"Secrete" - Logan SL Plus

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Originally posted by cbota View Post

    Eu am intrebat la SERVICE DACIA CLUJ daca i-mi poate activa si mie computerul de bord cand o sa ma duc la prima revizie (de 1 an sau 20.000 KM). Raspunsul a fost ca se poate daca citez "schimbam computerul de bord, dar asta duce la pierderea garantiei pe partea electrica"! (Sic!!!) Sincer ma interesa mai mult cea cu temperatura lichidului de racire, stiu pe cineva care si-a "rezolvat" motorul pentru ca nu s-a aprins becul in bord! Si la garantie au dat vina pe proprietar....Sa faci totul in service si sa pierzi garantia.....asta e tipic romanesc!
    Nu îți activează în reprezentanta, propriu zis, ci "pe după" ea, dacă înțelegi, vorbești acolo, dar nu vei avea temperatura la motor activata, doar chestii legate de consum, autonomie. Pt ce vrei tu, apelezi la băieții de pe forum, exact T0rqemada.

    Comment


    • #17
      In tot judetul Cluj nu gasesc pe nimeni sa-mi activeze CB pe LOGAN SL PLUS produs din decembrie 2017?! Nu-mi vine sa cred! Se gasesc in BRASOV, NEAMT, BUCURESTI, GIURGIU. Doar in Cluj nu. Exclus la SERVICE din motivele de mai sus....am mai spus n-am PEDEGREE-ul necesar. Daca stie cineva rog sa-mi dea un mesaj, imposibil sa nu fie, doar cred ca nu e pe forum....e prea ocuipat cu....munca ;)

      Comment


      • #18
        Pai ca faci asta in service sau in alta parte, garantia tot o pierzi.

        Comment


        • #19
          Ai incercat tu, si ai pierdut garantia? Nu pierzi nimic.

          Comment


          • #20
            Mai mult ca sigur ca nu-si dau seama de modificari cand faci reviziile

            Comment


            • #21
              Am activat CB pe SL Plus, am facut revizia si nu am pierdut nicio garantie, ba chiar am folosit garantia la reprezentanta fara probleme. Pentru mine a meritat activarea CB.

              Comment


              • #22
                Pentru ca cei de la reprezentanta nu si-au dat seama sau s-au facut ca nu isi dau seama!
                Incearca sa-i notifici de modificarea facuta sa vedem daca mai primesti garantie.
                Si eu am luat ITP-ul fara probleme chiar daca aveam expirat termenul de valabilitate la trusa medicala+extintor!!

                Comment


                • #23
                  Originally posted by meganel View Post
                  Ai incercat tu, si ai pierdut garantia? Nu pierzi nimic.
                  Nu am incercat si nici nu am de gand sa risc. S-ar putea ca la o defectiune sa-ti gaseasca nod in papura si sa nu mai poti beneficia de garantie.

                  Comment


                  • #24
                    Originally posted by cbota View Post
                    In tot judetul Cluj nu gasesc pe nimeni sa-mi activeze CB pe LOGAN SL PLUS produs din decembrie 2017?! Nu-mi vine sa cred! Se gasesc in BRASOV, NEAMT, BUCURESTI, GIURGIU. Doar in Cluj nu. Exclus la SERVICE din motivele de mai sus....am mai spus n-am PEDEGREE-ul necesar. Daca stie cineva rog sa-mi dea un mesaj, imposibil sa nu fie, doar cred ca nu e pe forum....e prea ocuipat cu....munca ;)
                    Faci un drum pana la Brașov, nu se pierde garanția, poate decât dacă se strică CB și îl investighează ulterior, la bani mărunți.

                    Comment


                    • #25
                      Originally posted by Catalin S. View Post
                      După ce am ridicat mașina de la dealer am constatat că avea mai multe pe ea, deși în broșura scoasă la imprimantă cu dotări, acestea nu existau.

                      Iar aici nu mă refer musai la opționalele splimentare pentru care am fi plătit în plus în măsura în care Dacia a ales să configureze mașinile, ci și la tot felul de "manțocării", cabluri, mufe etc. care pregătesc utilizatorul pentru un viitor "upgrade hardware".

                      Din ce îmi amintesc acum...

                      1. Cele două difuzoare din ușile spate.
                      2. Jumătățile de carene spate (atenție, nu sferturi)
                      3. Cabluri trase cu mufele aferente pentru:
                      - geamuri electrice
                      - cruise control
                      - ECO
                      - oglinzi electrice (și cam tot ce ține de falsele butoane din bord)
                      4. Priza spate pasageri.

                      Repet, cele de mai sus sunt cele de care îmi aduc aminte acum, la cald.
                      Dacă mai sunt și altele descoperite de voi, lăsați mesaj aici, luminați-ne!

                      Buna,

                      Am un LOGAN SL PLUS din decembrie 2017 la care am oglinzi cu reglare manuala: Sa inteleg ca imi trebuie doar oglinzile electrice si butonul de reglare aferent, caablajul fiind instalat? Am gasit toate astea la dezmembrari cu totul 300 lei....Pot sa le iau? Si pe urma sa ma duc cu ele la service sa le instaleze?

                      Comment


                      • #26
                        Nu. Iti trebuie si cablajul. Gasesti detalii aici pe forum.
                        Daca imi amintesc bine, chiar initiatorul acestei sectiuni si-a upgradat oglinizile.

                        Comment


                        • #27
                          Daca gaseste mufele pe acolo prin masina inseamna ca exista si firele ( adica cablajul ) instalate.

                          Sa caute si sa revina cu niste poze eventual atfel cumpara cablaj degeaba si poate nu trebuie.

                          Comment


                          • #28
                            Originally posted by jr65 View Post
                            Nu. Iti trebuie si cablajul. Gasesti detalii aici pe forum.
                            Daca imi amintesc bine, chiar initiatorul acestei sectiuni si-a upgradat oglinizile.
                            Revin cu scuze pentru informatie. Am recitit ce a scris Catalin S. Se pare ca sunt si cablurile.
                            Am ramas agatat de faptul ca a fost la vanzare pe forum kitul complet, cu cabluri si butoane, pe vremea cand am fost si eu interesat de montarea oglinzilor electrice. Dar din cauza garantiei mi-a pierit entuziasmul.

                            Comment

                            Working...
                            X
                            Anulare DPF
                            Politica de Securitate Google