul în patru spițe, elementele cromate, aeratoarele și tapițerii noi. În plus, apare și camera pentru mersul cu spatele pe Dokker și Dokker Van. În acest moment, oficialii Dacia nu au oferit detalii cu privire la motorizări.

                              Sursa
                              Last edited by aris86; 23 November 2016, 13:34. Reason: Automerged Doublepost

                              Comment


                              • Pentru cei care nu au vazut inca: https://youtu.be/OBdsoh5tuoY?t=1025
                                0-100 km/h in 13,7 s. Fostul 1.2 16V scotea in 13s, 1.4 MPi in 12,5s. Facand o comparatie, va dati seama ce stie sa faca motorul de 1 litru SCe. Oricum, la caracteristicile pe care le ofera este destul de bun pentru Romanica.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google