Facelift Logan 2 /2016

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Dar nici atatea critici cate aduceti DVS daciei

    Comment


    • #47
      Vine potopul de laude si acopera criticile mele firave.

      Comment


      • #48
        Proiectoarele sunt fix aceleași, încadrarea în bară e alta
        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

        Comment


        • #49
          Originally posted by mr.K View Post
          Tu cu mine nu suntem, ca nu ne-am ciocnit valizele la gara
          Sorry! Eu merg cu Logan, nu cu trenul. Nu ti se pare normal!
          sigpic

          Comment


          • #50
            Originally posted by mr.K View Post
            daca spui de o masina ca e proasta, nu inseamna ca nu respecti alegerea cuiva. Oamenii aleg un lucru mai putin bun din diverse motive: buget, nepricepere, lipsa de interes...
            In schimb, daca el se simte deranjat, poti sa-ti pui intrebarea daca nu cumva adevarul supara, si ai atins un punct sensibil.
            Niciodata o masina nu va primi doar laude.
            a lamuri pe cineva ca o masina e proasta/buna (e total gresit *tehnic, aspect, performanta ...cum poti sa spui ca o masina e asa cum ii zici tu in cele trei directii). Poti sa argumentezi afirmatiile tale, din miile de posturi doar dai cu parerea fara argumente! aaaa motive! adica sa intelegem , a argumenta e una respectiv a da motive e alta! O masina nu are ce lauda sa primeasca , probabil apreciere, lauda poate o primeste inginerul de la Dacia ...... ms si scuze de off

            Comment


            • #51
              Originally posted by MihaiiahiM View Post
              Sorry! Eu merg cu Logan, nu cu trenul. Nu ti se pare normal!
              Stiu, trebuie sa pleci in carausie la Paris cu Loganul. Eu acolo ajung cu avionul.

              Era o expresie pentru camarazi de armata. In armata te duceai cu trenul, nu cu Loganul.



              @stefi, ai masina de o luna si deja ....hai, s-o lasam asa, tu cu masina visurilor tale, eu cu a mea.
              Last edited by mr.K; 25 October 2016, 22:22.

              Comment


              • #52
                Mda. Armata (6 luni TR) am facut-o la mine in sat, in Pitesti. Asta e! Am avut ghinion!
                sigpic

                Comment


                • #53
                  Originally posted by mr.K View Post
                  Nene ii zici cui vrei tu.

                  La mine scrie la user mr.K.
                  Cand mi te adresezi, scrii @mr. K, conform Regulament. Pune mana si citeste.
                  Familiarisme gen bre, nenea, bah, ne permitem cei care suntem prieteni.
                  Tu cu mine nu suntem, ca nu ne-am ciocnit valizele la gara.

                  Eu nu jignesc pe nimeni, altii se simt jigniti inutil, la niste discutii despre o masina departe de a fi buna, nu exceptionala cum o vad multi.



                  @Seba, daca spui de o masina ca e proasta, nu inseamna ca nu respecti alegerea cuiva. Oamenii aleg un lucru mai putin bun din diverse motive: buget, nepricepere, lipsa de interes...
                  In schimb, daca el se simte deranjat, poti sa-ti pui intrebarea daca nu cumva adevarul supara, si ai atins un punct sensibil.
                  Niciodata o masina nu va primi doar laude.

                  De exemplu eu vad proiectoarele la faceliftul asta ca fiind prea mari, pica fix ca nuca-n perete. Plus ca fiind mari, sunt mai vulnerabile la pietrele aruncate de masile din fata.

                  Stopurile spate ar fi de efect cu o sursa de iluminare moderna, asa, o sa fie ca niste felinare chinezesti cu o lumanare inauntru.
                  Deci TU ne faci pe toti prosti pe fata dar de fapt nu ne jignesti. Esti ok, nu am ce zice, spune-mi te rog ce medicamente iei?.
                  P.S. scuze de offtopic dar nu mam putut abtine.
                  Last edited by alex2_ar; 25 October 2016, 23:14.

                  Comment


                  • #54
                    Terminați cu prostiile, nimeni nu va face prosti, personal nu ma interesează ce zice X sau Y. Dacă va enervați ii dați satisfacție omului sa continue, dar și vouă va place sa va victimizati.

                    Comment


                    • #55
                      Pentru unii trebuie sa traduc.
                      O s-o fac invers: daca cineva isi cumpara un S Klasse, insemna ca e destept? Poate, dar nu musai. Sau poate fi prostul prostilor, dar a avut buget. Sau poate e si destept, a avut si buget....
                      Faceti analogia inversa cu Loganul. Cand e vorba de masini ieftine, apar si alte motive, nu doar nepriceperea, bugetul, lipsa de interes.
                      Mai e vorba de economie la intretinere.
                      Sunt sigur totusi, ca 90% dintre posesorii de Logan si-ar cumpara altceva daca n-ar fi vorba de buget.

                      Sus cu faceliftul!

                      Comment


                      • #56
                        Corect! pt posesorii de Dacia, bugetul este pe primul loc. Ori este prima masina si un buget mic, fript cu un sh. Ori are buget, dar trebuie sa intretina o flota in familie, (parinti + copii), Cine cumpara Dacia pt aspirator de gagici se pacaleste.
                        „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                        Comment


                        • #57
                          Originally posted by mr.K View Post
                          Nene ii zici cui vrei tu.

                          La mine scrie la user mr.K.
                          Cand mi te adresezi, scrii @mr. K, conform Regulament.
                          Eu nu jignesc pe nimeni, altii se simt jigniti inutil, la niste discutii despre o masina departe de a fi buna, nu exceptionala cum o vad multi.



