Indicator presiune pneuri

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Indicator presiune pneuri

    Buna ziua, am un Sandero Stepway din 2022. Anul trecut am schimbat rotile de vara cu iarna. Imediat dupa rulare a disparut semnalul ,, Verifica pres. pneuri si init. Ieri mi-a aparut iarasi. Am mers la atelier, a umflat cele 4 roti si dupa plecare a disparut semnalul. Astazi mi-a aparut din nou. Sa merg iar la atelier sau statie de benzina ? Multumesc. IMG_4523.jpg

  • #2
    Salut,
    Dupa ce ai schimbat rotile de vara cu cele de iarna sau dupa ce ai umflat cele 4 roti din nou la vulcanizare ai reinitializat sistemul? Vezi atasat si ex din manualul de utilizare.
    Daca da atunci trebuie vazuta cauza pentru care apare acest mesaj (inclusiv o verificare a pneurilor, dar nu numai).
    Attached Files

    Comment


    • #3
      Nu am reinitializat sistemul nici dupa schimbarea cu rotile de iarna nici dupa umflarea lor. N-am citit manualul - cenusa-n cap - . Am facut acum dupa cele indicate si merge perfect. Multumesc si o zi buna va doresc.

      Comment


      • #4
        Multumesc si eu pentru acest feed-back, bine de stiut si mai ales ca ai rezolvat simplu si usor problema.

        PS: de cate ori schimbi anvelopele (iarna-vara) si\sau modifici presiunea in pneuri este bine ca apoi sa si reinitializezi si sistemul.

        Comment

        Working...
        X
        Anulare DPF
        Politica de Securitate Google