Logan III: Media Nav / Media Display / Media Control

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nasol pt "unii".

    Comment


    • Plus ca am inteles ca nici nu poti sa iei un MediaNav de la dezmembrari

      Comment


      • Originally posted by t0rquemada View Post
        Dacă studiai temeinic fișa tehnică a mașinii pe care doreai să o cumperi, nu te mai plângeai acum că vrei nu știu ce. Nu e nicio "noutate" că Dacia ți-a zis că nu se poate pune Medianav în loc de MediaDisplay - așa a făcut întotdeauna și va mai face și în continuare, ce vine montat din fabrică e batut în cuie/ nu se modifică.
        Eu am intrebat pentru cei care stiu, nu pentru cei care vor sa se bage in seama. De exemplu, stiu pe cineva care a pus deja dar momentan este lipsa de piese. Varianta cu "nu se poate" este si ilogica. Ia gandeste-te tu putin, are aceeasi dimensiune? Ce diferente sunt? Iti spun este, este vorba doar de un modul. Asa ca ... hai sa vorbim doar daca ne pricepem.

        Comment


        • Diferențele "e" că trebuie codat (împerecheat) pe mașină nu e plug&play cum speră unii, mai ales că ai funcții de siguranță (frânarea automată e una din ele) și bonus o termini cu garanția.

          Nu tot ce vrem se poate face, chiar dacă bugetul nu e o problemă.

          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

          Comment


          • Originally posted by Lolut View Post
            La Logan/Sandero 3 sunt 2 prize de brichete. Știe cineva daca au siguranțe separate? Întreb pentru că vreau sa pun huse cu încălzire pe scaunele din față. Și dacă este doar 1 siguranță la ambele prize bănuiesc că nu este ok.
            You do not have permission to view this gallery.
            This gallery has 2 photos.

            Comment


            • Ieri am primit vreo 3 erori de conectare Android Auto. Practic se deconecta si afisa "Eroare de conectare Android Auto". I-am dat reset la mediaNav, dar s-a repetat eroarea. O sa-ncerc sa revin la cablul mai lung, acum folosesc un cablu scurt (15 cm). Sa elimin posibila cauza a cablului, desi pana acum cel scurt a mers perfect.
              O fi aparut vreun update pentru MediaNav, ati mai verificat?
              Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
              Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

              Comment


              • 0. Nu am întâlnit acea eroare - dar nu conectez telefonul via USB, doar WiFi.
                1. Schimbă cablul USB.
                2. Uneori și mufa USB a telefonului poate face contacte imperfecte - se uzează.
                3. Cel mai nou firmware e 6.0.9.4 dar încă nu e oferit OTA - cică poți să-l faci în service, prin CLIP.
                Logan III Comfort ECO-G 100, Iulie 2021, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălzite+Climă, P. Comfort, P. Parking 2, volan piele, geam. el. sp.

                Comment


                • Probabil ca o revin si eu varianta WiFi, desi renuntasem la ea. Va trebui sa alimentez telefonul din USB-ul de jos, asta insemnand un maț (cablu) in plus, vizibil. Avantajul cablului scurt era ca nu se vedea.
                  Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
                  Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

                  Comment


                  • Merge și cu un cablu scurt la mufa USB de sub climatizare, nu trebuie lung.

                    Conectarea wireless și încărcarea wireless e o adevărată binecuvântare. Am scăpat de cabluri.

                    Android Auto consumă cam 20% din baterie pe oră de funcționare și dacă las telefonul în buzunar rezistă 4 ore, maximum (intervine Battery Saver și oprește Waze via AA - deci după 4 ore trebuie neapărat să-l pun la încărcat, cu fir sau fără).
                    Logan III Comfort ECO-G 100, Iulie 2021, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălzite+Climă, P. Comfort, P. Parking 2, volan piele, geam. el. sp.

                    Comment


                    • Pentru mine cablu scurt nu inseamna 70 cm. E cel mai scurt dintre cele lungi pe care l-am gasit.
                      Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
                      Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

                      Comment


                      • Uite unul A-C de 14 sau 23cm - https://www.gsmnet.ro/accesorii-tele...m-0-14-m-negru
                        Logan III Comfort ECO-G 100, Iulie 2021, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălzite+Climă, P. Comfort, P. Parking 2, volan piele, geam. el. sp.

                        Comment


                        • Pai, de-ala mic am eu. ;) Asta ziceam mai sus, ca il inlocuiesc sa nu cumva sa se fi defectat... desi n-am idee cum ar fi s-o faca.
                          Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
                          Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

                          Comment


                          • Am compilat instrucțiunile de intrare în MICOM TEST MODE într-un document de o singură pagină, pentru a putea fi tipărit și manipulat ușor.
                            Attached Files
                            Logan III Comfort ECO-G 100, Iulie 2021, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălzite+Climă, P. Comfort, P. Parking 2, volan piele, geam. el. sp.

                            Comment


                            • Multumim mult pentru informatiile utile, ca de obicei bine detaliate si structurate.
                              Atasez si o captura cu cateva explicatii doar ca info ale unor butoane din Micom.

                              PS: La Medianavul meu singura functie pe care am activat-o a fost TMC-on, era dezactivata din fabrica si mi-a fost utila in tarile cu ”apa calda” (din pacate in Romania informatiile despre trafic au ramas din cate stiu tot in faza de „proiect” nefinalizat), altceva nu am avut ce modifica pe acolo, dar intrarea in Test Mode am facut-o cu ajutorul unor scripturi, la fel si in Micom test, codul Medianav (chiar daca il aveam), informatii detaliate despre sistem, etc. Destul de probabil ca si pentru ULC4.5 vor aparea diferite astfel de metode, proceduri de update harti, fisiere necesare, etc. datorita unor useri altruisti carora trebuie sa le multumim anticipat pentru munca si timpul alocat.
                              Attached Files

                              Comment


                              • LE: pe langa butonul Clear Virgin la ”vechile” Medianav au mai fost facute cateva ”bube”, ex: activarea camerei RCV a schimbat si codul hartii, butonul Load File EOL a sters parametri acustici, modificat codul hartii ori a zonei, etc. ce au facut din sistem o „”caramida”, dar la MN2 existau metode fisiere si ”uneltele” necesare etc., la MN4 este mai greu de ”recuperat” unitatea tocmai de aceea trebuie avut mare grija si atentie cand se intra in Micom.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google