Consum Logan 1,0 SCe

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Apy, nici eu nu pot sa vad consumul in timp real dar masina baraie usor in treapta a 5 la 50km/h si parca motorului nu-i place. Dupa parerea mea nu ar trebui sa circuli cu a 5 a la viteza accea chiar daca Gsi indica. Cu a 4 a motorul suna mult mai bine si este mult mai reactiv, iar diferentele de consum cred ca sunt minime.

    Comment


    • La 50 in treapta 5 ai 1500 rpm, e subturata groaznic, este imposibil de mers asa.

      Comment


      • Originally posted by apy View Post

        1.0 SCe
        50km/h ~ 2500 rpm (treapta 4)
        50km/h ~ 1900-2000 rpm (treapta 5)

        Multumesc.
        cu treapta 4 la 50 km/h consumul instant e sub 5L/100
        cu treapta 5 la 50 km/h nu e ok. macar 60km/h

        Comment


        • Am testat azi dimineata, se simte ca forteaza in a 5-a, chiar si la 60.
          O sa raman la a 4-a, daca nu depasesc iarasi (accidental) viteza legala.
          Multumesc pentru raspunsuri.

          Comment


          • Un An Nou cu sănătate și prosperitate vă doresc tuturor!
            Consumul (calculat de la plin la plin) < 6.0 l /100 km, la un stil de condus... nici agresiv, nici moșnegesc. (Aproximativ 5.9l - 40% urban, 60% extra - cu cauciucuri de iarnă, aș zice că e bine.)
            Este un pic mai mic decât la fostul logan 1.2 16v.
            Logan 1.2 16v 2012

            Comment


            • București militari-Grecia (Nei Pori) si plimbari locale prin Grecia, in total 1690 km, aer conditionat permanent pe trepta 2 sau 3, mers cu vitezele legale, consum 5,4 conform CB.

              Comment


              • Pitesti-Mamaia-Pitesti, 720 km, fără plimbări locale,A.C, viteza medie 81 km/h, 5,1 L, conform cb.

                Comment


                • Turda, Jud. Cluj - Hotel Sunrise, Nisipurile de Aur, Bulgaria - Turda Total 1506 km. Consum 5.1l/100km conform calculatorului de bord Viteza medie 60km/h....pe autostrazi maxim 110km/h. AC folosit 100% din traseu....Aglomeratie la intoarcere pe A2 intrat la ora 14.00 iesit pe centura Bucuresti ora 19.00.

                  Comment

                  Working...
                  X
                  Anulare DPF
                  Politica de Securitate Google