Facelift Logan 2 /2016

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Asta se rezolva usor cu o resoftare (cateva sute de lei)
    Logan GPL 1.4

    Comment


    • Cele câteva sute de lei sunt 250euro pentru TCe
      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

      Comment


      • Deci 1.0sce a aparut prin zona ?

        Originally posted by Cherubino View Post
        Ei, haide, ca nu-i dracu' chiar asa de negru. Eu ma simt foarte bine in ea.

        Da... are niste scaune super, servo zici ca e inexistent, antifonarea fantastica, motoarele pe benzina sunt mici, deci merg turate la drum lung, stabilitatea extraordinara... e o adevarata placere sa-l conduci.
        E doar o masina decenta pe care o cumperi noua la pret mic, iar cel putin 6-7 ani nu ai probleme cu ea. (la l2 din cate vad nu mai e valabila treaba)
        Last edited by ManGreek; 16 April 2017, 12:41. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • @ManGreek, tu ai condus L2 sau vbesti din auzite?

          Scaunele sunt chiar ok pe L2 iar servo mult mai buna ca la L1.

          Antifonarea este decenta as spune similare cu modele de la marci mai cu pretentii (nu am obs nicio diferenta intre zgomotul de rulare la MCVul meu fata de o skoda rapid, ambele modele 2017).

          E o masina chiar buna cu raport pret/calitate bun.


          Sent from my iPhone using Tapatalk
          I have no special talent. I am only passionately curious.

          Comment


          • Eu m-am convins de ceva vreme, ca multi din cei care scriu aici, nu au condus L2! Nu ca ar fi cine stie ce minune de masina dar diferentele fata de L1 sunt mai mult decat evidente!

            Comment


            • Originally posted by DannyMC View Post
              Eu m-am convins de ceva vreme, ca multi din cei care scriu aici, nu au condus L2! Nu ca ar fi cine stie ce minune de masina dar diferentele fata de L1 sunt mai mult decat evidente!
              Subscriu si eu,e diferenta uriasa intre L1 si L2.Am condus si logan mcv1 motor de 1,6 dar nu mi-a placut deloc,am zis ca nu voi lua logan niciodata,dar logan mcv2 e cu totul alta masina.Ultima mea masina inainte de logan mcv2 0.9 tce,a fost opel astra 1.7dti din 2003 si pot spune ca placerea de a conduce loganul e net superioara in toate privintele.

              Comment


              • Originally posted by Silviu View Post
                @ManGreek, tu ai condus L2 sau vbesti din auzite?

                Scaunele sunt chiar ok pe L2 iar servo mult mai buna ca la L1.

                Antifonarea este decenta as spune similare cu modele de la marci mai cu pretentii (nu am obs nicio diferenta intre zgomotul de rulare la MCVul meu fata de o skoda rapid, ambele modele 2017).

                E o masina chiar buna cu raport pret/calitate bun.


                Sent from my iPhone using Tapatalk
                Am mers cu cateva l2 pasager si pe unul l-am plimbat printr-o parcare. Sunt mai antifonate insa tot inconfortabile raman la condus, oricine ce ar zice...
                E masina noua si atat.

                Comment


                • E diferenta la antifonare, scaune, geamuri la L2 fata de L1, dar fiabilitate/rugina pare sa stea mai rau.

                  Comment


                  • La antifonare, eu am sesizat o mare diferenta (in bine) intre noul Sandero Stepway II Prestige 2017 si Logan II Laureate 2013, ambele 1.5 dci 90CP.

                    Aaa... si la stabilitate in curbe sta mult mai bine Stepway fata de Logan-ul mai sus mentionat, desi e mai ridicat cu aproape 3cm.

                    Comment


                    • Originally posted by aris86 View Post
                      E diferenta la antifonare, scaune, geamuri la L2 fata de L1, dar fiabilitate/rugina pare sa stea mai rau.
                      N-am zis ca nu e diferenta, insa dupa ce conduci sau mergi pasager cu "o straina" o sa vezi ca diferentele sunt evidente.
                      E o masina corecta. atat.

                      Comment


                      • Normal. Tot timpul o straina e mai diferita si mai buna decat Logan, indifierent de model conteaza doar ca e o straina ... si ne mai dam cu parerea si ca pasager.

                        Poate fi comparata lejer cu multe "straine" din aceeasi clasa.

                        Iar legat de fiabilitate, e prematur sa o comparam cu Logan I care are 13 ani in piata. N-avem suficiente date inca. Ce vedem pe forum sunt doar cateva cazuri dar le raportam la ce anume?


                        Sent from my iPhone using Tapatalk
                        I have no special talent. I am only passionately curious.

                        Comment


                        • Am mers ca pasager în Mercedes/audi, dar nu pot face comparatii deoarece sunt alte costuri de fabricatie. În schimb L1 benzinar rămâne lider de fiabilitate.

                          Comment


                          • Metehne vechi.
                            Loganu' 2 e mai slab decat fosfagenu.
                            ...
                            Da' halatu'? Cat e...dincolo?
                            Last edited by IancuMIC; 17 April 2017, 10:41.
                            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                            Comment


                            • Originally posted by aris86 View Post
                              În schimb L1 benzinar rmâne lider de fiabilitate.

                              Daca te referi la 1.4/1.6 da ptr ca sunt motoare de generatie 97' (16v ceva mai nou). Dar comparam si consumul si emisiile? :-)

                              Din cauza asta comparatiile astea nu isi au sensul pentru ca noi comparam doar anumite aspecte.




                              Sent from my iPhone using Tapatalk
                              I have no special talent. I am only passionately curious.

                              Comment


                              • Care consum, ca în oras 1,2 consum la fel de mult ca 1,6 și afara e o mica diferenta, dacă te dai la ea consuma la fel. Asa și la 0,9 TCe, cat meri regulamentar cu ea (maxim 90-100 km/h) consuma puțin, dacă meri pe autostrada cu 130 km/h consuma cat 1,6 8v și peste 1,6 16v.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google