Leduri Lumini De Zi DRL

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31



    chiar aseară am văzut în bucurești un logan 1 cu faruri full led

    Comment


    • #32
      Exista o firma in Ploiesti care se ocupa de inlocuirea becurilor becurilor cu leduri stok. Pentru Logan 2 pretul ledurilor ezte de 360ron cu verificare cu tot. Voi da jos balariile care le-am pus pe masina...

      Comment


      • #33
        Ledurile pe care le monteaza (inlocuiesc becurile) firma respectiva pe Logan2 sunt autorizate\omologate?

        Comment


        • #34
          Nu sunt omologate! Acele leduri seamana iperfect cu becurile halogen H4.Chiar daca te-ar opri politia si ridici capota nu vede nimic..care sa iasa din far.Ledurile acelea sut integrae intr-un balon de sticla ca la becutile normale.Eu am facut revizia tehnica cu leduri la pozitie...poze etc.Nimeni de 3ani nu m-a intrebat de "sanatate".Nu vreau sa incurajez pe nimeni sa faca aceste modificari, nu sunt legale.

          Comment


          • #35
            OK atunci (bine de precizat\mentionat asta).

            Comment


            • #36
              Am revenit...masina actualmente este full led.La ITP nu m-a intrebat nimeni de "sanatate"Revenind la lege...acolo scrie ca n-ai voie sa aduci modificari la instalatia electrica...ce se intelege..?!poate sa fie interpretabila legea...adica sa tragi fire, etc.A schimba un bec cu un led eu n-o vad ca pe o ,modificare"‼️

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google