Cablaj Semnalizare, Cablaj Nefolosit La Logan II Acces

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cablaj Semnalizare, Cablaj Nefolosit La Logan II Acces

    Buna ziua!

    Mi-am montat un sistem de inchidere centralizata Keetec pe Loganul meu chel, dar nu am gasit niciunde pe net schema electrica, nici n-am reusit sa-mi dau seama (masurand contactele manetei de semnalizare) care sunt cablurile care controleaza semnalizarea.. As vrea sa conectez 2 fire de la inchiderea centralizata care sa controleze semnalizarea, la inchidere/deschidere si la folosirea butonului de localizare a masinii. Sugestii? Cineva care a lucrat pe electric la Logan 2 (2012)?

    De asemenea, uitandu-ma eu pe sub volan, am observat niste cabluri nefolosite care merg in stanga volanului, stand prinse intr-o masca de buton. E cumva butonul ECO? Si inca o mufa cu 2 pini, prinsa cu scotch de manunchiul care vine de la motor.. + alte 2 cabluri verzi care sunt taiate. Instalatia e neatinsa, deci e clar ca a fost taiat in fabrica. Atasez poze.
    Attached Files

  • #2
    Și alte noutăți?

    Firele pentru alarma oem și butonul ECO
    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

    Comment


    • #3
      În prima poză pe lângă firele alea tăiate se vede şi conectorul prins cu scotch pentru contactor pedală ambreiaj
      Cât priveşte problema cu schemele electrice, ar fi cineva care ar putea sâ te ajute dacă îşi face timp să scaneze ce are prin sertare...

      Comment


      • #4
        Leagă la avarii.
        sigpic

        Comment

        Working...
        X
        Anulare DPF
        Politica de Securitate Google