Tabla prea subtire

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ma rog, aici e club Logan, nu C4. Si sunt cam off-topic ultimele posturi...
    Cel mai nou proiect auto din România!
    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

    Comment


    • true. trebuie sa compari putin loganu si cu alte masini, cred ca nu se poate nimeni abtine sa nu faca asta, dar sa nu ajungem sa vorbim de masinile alea in loc de logan
      If everything seems under control, you`re just not going fast enough...

      Comment


      • petroman, spooky ala ori bate campii ori ii ia de prosti pe ceilalti...
        andrei, schimba te rog titlul topicului, ca la prima vedere am crezut ca nu se vorbeste despre tabla loganului
        on-topic:tabla nu tre' sa fie groasa peste tot, numa structura de rezistenta. restul sunt consumabile, se inlocuiesc...si ajuta la accidente. e de preferat sa se indoaie o aripa decat sa patrunda in habitaclu la acident, nu? plus ca daca ar fi amsian tanc, c-ar mai absorbi socul impactului?
        oof-topic: mai e un thread pe forum cu o masina care are tabla subtire si-n structura de rezistenta si absoarbe soferul socul impactului...
        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

        Comment


        • in legatura cu tabla de pe logan.....0,65 e grosimea tablei de pe logan si ma refer la aripi, capota, fete de usi capota spate, pavilion si mai ales ca au schimbat tabla, adica nu mai e tabla neagra(asa are denumirea) de galati, ci totul e importata din italia si franta si este tabla din galvan (zincata)si au facut un lucru bun ca nu o sa mai apara asa de repede rugina, asta referitor la tabla de supafata.....iar tabla de 1-1,5 se foloseste la longeroane, semi longeroane, olele de la amortizor si la tot cea ce constituie sceletul masini...
          sigpicIntalnirea membrilor Logan Club Mioveni, in fiecare Duminica, la ora 18, Parcare P3....

          Comment


          • fratilor eu nu laudam c4 ci din contra spuneam ca loganul are tabla destula fata de c4 ...dar unde dai si unde crapa

            Comment


            • Am intrebat pe un tip de la o reprezentanta Dacia despre tabla de pe logan. Mi-a zis ca e adusa din Germania, e mai subtire decat la masinile straine, dar e de calitate. A mai auzit cineva asa ceva?

              Comment


              • eu am logan model 2010....foarte subtire tabla...am stat pe aripa si s.a indoit!si am avut noroc sa ma prinda si grindina!oricum e mult mai subtire decat modelele mai vechi...pt ca atunci knd a inceput grindina era in parcare...langa alte logane m vechi,golf ,cielo si altele!dintre toate doar a mea s.a indoit...

                Comment


                • la primele era cat de cat mai buna ... dupa un accident am inlocuit capota motor si portbagaj sii .......

                  Comment


                  • e subtirica la toate ...nu vreau sa ma gandesc ca au pus tabla mai subtire pe ph2! cand am cumparat masina, mi-au spus ca tabla este din cehia!( o fi vrun sat sau comuna pe langa curtea de arges?!)

                    asta e, de aia costa mercedes cat costa! )

                    Comment


                    • Sper sa nu vada astia de la dacia topicu', ca ne baga pe logan2 sau ceva, plastic in loc de tabla si p'orma cand iti cade castana iti face gaura de te ploua in cap...
                      Am observat ca aia cu skoda, mitsubishi, fiat, mazda, toyota si opel de ii stiu si au tabla cel putin la fel de moale si subtire nu se plang...le-or fi rusine dreq, avand in vedere ca au dat de 2x mai mult pe ele...sau poate au altceva mai bun de facut.
                      In orice caz, daca din motive care imi scapa, vreti capota motor si aripi fata mai groase, mergeti in talcioc in vitan si gasiti acolo d'alea groase
                      Mai greu p'orma cand nu se imbuca pe la colturi si le luati la ciocane si nu se indoaie
                      Keyboard error or no keyboard present.
                      Press F1 to continue or DEL to enter setup...

                      Comment


                      • Nu mi se pare tabla de la logan moale, cunosc foarte multi cu masini straine gen Opel,Bmw etc care au niste "gropitze" in caroserie de la gheata si sunt asa de multe ca iei carioca si le unesti si faci forme ;)).Eu am pe capota o "gropitsa" mai marisoara dar asa am luat masina, in acel loc ce o fi cazut nu stiu dar vad ca a dat si cu putina vopsea ca sa nu rugineasca ca probabil o fi sarit si vopseaua.

                        Comment


                        • Eu am masina din noiembrie 2006.Prin vara 2007 masina a fost bombardata cu grindina.Nu vorbesc de pietricele mici ,ci de ditamai pietroaiele.Din fericire nu am sesizat pe toata suprafata masinii decat vreo 4 locuri in care tabla e foarte,foarte putin indoita(se vede doar din anumite unghiuri)Aveam casco,dar nu mi s-a parut ceva grav.Pe scurt eu zic ca la ce am patit sunt multumit de tabla loganului meu.

                          Comment


                          • care aveti subwoofer dati tare si uitati-va la tabla de pe aripile spate, acolo e zona cea mai sensibila.
                            si eu din 2009 si am numai urme de portiere si de toate..
                            Celor care nu stiu sa mearga cu diesel cautati pe google: "Exploatare diesel ! MAK"

                            Comment


                            • E normala tabla la grosime,nu are probleme.Asa are renaul tabla mai flexibila pentru a reduce din soc in caz de impact...... Importane e sasiul,si tot scheletul masinii sa fie dur.

                              Comment


                              • Nu e un secret ca e subtire tabla la Logan. Comparativ cu alte masini de dimensiuni similare, Loganu iese castigator la greutate, de unde credeti ca vine treaba asta?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google