Facelift Logan 2 /2016

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mdea...stiu ca nu conteaza varsta. Am aproape 40 ani. 600 km (probabil un 6-8-9 ore) o simti indiferent de masina. Eu totusi va recomand o pozitie corecta la volan. Confortul si singurnta o sa fie mai mare.

    P.S. Medical vorbind, nu este sanatos sa stai 3-4 ore in aceasi pozitie.

    Comment


    • Eu fac des Sibiu - Viena si mi se par confortabile pe L2 adic mult mai confortabil fata de opel sau alte marci cu renume. Apropo am renuntat si la cotiera ! Cotiera iti ofera o relaxare mult prea mare si condusul devine periculos. Asta e o prere strict personala !

      Trimis de pe al meu SM-J100H folosind Tapatalk

      Comment


      • stefi21 Corect, cotiera este confortabila in oras...unde mesteci toata ziua in benzina. afara nu ai nevoie de ea (se tin ambe maini pe volan)

        Comment


        • Eu am facut 900 km in 10 ore cu 2 pauze + vama si nu am fost obosit fizic deloc,inainte de Dacia am avut un Opel astra G si pot spune ca nu e nici o diferenta de confort,ba ami mult cred ca scaunele de Dacia sunt ceva mai moi.

          Comment


          • La drum intins, tii mainile pe volan, nu te apuci sa conduci doar cu o mana. Cam cat ar costa o rovinieta prin Ungaria?

            Comment


            • parca 10-11 euro pentru 10 zile...

              Comment


              • ÃŽntre 10 si 13 euro , recomanda achiziionarea din romania de la peco stiti voi la de la unguri sa nu dau nume ! Si in caz ca nu aveti la întoarcere la granita austro ungar exist un peco sa zic asa galben iar nu dau nume ,accepta plata cu cardul in benzinrii pretul e fix ! E mai scump la unguri fata de austrieci !

                Trimis de pe al meu SM-J100H folosind Tapatalk

                Comment


                • Preturi Logan 2 Ph 2.doc disponibile in prezent.
                  De astazi se pot prelua comenzi pe serii fictive - exclusiv motorizarea 1.0 SCe, care va fi disponibila doar din Ianuarie 2017.
                  sigpic
                  This is My Ride!
                  !Visit and enjoy!

                  Comment


                  • Se pare ca nu s-au scumpit.

                    1.0 12v costa la fel ca 1.2 16v. Trebuia sa fie mai ieftin, daca tot au scos un cilindru si 4 valve.
                    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                    Comment


                    • Da...dar tehnologie mai noua...trebuia amortizata. ma deranjeaza ca au disparut ceva Nm...si ceva cp...dar nah...low cost...intretinere mic...scula mica.

                      Comment


                      • Originally posted by bolovan View Post
                        Da...dar tehnologie mai noua...trebuia amortizata. [...]
                        Aia! Sa vezi acum Logane cu două sute pă autostrada.
                        sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                        Comment


                        • Citiți cu atenție:
                          -iluminare torpedou
                          -plasă pe partea pasagerului a tunelului median =loc depozitare
                          -senzorii de parcare sunt separați de Pack securite
                          -optional garanție 200.000km
                          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                          Comment


                          • t0rquemada si totul pt un cilindru si patru supape
                            vitriol nu neaparat...cine vrea sa mearga cu doua sute pe autostrada...prima data stabileasca punctul de start spitalul 9 din bucuresti, sau spitalul vacarescu din TM

                            Comment


                            • Originally posted by vitriol View Post
                              Se pare ca nu s-au scumpit.

                              1.0 12v costa la fel ca 1.2 16v. Trebuia sa fie mai ieftin, daca tot au scos un cilindru si 4 valve.
                              S-au mai rotujit preturile (plus 5 sau 10 euro la fiecare, dupa caz) la optionalele disponibile, insa au aparut si ceva "imbunatatiri".
                              De la Laureate in sus avem buzunar in lateralul scaunului pasagerului, plasa - fileu - pe consola, la Prestige avem jante de otel de 16" etc.
                              Eu sunt foarte curios cum arata Prestige-ul in varianta ph2.
                              sigpic
                              This is My Ride!
                              !Visit and enjoy!

                              Comment


                              • Alte jante alu la Laureate
                                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google