Logan III - Piese de schimb, OEM/Compatibile

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Logan III - Piese de schimb, OEM/Compatibile

    Plăcuțe de frână compatibile cu cele originale Renault OEM 410608885R:
    - METELLI 22-1225-0
    - LPR 05P2187
    - DELPHI LP3644
    - CIFAM 822-1225-0
    - NK 222299
    - VALEO 302545
    - HERTH+BUSS JAKOPARTS J3601077
    Logan III Comfort ECO-G 100, Iulie 2021, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălzite+Climă, P. Comfort, P. Parking 2, volan piele, geam. el. sp.

  • #2
    Am găsit ce brațe și ce adaptor se folosește pe Logan/Sandero III:

    Stergătoarele sunt cu braț VATL5.1-16mm și adaptor Bayonet Type B6 sau GWB046 cu dimensiune 600mm+400mm / 24"+16"

    Au fost introduse prin 2016 pe Renault Duster/Kaptur la ruși.
    Attached Files
    Logan III Comfort ECO-G 100, Iulie 2021, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălzite+Climă, P. Comfort, P. Parking 2, volan piele, geam. el. sp.

    Comment


    • #3
      Cod OEM Ştergătoare Logan III:
      -288908753R
      -288909527R

      Comment


      • #4
        Rog un cod de original de cric pt Logan eco-g. Sau de Duster in cel mai rau caz
        Multumesc,

        Comment


        • #5
          de inlocuit lamele la stergator? a gasit careva? nu de alta, dar Dacia nu le are in stoc si nu exista termen asta de la sofer e cam prastie, lasa o dunga pe geam si vroiam sa o schimb. am inteles ca cele de la bosch graphit sunt mai bune, insa cine stie cand o sa apara si daca ...
          Last edited by Mihai2k4; 9 January 2022, 20:07.

          Comment


          • #6
            Pai iti zice DFA la postul nr. 2....

            Comment


            • #7
              am vazut. insa acela este cu tot cu brat. eu cautam doar lamela, fara adaptor.

              Comment


              • #8
                Sunt și ele aici, mai sus...

                Le pun și eu

                Coduri referință lamele:
                288908753R - lamela de 400mm (pasager) - wiper blade Di85 = 90 Lei/buc
                288909527R - lamela de 600mm (șofer) - wiper blade Di85 = 90 Lei/buc
                - uneori puteți găsi ambele lamele la preț de 1…
                Logan III Comfort ECO-G 100, Iulie 2021, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălzite+Climă, P. Comfort, P. Parking 2, volan piele, geam. el. sp.

                Comment


                • #9
                  Originally posted by Mihai2k4 View Post
                  de inlocuit lamele la stergator? a gasit careva? nu de alta, dar Dacia nu le are in stoc si nu exista termen asta de la sofer e cam prastie, lasa o dunga pe geam si vroiam sa o schimb. am inteles ca cele de la bosch graphit sunt mai bune, insa cine stie cand o sa apara si daca ...

                  Doar de la Valeo am gasit

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by Mihai2k4 View Post
                    .... am inteles ca cele de la bosch graphit sunt mai bune, insa cine stie cand o sa apara si daca ...
                    Nici acum nu se știe care sunt lamelele de la Bosch care se potrivesc pe brațele de la L3/S3/S3S. Sau dacă există la Bosch lamele cu acea prindere - care oficial nu are un nume...
                    Logan III Comfort ECO-G 100, Iulie 2021, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălzite+Climă, P. Comfort, P. Parking 2, volan piele, geam. el. sp.

                    Comment


                    • #11
                      90 de lei un stergator e jaf. Inlocuim lamelele doar.
                      Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
                      Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by DFA View Post

                        Nici acum nu se știe care sunt lamelele de la Bosch care se potrivesc pe brațele de la L3/S3/S3S. Sau dacă există la Bosch lamele cu acea prindere - care oficial nu are un nume...
                        Pana in momentul de fata colegii de pe dacianer.de oscileaza intre Bosch A109S (550/400mm) si A312S (600/450mm) - 600/400mm precum originalul (inca) nu exista. Prinderea, dupa cum a spus DFA, e VATL5.1

                        Comment


                        • #13
                          Coduri Oem pentru piesele necesare schimbului de ulei si filtre:
                          7703062062-Inel etansare, surub drena ulei
                          152095084R- Filtru ulei
                          7711943681-Ulei
                          165464877R-Filtru Aer
                          272773277-Filtru Habitaclu
                          169194462R- Filtru Gaz

                          Comment


                          • #14
                            Unde găsesc un cric ca cel original? Am stepway 3 cu GPL.

                            Comment


                            • #15
                              aveti idee, in bucuresti (ca sa scutesc cateva telefoane), exista service autorizat care accepta sa aduci pisele tale de schimb la revizie?(originale)

                              Multumesc!

                              Intreb pentru ca la ei probabil pachetul asta sare de 1000 lei

                              Last edited by Mihai2k4; 2 May 2022, 14:38.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google