Facelift Logan 2 /2016

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eu nu inteleg de ce Sandero este cu 200E mai scump decat Logan. Care-i ideea? Iti taie din masina si te pune sa platesti mai mult.
    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

    Comment


    • Nu sunt heciurile mai scumpe in general decat 3 volume berlina?

      Comment


      • se vinde mai bine in vestul europei

        europa de vest nu prea cumpara in 3 volume nu numai dacia, vorbim de lowcost

        Comment


        • Doar la Dacia e mai scumpa hathback-ul fata de berlina.

          Comment


          • Ca idee:
            Golf 7 - 15844 E
            Jetta - 16145 E
            sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

            Comment


            • Tot ca idee: Golf 7 TSI 14500, Jetta TSI, 13800. Cred c ne uitam pe alte site-uri...

              Sent from my HUAWEI CAN-L11 using Tapatalk

              Comment


              • @chris_t, pe configurator, preturile de plecare sunt cele date de vitriol.
                I have no special talent. I am only passionately curious.

                Comment


                • Originally posted by vitriol View Post
                  Eu nu inteleg de ce Sandero este cu 200E mai scump decat Logan. Care-i ideea? Iti taie din masina si te pune sa platesti mai mult.
                  Avem stergator luneta, care implica: motoras, brat, lama, cablaje, maneta diferita cu un contact in plus.
                  Mai avem si alte balamale la haion, plansa aia care se ridica o data cu haionul cand deschizi, amortizoarele care tin haionul deschis.
                  De taiat, din ce am masurat eu, nu au taiat asa mult, cel putin asa am realizat eu (ne poate lamuri torque vis-a-vis de diferentele de gabarit)

                  De aici cred ca vine diferenta de pret, in plus la Sandero....nu dati cu pietre, e doar o parere

                  Comment


                  • Originally posted by Silviu View Post
                    @chris_t, pe configurator, preturile de plecare sunt cele date de vitriol.
                    Pe oferte.volkswagen.ro sau pe volkswagen.ro / autovehicule cu livrare imediat Jetta e cu 1000€ sub Golf, la motorizari si echipari echivalente.

                    Imi caut masina de juma de an, stiu toate site-urile pe de rost ;)

                    Edit:



                    Golf Select 1.0 TSI, PreRemat, Preț nou: 14.656 €, http://oferte.volkswagen.ro/preremat/golf-select/
                    Jetta Select 1.2 TSI, PreRemat, Preț nou: 13.539 €, http://oferte.volkswagen.ro/preremat/jetta-select/
                    Last edited by chris_t; 25 April 2017, 16:22.

                    Comment


                    • Pai da, bre, dar masinile cu livrare imediata sunt alea de pe stoc, modele putin mai vechi, fabricatie 2016, iar aici depinde de ce reducere iti ofera dealer-ul pentru fiecare model in parte.
                      Cel mai corect de comparat este pretul de lista la modelele actuale.
                      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                      Comment


                      • Bre, pretul de lista nu e relevant la nicio masina ;) Poate mai putin la Dacia, in rest, din orice showroom iesi cu oferta. Cei mai zgarciti sunt Fauve, in rest, cum ti-e norocul, ce stoc au, cat mai au de vandut pana la target, etc.

                        Ideea e ca iei Jetta cu 1.000eur sub Golf.

                        Comment


                        • Da, dar Jetta e "supt" Logan FL.
                          Keep walking...

                          Comment


                          • Originally posted by chris_t View Post
                            ... Cei mai zgarciti sunt Fauve, in rest, cum ti-e norocul...
                            Cei mai zgarciti sunt aia de la AMG, reprezentanta Dacia-Renault. Anul trecut nu au dat nici un fel de discount/bonus, nici macar un breloc.
                            Cine are de gand sa-si ia Logan FL de la ei, mai bine se razgandeste ca gaseste diverse oferte/bonusuri la alte reprezentante.

                            Comment


                            • Originally posted by vitriol View Post
                              Eu nu inteleg de ce Sandero este cu 200E mai scump decat Logan. Care-i ideea? Iti taie din masina si te pune sa platesti mai mult.
                              Pentru ca sunt 2 amortizoare, pentru ca ai stergator, pentru ca ai duza pentru stergator. Platesti (de fapt, eu am platit) mai mult pentru mai putin spatiu

                              Si culmea, la Dacia, hatch-ul este mai scump decat berlina. La majoritatea marcilor, este invers: berlina mai "valoroasa" decat hatch-ul.

                              Edit: am vazut acum ca a postat si colegul m3dic911
                              Last edited by Crs. Sandel; 25 April 2017, 21:34.

                              Comment


                              • În general reprezentantele dau maxim ceva gen alarma și presuri. Eu am preferat o cotiera originala și presurile care nu mi-au plăcut și le-am schimbat cu unele care acopereau și zona de footrest.
                                De la Dacia am prins o promoție interesanta 10% discount pt Sandero normal...la Stepway era 2% dar oricum nu vroiam. Ma rog nu era rabla în perioada aia... mai vroiau și ei sa vândă cred.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google