Demontare Oglina Exterioara

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Demontare Oglina Exterioara

    Salutare. Ma poate ajunta cine cu niste informatii despre cum se demonteaza oglina electrica exterioara de pe loganul 2? Pana acum am reusit sa scot fata de la interior si am vazut un surub. L-am desfacut dar nu a iesit oglinda.

  • #2
    Am adaugat si niste poze. In prima se vede surubul despre care vorbeam in primul post. L-am desfacut dar vad ca nu iese oblinda. Mai sunt si alte suruburi?
    Attached Files

    Comment


    • #3
      baga o surubelnita dreapta si "cracaneaza" plasticu` ala de pe partea exterioara.
      s-ar putea sa mai aiba niste cleme pe undeva, s-ar putea sa trebuiasca impins inspre inafara ramei portierei (dinspre spate inspre fatza); surubu` ala (nu-mi pare mai mare de 6mm) imi pare cam fraged pentru a tine toata carcasa aia.
      cu grija sa nu smulgi mufa.

      Comment


      • #4
        Trebuie dată fața de ușă jos, fără "crăcăneli" și alte povești - se va vedea clar
        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

        Comment


        • #5

          de unde ne dam seama ca aroganta nu este mama "omeniei": daca te-ai fi trezit sa raspunzi cu vreo citeva zile in urma acum n-ar mai fi fost nevoie sa faci "risipa de taste" si ai fi scris doar o propozitie.
          s-a vazut clar.

          Comment


          • #6
            1. Nu trebuie, altfel se generalizează ce a pățit colegul

            2. Chiar și fără să întrebi se vede clar din poze că nu ajungi la mufă, deci nu poți da oglinda jos fără a demonta fața de ușă
            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

            Comment


            • #7
              Puteam sa jur ca acel element decupat din fata de usa la L2/S2 este special creat pentru a se putea scoate corpul oglinzii fara sa inlaturi toata fata de usa (ca la L1/S1).
              Nu pricep pentru ce s-a creat acel element separat daca tot trebuie data toata fata de usa jos pentru scoatarea obiectului mentionat mai sus ? estetica ?
              sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

              Comment


              • #8
                Acolo sunt 2 șuruburi de 6(cheie de 10). La mine așa este Sandero stepway 2.

                Comment


                • #9
                  Originally posted by t0rquemada View Post
                  Trebuie dată fața de ușă jos, fără "crăcăneli" și alte povești - se va vedea clar
                  Ok. Urmatoarea intrebare ar fi atunci, cum se demonteaza fata de usa? Pe unde are suruburi, clipsuri ...

                  Comment


                  • #10
                    Un surub sub mâner, unul în ornament și unul pe lateralul fetei apoi se folosește un clește special altfel rupi toate clipsurile.

                    De ce trebuie totuși demontată oglinda veche?
                    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by t0rquemada View Post
                      De ce trebuie totuși demontată oglinda veche?
                      Vreau sa imi pun o oglinda suplimentara pe care sa o prin direct de asta.

                      Comment


                      • #12
                        Cred ca iti trebuie niste dracii din astea

                        https://www.aliexpress.com/item/WHDZ...ceBeautifyAB=0

                        Comment

                        Working...
                        X
                        Anulare DPF
                        Politica de Securitate Google