Ceasuri Bord Logan 2 - Merg Schimbate ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    ceva util este, de ex temp lichid racire motor ?

    Comment


    • #17
      Pentru unii o frunză și o distanță fără consum sunt utile, iar pentru alți sunt inutile - fiecare cu piticii lui
      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

      Comment


      • #18
        Daca nu are sinteza vocala sa ma trezeasca din somn, degeaba!
        „Viaţa e prea importantă ca să fie luată în serios.” Oscar Wilde

        Comment


        • #19
          Am si eu o nelamurire in legatura cu schimbarea ceasurilor cu afisaj mic (Acces, Ambiance), cu unele cu afisaj mare (Laureate). Dupa conectarea lor, mai trebuie facut ceva ca sa arate turatia si viteza? Tin minte ca s-a mai discutat despre asta pe topicul de imbunatatiri, dar n-am gasit nimic cu search...

          Comment


          • #20
            Chiar destul de atragatoare ceasurile de Clio (cel putin pentru mine). Nu stiu cum in cazul schimbului de exemplu pe masina mea cum s-ar comporta (nu ar mai avea indicatiile ce tin de viteze, fiind Easy-R)

            Comment


            • #21
              Așteptăm poze și impresii de la cei care au apucat să schimbe ceasurile.
              http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

              Comment


              • #22
                Originally posted by krauser View Post
                Am si eu o nelamurire in legatura cu schimbarea ceasurilor cu afisaj mic (Acces, Ambiance), cu unele cu afisaj mare (Laureate). Dupa conectarea lor, mai trebuie facut ceva ca sa arate turatia si viteza? Tin minte ca s-a mai discutat despre asta pe topicul de imbunatatiri, dar n-am gasit nimic cu search...
                O sa-mi raspund singur la intrebare, desi probabil nu este topicul potrivit.
                Dupa montarea ceasurilor noi functioneaza tot (turometru, vitezometru, martori), cu exceptia afisajului de la computerul de bord si a martorului de nivel combustibil scazut.

                Am atasat si o poza cu ceasurile. Sper sa ii fie folositor cuiva.
                Attached Files

                Comment


                • #23
                  ErrPr nu înseamnă funcțional, 99% nu e configurat corect
                  Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                  Comment


                  • #24
                    Nu 100%, dar e functional cat sa ajung in siguranta la cineva cu CanClip, ceea ce ma si interesa defapt

                    Comment


                    • #25
                      CLiP-ul nu rezolvă decât 85%
                      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                      Comment


                      • #26
                        Si restul de 15% cum se rezolva?

                        Comment


                        • #27
                          Se rezolvă prin mers la... meseriași.
                          Ideea e că majoritatea promit, iau banii, dar fac pe jumătate.

                          Meseriașii sunt pe cale de dispariție.
                          Și culmea e că nici nu cer mult.
                          http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                          Comment


                          • #28
                            Originally posted by mircionesb View Post
                            Cele de Clio 4 se potrivesc la mufe, mai trebuie facut ceva la ele sau sunt numai plug and play? Necesita vreo adaptare sau merg montate in locuri celor originale?
                            Sincer sa fiu m-am cam saturat de rosul asta de la Dacia. l-am avut si la Logan-ul din 2007 pe care l-am avut insa si la ala i-am schimbat ledurile de la ceasuri asa ca erau albe si turometrul alb cu rosu.
                            În cazul în care interesează pe cineva ceasuri de Clio 4 (care merg și pe Logan 2, Dokker, Captur, Lodgy sau Duster 2)...

                            Am cumpărat de curând ceasuri Clio 4 fabricate în 2017, le-am dus la T0rquemada la testat, au trecut testul cu brio, doar că între timp au intervenit alte prioritâți, astfel că le-am băgat la vânzare sau la schimb cu altele.

                            Ceasuri Clio 4 (anunț, poze și detalii la Bursa).

                            Deasemenea mai multe despre ceasuri față de ce am precizat acolo, cred că a tot spus T0rquemada pe topicul de față.
                            http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                            Comment


                            • #29
                              Originally posted by t0rquemada View Post
                              Nu, nu e mai simplu.

                              1. schimbare leduri TdB original, 50% șanse de reușită... RoHS/PbFree
                              2. TdB pe alb de SL10
                              3. TdB de Clio4

                              Trebuie reconfigurat bordul după configurația mașinii + actualizare km
                              O intrebare am si eu.Am un logan din 2013,vreau sa stiu daca i pun multiplexor imi voi putea activa pe medianav ecoscorringul?Am inteles de la cineva ca in afara de temperatura nu imi va apare nimic.Trebuie ceasuri de bord de 2018?.Multunesc.

                              Comment


                              • #30
                                Pentru Eco scorring, iti trebuie un TdB cu versiunea minim 1000 (aug 2015+) si pentru activare grafic apa, iti trebuie un TdB cu versiunea minim 1400 (de la X52 PH2).

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google