                          @Seba, daca spui de o masina ca e proasta, nu inseamna ca nu respecti alegerea cuiva. Oamenii aleg un lucru mai putin bun din diverse motive: buget, nepricepere, lipsa de interes...
                          In schimb, daca el se simte deranjat, poti sa-ti pui intrebarea daca nu cumva adevarul supara, si ai atins un punct sensibil.
                          Niciodata o masina nu va primi doar laude.
                          1. Nene nu e o jignire
                          2. Nepricepere e o jignire. Nu ne-am luat dacii de cretini sau de saraci. Ni le-am luat ca o consideram o masina ok (ca arata binee/ ca raport calitate pret ca varii motive diferite de la o persoana la alta)
                          3. Nu plange nimeni noaptea ca si-a luat dacie, ca mai apoi sa se tina smecher pe forum ca vezai doamne ce bugatti are in garaj. Tu esti singurul frustrat de aici care vrea sa demonstreze cat de slaba e dacia. Mai vezi-ti nene de treaba ta si scuteste-ne de aberatiile tale.

                          bai astia posesorii de dacii, concluzia e clara: v-ati luat masini de saraci sau de pr*sti, da?

                          Oti - la mine sandero este a doua dacie si nu am nici familie. Ups. Daca cu primul logan nu am avut nicio problema in 9 ani, 9 ani in care a vazut macadame mai ceva ca un tractor, am considerat ca masina marcii autohtone e indeajuns de fiabila pt mine. Punct. Si sa agati cu masina...trebuie sa faci parte dintr-o anumita categorie ca sa iti treaca ideea ata prin cap. Doar pe forum la chevrolet, ii vedeam pe aia ca se bat pe umar unu' pe altul in timp ce isi inchipuiau ca lumea intoarce capul dupa "minunile" alea de aveo, aveo care evident erau cu 200 de clase peste ciurul de logan.
                          Last edited by pilifida; 26 October 2016, 09:29.
                          sigpic

                          Comment


                          • #58
                            totusi este slaba dar atata timp cat la noi s-au vandut si chele atunci se va vinde si asta... eu m-as axa si pe calitate nu numai pe lucruri stralucitoare sa iau ochii. oricum aici pe forum pute cam orice alta marca...

                            Comment


                            • #59
                              Originally posted by pilifida View Post
                              1. Nene nu e o jignire
                              2. Nepricepere e o jignire. Nu ne-am luat dacii de cretini sau de saraci. Ni le-am luat ca o consideram o masina ok (ca arata binee/ ca raport calitate pret ca varii motive diferite de la o persoana la alta)
                              3. Nu plange nimeni noaptea ca si-a luat dacie, ca mai apoi sa se tina smecher pe forum ca vezai doamne ce bugatti are in garaj. Tu esti singurul frustrat de aici care vrea sa demonstreze cat de slaba e dacia. Mai vezi-ti nene de treaba ta si scuteste-ne de aberatiile tale.

                              bai astia posesorii de dacii, concluzia e clara: v-ati luat masini de saraci sau de pr*sti, da?

                              Oti - la mine sandero este a doua dacie si nu am nici familie. Ups. Daca cu primul logan nu am avut nicio problema in 9 ani, 9 ani in care a vazut macadame mai ceva ca un tractor, am considerat ca masina marcii autohtone e indeajuns de fiabila pt mine. Punct. Si sa agati cu masina...trebuie sa faci parte dintr-o anumita categorie ca sa iti treaca ideea ata prin cap. Doar pe forum la chevrolet, ii vedeam pe aia ca se bat pe umar unu' pe altul in timp ce isi inchipuiau ca lumea intoarce capul dupa "minunile" alea de aveo, aveo care evident erau cu 200 de clase peste ciurul de logan.
                              ................

                              Logan is the best car in the world!

                              Acu' poti sa vobesti si ceva de masina, ca de mine ai scris cateva tratate de pshianaliza pe forumul asta.
                              Last edited by mr.K; 26 October 2016, 09:44.

                              Comment


                              • #60
                                On topic- sunt curios sa vad cand apare faceliftul in reprezentante, am ceva treaba in service la inceput de noiembrie,poate il aduc pana atunci si la bucuresti

                                Off topic- si eu precum colegul de mai sus sunt la al doilea logan luat de nou, cum cu primul logan 1 facelift am mers 5 ani si peste 70000 km fara probleme, in bucuresti, autostrazi, si forestiere cat cuprinde, fara sa schimb nimic in afara de consumabile, nimic nici la bucsaraie sau suspensii
                                Asta este motivul pt care am cumparat tot dacia- am 5 ani garantie- am prins garantie extinsa

                                Cum zicea si badea aseara la radio, multi romani isi cumpara masini peste bugetul lor , majoritatea sh, si cand incep sa aiba probleme cu ele, nu mai au bani de bagat si iar se imprumuta, desi inca platesc imprumut pt masina- stiu personal multe cazuri
                                Ziceau astia la radio ca intelept este, cum fac multi si in occident, ca daca ai 3 lei sa cumperi masina cu un leu, si restul ii pastrezi pt diverse, dar majoritatea la cei 3 lei se mai imprumuta cu 2 lei si isi cumpara masina de 5 lei, dar daca masina de 5 lei are peste 10 ani si peste 200000 km, cum apar problemele cum ramai cu ea in parcare fara bani de reparatii

                                Dacia nu e perfecta, dar e exact ce am nevoie eu acum, in acest moment

                                Daca eram foarte bogat, poate aveam acum vreun audi sau poate o tesla- cum am vazut zilele trecute in trafic o tesla model x, suv
                                Daca eram toti bogati nu mai existau pe strazi masini normale, doar premium ultimele modele, nu modele de 10 ani, asta garantat
                                Last edited by panselin4; 26 October 2016, 10:04.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google