Cum Ati Achizitionat Masina? In Rate Sau Cu Banul Jos?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Asta dacă planuiesti din timp. Noi ne-am decis iar in vreo luna am dat comanda. Nu aveam cum sa strangem.

    Comment


    • #62
      Originally posted by panselin4 View Post
      De un logan se mai poate strange, dar de masini duble ca si pret mult mai greu
      Acum si loganul este între 6500 și 13000 euro
      Mai pune...

      De fapt vreo 13650 euro ar costa "cea mai" full variantă în care intră toooot ce se poate pune, variantă configurată intenționat de mine să văd ce am pierdut...

      Unele chestii le poți pune ulterior, dar altele nu... Apoi de altele nu ai mare nevoie decât în anumite cazuri... funcție de drumuri, de om... și ar mai fi, dar nu vreau să o dau în subiectivism. Fiecare le știe pe-ale lui.
      http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

      Comment


      • #63
        Eu am luat-o in rate, dar cred ca daca as avea 13.500 euro cash poate m-as gandi la alte variante... indiferent cat de mult ai fi pentru ideea de masina noua, nu poti ignora ce SH poti lua la banii astia...

        Comment


        • #64
          Poti cumpara si SH in rate....

          Comment


          • #65
            Corect, poti cumpara si sh în rate
            Ai dat 13500 pe masina? Inseamna ca e maxim ca si nivel de dotari, full

            Indiferent de masini, una este masina noua si una este sh, care este o loterie din multe puncte de vedere

            Comment


            • #66
              NU cred. Toate masinile SH au fost conduse de in mos sau o baba, au maxim 80.000 km "reali" si au fost tinute in garaj.

              Acum serios, cand mi-am luat eu masina, cel mai avantajos credit auto era la CEC. Parca trebuia un avans de 20%, casco.

              Comment


              • #67
                Depinde, acum sunt destule firme serioase care vand masini SH dar evident un pic mai scumpe decat cele de la persoane fizice. Spre exemplu Meridian sau Kopel etc, poti aveam incredere, bine si acolo sunt unele tepe insa numai faptul ca iti da garantie 1 an si alte mici bonusuri cred ca e mai ok decat s-o iei din targ la loterie.

                Comment


                • #68
                  Pentru cei care intră pe forum cu Tapatalk sau aplicații similare și nu văd toate opțiunile acestui topic, clasamentul (chestionarul) arată așa...

                  Am cumparat-o cu "banu' jos" - 55.
                  Am achiziționat-o în "sistem" rate /leasing - 23.
                  Am luat-o în contul unei datorii pe care cineva o avea la mine - 0.

                  Coafura rezistă!

                  Am votat prima opțiune, deși, dacă ar fi să disec problema și să intru în detalii, cred că mă încadram cu succes la ultima, cea cu în contul unei datorii... Mai exact cei care aveau să ne dea înapoi 20.000 euro împrumutați pe la finele llui 2016, ne-au achitat o a doua tranșă de 5000 euro (prima fiind de 3000 euro), la care am mai pus ce aveam "pe stoc" și am luat Loganul. Trebuia să facem ceva cu banii, altfel i-am fi cheltuit precum prima tranșă.

                  Acum a mai rămas să ne dea 12.000 euro.

                  Când s-o întâmpla, nu știm, dar dacă vor veni toți o dată, ceea ce nu cred, atunci Duster scrie pe noi (oare?). Dacă nu, atunci ei să fie sănătoși, iar noi bucuroși că i-am putut ajuta.
                  http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                  Comment


                  • #69
                    Eu am dat 12.700 pe logan din care 500 a costat tichetul de rabla deoarece masina mea nu se incadra . Am prins si ecobonus de 1000 de lei. Multa lumea zice ca am fost nebun dar nu regret. Plata cash la brd

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Anulare DPF
                    Politica de Securitate Google