Senzori Parcare Sau Camera?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Nu am rabla. O sa cumpar voucher. E destul de mult 80 de lei pe luna. Pe mine dobanda ma va ajunge la 4000 de lei pe 4 ani. Oricum, e de luat in calcul varianta asta. O sa intreb dealerul.

    Sent from my HUAWEI NXT-L29 using Tapatalk

    Comment


    • #47
      Navigatie universala Android 6.0 si camera din China. Navigatia este in jur de 200 de dolari (cu tot cu vama), rama in jur de 15 dolari, iar camera (dedicata) in jur de 16-20 de dolari.
      Le-am montat eu intr-un weekend si merg super ok.


      Trimis de pe al meu Redmi Note 4 folosind Tapatalk

      Cam asa arata.

      Trimis de pe al meu Redmi Note 4 folosind Tapatalk

      Iar asta e Waze-ul.

      Trimis de pe al meu Redmi Note 4 folosind Tapatalk

      Per total esti cu mult mai ieftin decat MediaNav cu camera di fabrica, unde mai pui ca e si Android...

      Trimis de pe al meu Redmi Note 4 folosind Tapatalk
      Last edited by calinrusu; 18 April 2017, 17:36. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • #48
        Nu am ce sa zic, arata fain...

        Sent from my HUAWEI NXT-L29 using Tapatalk

        Comment


        • #49
          Care ar fi avantajul ca android? Hartile gratis?

          Trimis de pe al meu F5321 folosind Tapatalk

          Comment


          • #50
            Da, ai avea hartile si waze .
            Totusi, la cat de crizat sunt eu nu as avea curaj sa pun o chinezarie pe masina (imi e frica sa nu ia foc...stiu, sunt cam dus dar....).
            O sa merg pe stock tot. Asta este. Am luat decizia. Mai am doar una singura: volan piele...sau nu? Parca as renunta la el. Mi-oi gasi eu o jusa faina. Pielea aia rezista 5-6 ani fara sa se strice?

            Comment


            • #51
              Se pierde garantia daca montezi navigatie de pe aliexpress? Presupun ca daca o montezi in reprezentanta nu ar trebui sa se piarda, dar nu stiu daca vor sa o faca...

              Comment


              • #52
                Sebibv - cred ca ti se va usura decizia daca iti vor spune ca si mie ca nu mai e disponibil volanul momentan (sau poate au rezolvat problema stocului). Sa ne anunti maine daca dai comanda cum ramane cu volanul, daca au stoc sau nu.

                Comment


                • #53
                  Bai, m-ati omorat...cateva zile am citit acest topic (integral). Pana acum vroiam MCV prestige, cu medianav, CC, culoare...
                  Acum parca mi se pare prea scump si vreau Logan simplu...tot prestige dar fara nimic in plus ....colac peste pupaza maine trebuie sa platesc avansul . Ce naiba ma fac ca nu mai stiu ce vreau!

                  Comment


                  • #54
                    Gaby....nu stiu ce sa zic. Acum ma gandesc sa iau doar un Logan simplu....parca ma imprumut prea mult...si mai am credit si la apartament...va fi o noapte grea

                    Comment


                    • #55
                      Ai nevoie de break pe viitor? Intentionezi sa ai 2-3 copii si sa ai nevoie de portbagaj mare sau sa cari diverse chestii, ia breakul. Daca nu, ia logan. Cruise control recomand.

                      Edit: acum am vazut ca ai credit si la apartament. Ca sa nu te indatorezi prea mult, ia Logan. Totusi, ia-l cu cruise control

                      Comment


                      • #56
                        2-3 copii, in viitor... Nu cref

                        Sent from my HUAWEI NXT-L29 using Tapatalk

                        Comment


                        • #57
                          Pai hai sa incerc sa iti mai usurez putin munca. De ce te-ai gandit initial la MCV?
                          Eu am ales MCV pentru ca am o fetita mica si cand bag carutul in portbagajul Solenzei nu prea mai am loc de nimic altceva. Intradevar se poate strange si mai mult prin desfacerea rotilor si strangerea manerului insa tot ocupa si e enervant sa faci asta mereu.
                          Deci cari de obicei lucruri mari si iti este necesara sau o vroiai sa ai spatiu mai mult sa fie?
                          Si mie imi place berlina mai ales stopurile astea noi insa ma enerveaza cum se inchide portbagajul, daca avea telescoape cu inchidere ca la ford focus era mult mai ok (alea vin montate pe partea de sus, nu intra nimic in portbagaj, la logan trebuie sa ai grija cum incarci portbagajul deoarece risti sa nu il poti inchide corespunzator).
                          Gandeste-te si alege in functie de necesitati, poate nici eu nu aveam nevoie neaparata de MCV insa imi place spatiul util asa ca voi merge pe mana lui. Sunt plusuri si minusuri.
                          Uita-te maine la dealer la amandoua si vezi daca iti ajunge portbagajul berlinei, 1000 euro sunt buni de economisit.

                          Comment


                          • #58
                            Cum am zis, ia Logan. Ca idee, eu am Sandero. Cand plecam 3 persoane adulte si cu bagaje suficiente - in general inspre tara, rabatez 2 locuri, cand plecam 5 persoane adulte - in general, in vacanta, vizitand diverse puncte turistice, portbagajul e suficient. Si se descurca in orice situatie. Asa ca eu zic ca Loganul iti este suficient.

                            Comment


                            • #59
                              Acum conduc logan 1. Îmi place mcv-ul insa... Noroc ca am but câteva pahare de vin (3)... Mie creierul îmi funcioneaz mai bine când beau (sau cel puin asa vreau sa cred). Maine decid cu soia i... Mergem i în reprezentanta i le clarim mainile alora..

                              Sent from my HUAWEI NXT-L29 using Tapatalk

                              Comment


                              • #60
                                Exact ce am zis si eu pe celalalt topic. Berlina e mai mult ca suficienta, MCV-ul e ok daca ai copii...mai pui un carut, mai o trotineta, etc. In rest berlina e ok, nu ai aceeasi deschidere la incarcare insa inteleg ca nici nu ai nevoie asa ca ia-ti berlina cu cruise neaparat si in felul asta poti opta si pentru navigatie, daca vrei si camera o poti lua prin eliminarea volanului in piele, iti mai raman si bani de o alarma si asigurare, ca nu e ieftina nici aia. Succes si stii vorba aia...noaptea e un sfesnic bun (Ceva de genul ) ).

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google