Facelift Logan 2 /2016

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • da, se schimba, dar se rupe la loc, probabil prefera sa-l inlocuiasca pe ici pe colo in loc sa imbunatateasca. Multi nu au timp sau sunt scarbiti si nu prea dau importanta.

    Comment


    • Pai se rupe sub actiunea unor factori externi, cum ar fi greutatea labei piciorului soferului. In locul Dacia, eu nu l-as schimba.

      Comment


      • De vina este clientul pentru ca are numar mare la picior, nu fabricantul care pune materiale de kkt. Un polistiren extrudat mai dens de tipul celui din constructii pentru pardoseli, ar fi mult mai rezistent!

        Decat sa il schimb pe garantie, ca sa traga tolomacii aia se chedere si de mocheta, prefer o solutie preventiva facuta de mine... avem un coleg pe aici care pentru recolantarea stalpilor pe garantie a trebuit sa revopseasca o usa pe de-a-ntregul!
        Last edited by tipicarul; 26 April 2017, 13:46.
        „Viaţa e prea importantă ca să fie luată în serios.” Oscar Wilde

        Comment


        • Ai dreptate, mie când mi l-au schimbat au zgariat tunelul median cu scaunul, ce naiba sa-i mai zic.

          Comment


          • Ce sa-i zici? Sa-l pui sa-ti schimbe tunelul median! Si cand iti schimba tunelul iti zgaria consola si asa mai departe!

            De aceea eu sunt sceptic in ceea ce priveste garantia oferita de ei!
            „Viaţa e prea importantă ca să fie luată în serios.” Oscar Wilde

            Comment


            • era complicat, trebuia sa dea jos cotiera, care am prins-o mai greu. In fine, si in service mi-au mai zgariat stalpul central, chederul inlocuit l-au decupat ca sa-l puna mai usor in dreptul bordului, multe cretinisme. De aia nu prea mai vreau sa cumpar dacie, servicii post vanzare mediocre....

              Mi-am luat masina noua sa ma urc in ea, sa-i dau cheie si sa plec cu ea. Dupa 3 ani jumatate, pot sa zic ca sunt dezamagit si nu as mai face aceeasi alegere, daca trebuie sa cumpar iar la momentul 2013.
              Last edited by aris86; 26 April 2017, 13:59. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • Tipicare,stai cumva in picioare și ai greutate mare,de îți faci atâtea probleme cu polistirenul?Nu sunt preșuri la mașină???

                Comment


                • Mda! Era acel vanzator in super extaz cand imi spunea despre garantia oferita de ei!
                  Cand i-am zis ca pentru mine fiabilitatea produsului este mai importanta decat garantia extinsa oferita de ei si i-am povestit despre numeroasele aventuri ale mele din trecut cu alt dealer dacia/renault care acum nu mai exista si in al carui grup de firme am lucrat si eu fara a avea vreo legatura directa cu automotive field, a inghitit tare greu galusca. Dar l-am "cumparat" dupa aceea cand i-am zis ca l-am ales pentru cele mai bune reviewuri pe net.

                  Originally posted by cata43 View Post
                  Tipicare,stai cumva in picioare și ai greutate mare,de îți faci atâtea probleme cu polistirenul?Nu sunt preșuri la mașină???
                  Am peste chintal, si am si o inaltime pe masura greutatii (desi as vrea sa cred ca am o greutate pe masura inaltimii)... altfel nu alegeam Logan.

                  Presurile sunt din cauciuc, deci deformabile... nu pot proteja polistirenul la tasare/rupere.
                  Last edited by tipicarul; 26 April 2017, 14:23. Reason: Automerged Doublepost
                  „Viaţa e prea importantă ca să fie luată în serios.” Oscar Wilde

                  Comment


                  • @tipicarul stai linistit...la mine au aparut urme (la logan-ul vechi) abia pe la 160-170k km
                    Si eu am renuntat sa ma cantaresc pe cantarul de baie...ca-i este mila...cand ma urc pe el nu apar nici un soi de cifre...doar gemete de durere (110 kg in viu)

                    Comment


                    • Pai loganul vechi, asa spartan cum era el, era cu totul alta masina!
                      „Viaţa e prea importantă ca să fie luată în serios.” Oscar Wilde

                      Comment


                      • Nu's ce sa-ti spun. Masina actuala inca este tinerica...n-are nici un an. Si in afara faptului ca a reusit un idiot sa intre in spatele masinii intr-o parcare...si imi este usor crapata vopseapa pe bara...nu pot spune ca sta mai rau decat loganul vechi...dar ncii mai bine

                        Comment


                        • din ce citesc eu pe forumul asta, ultimele 4 cuvinte din postul tau s-ar putea ca in general sa nu fie valabile. impresia mea e ca au complicat masina inutil, au ales solutii de compromis in detrimentul modernizarii, iar la final, masina n-a iesit mai buna. ma uit la trotineta lu' nevasta-mea, din 2007 si nu vad nici o problema majora. in afara de un etrmostat schimbat si de doi capeti de bara, masina aia a vazut doar benzol si lichid de parbriz. la a mea am schimbat ceva mai multi capeti de bara, dar nici nu se compara cum conduc eu cu stilul de condus al "jumatatii". logan2 pare sa sufere ca logan1 din 2004-2005, prima generatie, cu mentiunea ca l2 sufera incontinuu din 2013 incoace
                          Last edited by Seba; 26 April 2017, 14:57.
                          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                          Comment


                          • Solutiile complicate si de compromis sunt alese nu neaparat din considerente de economie, ci pentru atragerea de venituri importante din activitatea aftersales.

                            Este un trend mondial cu care ma confrunt zilnic in activitatea mea de dealerservice (repet, fara vreo legatura cu brandul Dacia).
                            „Viaţa e prea importantă ca să fie luată în serios.” Oscar Wilde

                            Comment


                            • Cum ar fi niste bujiii greu accesibile.

                              Comment


                              • sau polistiren expandat in loc de polistiren extrudat...
                                Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google