Renault Cheama In Service DACIA Logan II & Sandero II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    am sunat azi la VC si a mea nu face obiectul sesizarii! data productiei. 30.09.2016

    Comment


    • #77
      off-topic:
      Originally posted by Hirayama View Post
      Planetara si alte piese (sasiu,bloc motor etc) la BMW de ex se verifica cu raze x ( radiografii)...
      da, numa' ca stau prost la calculele dimensionale injinerii lor, altfel nu vad de ce rup vilbrochenurile la bmw-uri
      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

      Comment


      • #78
        Simplu man, cand vei vedea motor de-al lor care nu necesita sa completezi cu ulei, peste un nr de km....atunci poate ca tin si arborii cotiti...
        Totusi sa stii ca de la 3000cm si vreo 300cp in sus nu prea se mai rup arborii.... ;)

        Renault stie sa faca motoare....restu...e restu...

        Personal in afara de motor si treburi mecanice altceva nu ma intereseaza.....nus fan gadgeturi, airbaguri etc....imi asum inclusiv consecintele

        Comment


        • #79
          A mea trebuia sa fie livrata la inceputul lui noiembrie 2016 si mi-a amanat livrarea cu doua saptamani sa-mi schimbe etrierul care venise cu defect de fabricatie. Am crezut ca sunt eu mai 'norocos' dar se pare ca nu..

          Comment


          • #80
            Deci ZF/TRW sunt agaricii cu probleme. N-as vrea sa fiu in pielea lor cand vine Renault cu auditul peste ei si le cere 8D si actiuni corective. Si peste o luna vin iar, sa vada implementarea actiunilor si controlul suplimentar, disparitia defectelor...
            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

            Comment


            • #81
              TRW -lowcost. Renault sa se gandeasca la ce a comandat si in ce buget.

              Comment


              • #82
                Seba, dar cand incaseaza cascavalul gros, ai vrea sa fii in pielea lor ?
                Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                Comment


                • #83
                  Vorbit la VC pentru Sandero 2 Stepway fabricaie august 2013, nu face obiectul OTS - urilor pentru airbag-uri i etriere.

                  Trimis de pe al meu ASUS_Z00LD folosind Tapatalk

                  Comment


                  • #84
                    Doar mașinile din 2016 au probleme cu etrierul. Din 2012-2013, câteva loturi au probleme cu airbag-uri.

                    Comment


                    • #85
                      Eu am masina din iulie 2016.Am sunat la vocea clientului, au verificat dupa seria caroseriei si nu figureaza mici la etrier nici la airbag.Deci nu toate masinile anului 2016 au probleme ci doar un lot.
                      Nu condu cu viteza mai mare decat poate sa zboare ingerul tau pazitor!! sigpic

                      Comment


                      • #86
                        Masina a fost fabricata in iulie? Eu am luat-o in iulie dar e fabricata in iunie.

                        Comment


                        • #87
                          In iunie fabricata si la sfarsitul lui iulie ridicata.
                          Tu cum stai? E ok masina?
                          Nu condu cu viteza mai mare decat poate sa zboare ingerul tau pazitor!! sigpic

                          Comment


                          • #88
                            Dacia va efectua o operaţiune de rechemare în service, ca urmare a unor defecţiuni constatate la sistemul de airbag-uri şi la sistemul de frânare. Este vorba despre modelele Logan şi Sandero, a doua generaţie, şi Duster.

                            Comment


                            • #89
                              Originally posted by Old Driver View Post
                              ...
                              Tu cum stai? E ok masina?
                              N-am avut nicio problema serioasa pana acum.
                              @keim, in articolul respectiv, nu se precizeaza de unde au informatiile. E vorba despre ce masini au fost chemate pana acum? N-am vazut ca Dacia sa zica: "masinile fabricate in data de... ". Dupa cum se pare, nici ei nu stiu sigur despre ce masini e vorba.
                              Last edited by Fanez; 8 February 2017, 23:57.

                              Comment


                              • #90
                                Păi e clar 4 perioade între 09/2012 și 12/2013
                                Attached Files
                                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google