Renault Cheama In Service DACIA Logan II & Sandero II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Mare graba nu e.
    Clientii sa stea linistiti, va cheama ei dupa cateva luni, acum sunt un pic ocupati, doar nu merg ei cu masinile defecte.

    Comment


    • #47
      cum au mers pina acum or sa mearga si de-acu inainte, ce atita graba ?

      Comment


      • #48
        Salutare,
        De abea luni ajung in service,din nou,cu problema la cutie,dupa ce am reusit sa ma intalnesc cu GUGU21 si sa-mi confirme ca intradevar este o problema acolo (vreau sa-i multumesc pentru ajutor pe aceasta cale)!!
        Am intrebat si despre aceasta rechemare in service si Domnu' de acolo mi-a spus ca ei nu primesc ce masini sunt afectate pana nu ajung in sevice masinile sa le introduca in sistemul de servisare.
        Acum mi-a picat fisa in legatura cu alarma de sistem care a aparut la masina mea,pe cutia de viteze,in momentul in care a bagat seria de sasiu in sistem.
        Asa ca fiti atenti in momentul in care mergeti cu masina la ei,trageti un ochi in PC si vedeti daca apare o bulina rosie !!

        Comment


        • #49
          Dati si un pachet de Kent, ca pe vremuri, ca sa mearga treaba bine.
          E vorba de etrier, dupa mine e o problema ce trebuie rezolvata urgent.
          Poate posesorul nici nu mai vine la reprezentanta pentru revizii, a renntat la garantie. OTS-ul trebuie aplicat oricum.

          Comment


          • #50
            Dacia va efectua o operațiune de rechemare în service, ca urmare a unor defecțiuni constatate la sistemul de airbag-uri și la sistemul de frânare. Este vorba despre modelele Logan și Sandero, a doua generație, și Duster.



            cred ca sunteti linistiti acum.
            Last edited by cata43; 6 February 2017, 15:58.

            Comment


            • #51
              Dupa ce va verifica masina si rezolva problema puteti fi linistiti.

              Comment


              • #52
                Problema e alta, sunt unul dintre aceia care trebuie sa mearga la verificare, am programare facuta in urma discutiei cu doamna de la VC, am sunat la service si se face o verificare a codului de pe etrier, daca face obiectul se schimba. Dureaza 2 zile daca piesa este in depozitul service-ului, iar daca nu se afla pe stoc se face comanda si dureaza 14 zile lucratoare, in tot acest timp masina se opreste in service.

                Comment


                • #53
                  deci face 2 zile pe drum de la depozit pina in service nu ? vine pe calea ferata insemna

                  Comment


                  • #54
                    Eu am luat masina pe 29.10.2013, la mustanta era sa fie și la mine probleme cu lotul din 2 nov 2013.

                    Comment


                    • #55
                      Așa mi a zis la autocobalcesu 2 zile, iar dacă nu o au 14 zile lucrătoare (nu știu de unde o aduc), am sunat si la Meridian, au spus ca verifica si dacă e necesar înlocuiesc piesa, aici durează 3 zile. Cred ca o sa merg la Meridian, de aici am luat si mașina, m au întrebat dacă am primit scrisoarea, cred ca se face o centralizare a răspunsurilor si in funcție de service-ul ales se trimit si piesele, eu dacă am acționat prin vocea clientului trebuie sa aștept comanda.

                      Comment


                      • #56
                        Pai si stai un pic, eu am primit seria de sasiu, i începe cu UU14, dar eu înc nu am primit maina! Ce se întâmpl în cazul sta?

                        Sent from my A0001 using Tapatalk

                        Comment


                        • #57
                          Oau, tare! Nu i se deschid airbag-urile la impact. Hehehe, pai la omu' sarac, nici boii nu trag.
                          O pun la vanzare, si de banii aia imi iau doua VW fumagatoare, macar nu mor facut terci in caz de accident.
                          DACIA - sa aveti noroc pe drumul cel bun )

                          Comment


                          • #58
                            Stai liniștit ca nici la cele fabricate în 2012 nu s-au deschis airbag-urile. De curiozitate, o sa sun și eu mâine, fiind cam la limita cu intervalul de rechemare.

                            Comment


                            • #59
                              Asta cu airbagurile e de mult. La L1 model 2006 n-au sarit.

                              Comment


                              • #60
                                Salut,

                                Am sunat la Meridian si am programare in service pentru maine.

                                Legat de problema cu airbag-urile; Cand ar trebui sa sara airbagurile laterale? Am avut un accident in care am fost lovita in usa stanga, fara sa sara airbagul.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google