Facelift Logan 2 /2016

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts


  • Ok...discutia o continuam pe alt topic...ca aici totusi vorbim de Facelift Logan 2 (aka L2 Ph2)
    V-a luat cam mult, pana sa realizati asta.
    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

    Comment


    • Originally posted by tipicarul View Post
      In chestiunea cu gandirea matematica simt o doza de sarcasm/superioritate... daca ai de gand sa continui asa, prefer sa iti dau ignore user ca sa ramai satisfacut in pozitia ta solitara de "frunce"!
      Altul care isi da cu parerea si vrea ca nimeni sa nu-l contrazica.

      N-am zis `gandire matematica` ci `Matematic vorbind` ori asta inseamna `pe cifre nu pe vorbe` (sper sa fie clar acum).

      In fine, hai sa mergem inainte si sa trecem peste.
      I have no special talent. I am only passionately curious.

      Comment


      • Facelift Logan 2 /2016

        Pana la coada Ligheanu FL SL Plus e 6990 sau 6390?
        Keep walking...

        Comment


        • 6990 euro cu intretinere gratuita 5 ani inclusa sau 6390 euro cu garantie 3 ani standard.

          Comment


          • Si una, si alta.

            Treaba e cam in halul asta:
            Logan FL SL Plus 1.0 12V costa 8440E, din care scazi 1450E rabla => 6990E

            Mai ai 600E discount din partea Dacia pe care ii poti folosi in doua moduri:
            1. Discount la cei 6990E, deci ai un pret total de 6390E
            2. Revizii gratuite in reteaua Dacia timp de 5 ani => masina costa 6990E.
            sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

            Comment


            • Reviziile alea sunt gratuite cat se mentin actualele tarife, sau in caz ca ar creste pretul reviziilor pe parcursul celor 5 ani, vii si dai diferenta din buzunar?
              Daca eu merg 40k pe an, adica trebuie sa fac 2 revizii/an, beneficiez de 5 ani x 2 revizii/an gratuite?
              Last edited by mr.K; 25 April 2017, 14:24.

              Comment


              • Nu stiu, dar daca m-ai intreba pe mine ce as alege din alea doua, as raspunde ca vreau discount 600E. Ce-i in mana nu-i minciuna.

                Garantia este de 5 ani sau 100 000 km. Deci, 5 revizii.
                sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                Comment


                • Banuiam eu.
                  Mai ales daca ti se face lehamite si vinzi masina dupa cateva luni, cum a facut un forumist de-al nostru.

                  Comment


                  • Nu vad nicaieri mentionat pe site 6390 pret sareta sau 600 euro discount.
                    Keep walking...

                    Comment


                    • La Logan Berlina nu poti opta pentru reducere. Doar la Sandero si Logan MCV.
                      I have no special talent. I am only passionately curious.

                      Comment


                      • Last edited by vitriol; 25 April 2017, 14:37.
                        sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                        Comment


                        • Originally posted by vitriol View Post
                          Si una, si alta.

                          Treaba e cam in halul asta:
                          Logan FL SL Plus 1.0 12V costa 8440E, din care scazi 1450E rabla => 6990E

                          Mai ai 600E discount din partea Dacia pe care ii poti folosi in doua moduri:
                          1. Discount la cei 6990E, deci ai un pret total de 6390E
                          2. Revizii gratuite in reteaua Dacia timp de 5 ani => masina costa 6990E.
                          Oare se acorda discountul de 600 euro doar pentru Loga FL SL Plus sau intra si varianta MCV Prestige? Mi-ar prinde bine cei 600 euro discount si chiar as vrea sa avem si ceilalti care cumparam mai "premium" ca sa exagerez asa parte de aceste beneficii. Vorba aia si eu as alege discountul mai ales ca am niste cheltuieli maricele luna viitoare si mai trebuie platit si avansul...si asigurarea :-< si sunt cam la limita cu cheltuielile...

                          Comment


                          • Originally posted by Silviu View Post
                            La Logan Berlina nu poti opta pentru reducere. Doar la Sandero si Logan MCV.
                            E invers, MCV nu este inclus in Seria Limitata Plus cu 5 ani garantie gratis (am inteles gresit din ce mi-a spus concesionarul).

                            @Gaby20045, cei din TM spun ca doar Logan Plus si Logan Prestige apar deocamdata cu reducere in sistem dar sa mai intrebi ca s-ar putea sa adauge si MCV.
                            Last edited by Silviu; 25 April 2017, 14:42. Reason: Automerged Doublepost
                            I have no special talent. I am only passionately curious.

                            Comment


                            • Multe lucruri se pot percepe gresit dupa doar 500 km.

                              Comment


                              • De acord, valabil in ambele directii (si pro si contra).
                                I have no special talent. I am only passionately curious.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google