Facelift Logan 2 /2016

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mai faceti mult spam ?

    Comment


    • Originally posted by Silviu View Post
      Altul care isi da cu parerea si vrea ca nimeni sa nu-l contrazica.

      N-am zis `gandire matematica` ci `Matematic vorbind` ori asta inseamna `pe cifre nu pe vorbe` (sper sa fie clar acum).

      In fine, hai sa mergem inainte si sa trecem peste.
      Și încă unul care are impresia că deține adevărul absolut, mai ales atunci cand susține că totul se limitează la cele patru operații aritmetice folosite in contabilitate!
      De acord, să trecem peste!


      O alta chestiune cu care nu prea mă împac la acest Logan 2, este podeaua care în toate cele 4 alveole este bombata in centru. Colegii care folosiți mașina zilnic, cum va descurcați iarna cu zăpada topita de pe bocanci/ghete? Ajunge ea să se scurga in mocheta de pe covorașul din cauciuc?
      Last edited by tipicarul; 26 April 2017, 01:02. Reason: Automerged Doublepost
      „Viaţa e prea importantă ca să fie luată în serios.” Oscar Wilde

      Comment


      • N-am observat ca e bombata. Cert e ca nici apa (zoaiele) n-a dat peste maluri, si nu am presuri de apa adanca.
        Keep walking...

        Comment


        • Eu le-am văzut imediat când a pus vânzătorul presurile... arată destul de ciudat, sau poate sunt eu prea tipicar

          Oricum e bine că nu băltește apa pe marginile mai joase!
          „Viaţa e prea importantă ca să fie luată în serios.” Oscar Wilde

          Comment


          • Nu se scurge zăpadă, însă în scurt timp o sa se spargă polistirenul de la șofer și o sa se facă o gropita unde ții piciorul drept.

            Comment


            • Sub mocheta e polistiren? :/
              Nu condu cu viteza mai mare decat poate sa zboare ingerul tau pazitor!! sigpic

              Comment


              • Si pâsla. Care se va imbiba cu apa si va foarte greu de uscat.

                Comment


                • Originally posted by aris86 View Post
                  Nu se scurge zăpadă, însă în scurt timp o sa se spargă polistirenul de la șofer și o sa se facă o gropita unde ții piciorul drept.
                  Si care ar fi solutia? Sa punem o placa de lemn/plastic intre polistiren si mocheta? La portbagaj sigur va trebui sa construiesc o placa mai rezistenta pe care sa o pun intre roata de rezerva si mocheta.

                  Mi-am luat masina noua la care trebuie sa aduc eu imbunatatiri/completari.
                  Last edited by tipicarul; 26 April 2017, 12:40.
                  „Viaţa e prea importantă ca să fie luată în serios.” Oscar Wilde

                  Comment


                  • Ti-ai luat Dacia noua, nu masina noua.

                    Si care ar fi solutia?
                    Sa ai presuri de cauciuc intacte, sa ai grija mai ales iarna sa nu se ude mocheta, iar cand ai ocazia, sa dai l ao parte mocheta, polistirenul si tot ce mai e pe acolo pentru a aerisi/usca.

                    Comment


                    • Am inteles ideea ta: Dacia nu este considerata masina!?

                      De udat nu ud mocheta... sunt maniac cu chestia asta!

                      Intrebam despre solutia de evitare a spargerii polistirenului!
                      „Viaţa e prea importantă ca să fie luată în serios.” Oscar Wilde

                      Comment


                      • Am inteles ideea ta: Dacia nu este considerata masina!?
                        Cred ca-i putem spune autovehicul.

                        Intrebam despre solutia de evitare a spargerii polistirenului!
                        Niciuna.
                        Franezi si accelerezi cu grija. Vezi ca se rupe in zona pedalelor.

                        Comment


                        • Nu exista! Romanul este inventiv... chit ca ii dublez podeaua, dar cu gauri in polistiren eu nu merg! Daca-i bal, bal sa fie!
                          „Viaţa e prea importantă ca să fie luată în serios.” Oscar Wilde

                          Comment


                          • @tipicarul, te obisnuiesti cu ideea, au incercat altii cu pasla suplimentara si tot s-a rupt. Oricum la 14400 euro, mai trebuie sa bagi ceva bani in imbunatatiri.

                            Comment


                            • Mda! 14400 de euro se fac peste noapte... de catre unii!
                              „Viaţa e prea importantă ca să fie luată în serios.” Oscar Wilde

                              Comment


                              • Polistirenul asta nu se poate schimba pe garantie?
                                sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google