Facelift Logan 2 /2016

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Tabla are un impact destul de mic asupra sigurantei. Siguranta-i data de structura masinii.

    Comment


    • asta e evident. nu cred ca se gandeste cineva ca in 2017 siguranta unei masini este date de tabla.....

      Comment


      • ai ramane socat

        Comment


        • Daca faceai poc cu o masina de acum 30 de ani abia se strmba si simteai tot socul acum sunt facute sa se strambe mai rau dar sa amortizeze din soc asta e filosofia acuma.
          PS: am carat cu 2 prieteni o capota de Chevrolet din 53 si cred ca avea jumate de tona.........groasa de 3 mm.

          Comment


          • Sincer...in cazul unui poc...prefer masina sa fie praf....dar eu in viata...decat masina sa arate bine...iar eu sa rat de parca eram viu.
            Sincer ma incanta exclamatia: "buei...dar este praf rau masina ta...deh...dauna totala"...decat afirmatia: "Uite ce bine arata....zici ca-i viu si doarme...dar totusi...sa ne grabim putin ca a inceput sa se imputa"

            Comment


            • Nu stiu daca scapa careva intreg dintr-un Logan "praf".
              Keep walking...

              Comment


              • Pai daca nu stii...atunci ce vb? Sau doar iti dai cu parerea?

                Comment


                • La voi obturatoarele aeratoarelor sunt etanse?
                  La a mea cand le inchid rasufla pe langa ele...si rasufla tare... masina de 14500 iepuroi!
                  Nici macar la Dacia 1100 nu se intampla asa ceva!

                  Capacul de la rezervorul de strop gel are o balama de kkt, exact ca un capac de flacon de gel de dus... de cate ori este folosit gelul de dus si de cate ori se alimenteaza cu lichid de parbriz in durata de viata a unui Logan 2?... repet, masina de 14500 euro...

                  Joja din busonul de umplere cu ulei, este o chestie infipta acolo care oricand poate cadea in motor... Maneta semnalizare/lumini agata mai rau ca la o Dacia 1310 fabricata dupa '89... tapiteria din piele se limiteaza doar la scaune, nu include si fetele de usi.. asta a fost o mare teapa pentru mine... si mai sunt si altele, dar o sa le spun cand mi-o mai trece hipertensiunea! Altfel este pericol de infarct!
                  Last edited by tipicarul; 24 April 2017, 16:44.
                  „Viaţa e prea importantă ca să fie luată în serios.” Oscar Wilde

                  Comment


                  • Multa lume (persoanele de fata se exclud ) a ramas inca in epoca Moskvich 407, cand "tabla tare" insemna ca masina e buna! Dar masinile vechi cu tabla tare erau niste cutii care ofereau protectie ZERO pasagerilor!
                    Am vazut acum catva timp un test intre un Chevrolet BelAir '59 si un alt Chevrolet din 2009. Cine credeti ca a iesit mai bine? Aia cu tabla groasa si tare sau aia cu tabla subtire si moale?
                    https://youtu.be/C_r5UJrxcck
                    Last edited by DannyMC; 24 April 2017, 16:47.

                    Comment


                    • Facelift Logan 2 /2016

                      Originally posted by bolovan View Post
                      Pai daca nu stii...atunci ce vb? Sau doar iti dai cu parerea?


                      Pai la 3 stele Euro NCAP cam la ce te poti astepta?! Ai sansa porcului de Craciun.
                      Keep walking...

                      Comment


                      • Sunt 4 stele la Sandero/Logan 2.

                        Comment


                        • Siguranta la mine e... E relativa... Sunt și motociclist.
                          Prefer totusi o mașină cu tabla mai moale dar tratata mai bine.
                          Apropo, garantia extinsa acoperă si tabla/vopseaua?

                          Comment


                          • Originally posted by tipicarul View Post
                            tapiteria din piele se limiteaza doar la scaune, nu include si fetele de usi.. asta a fost o mare teapa pentru mine... si mai sunt si altele, dar o sa le spun cand mi-o mai trece hipertensiunea! Altfel este pericol de infarct!
                            Si nici macar nu este integral piele - ci numai pe sezut - lateralele sunt din ecologica. Asta m-a facut pe mine sa renunt la ea ..alea se vor crapa sigur in timp

                            Comment


                            • Asta stiam, dar nu-mi imaginam ca nu se face o asortare a fetelor de usi... iar vanzatorul ala habar nu avea... probabil ca trebuia sa sun si sa ma informez la vocea clientului!

                              De crapat nu crapa asa repede pentru ca nu folosesc masina zi de zi... nici vinilinul de Dacia 1300 nu crapa asa usor... sau poate Loganul este mai slab calitativ cine stie?
                              Last edited by tipicarul; 24 April 2017, 17:30.
                              „Viaţa e prea importantă ca să fie luată în serios.” Oscar Wilde

                              Comment


                              • Originally posted by sebibv View Post
                                Apropo, garantia extinsa acoperă si tabla/vopseaua?
                                Garantia pentru tabla si vopsea este de 6 ani.
                                sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google